ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Одеське «ОКО» у далекі світи
17.07.2019 / Газета: Одесские известия / № 54(5176) / Тираж: 18937

16 липня стартував другий Зоряний фестиваль в Одеській астрономічній обсерваторії.

— Днями завершиться реставрація раритету обсерваторії — телескопа відомої англійської фірми «Кук і сини». Після повернення цього апарату на космічну вахту для відвідувачів планетарію відкриються принципово нові можливості,– розповідає голова Одеського астрономічного товариства, старший науковий співробітник Одеської обсерваторії Михайло Рябов.

З допомогою оновленого телескопа, вік якого — сто тридцять три роки, захоплюючі космічні явища, планети та їх супутники, кульові і зоряні скупчення, астероїди, комети максимально наблизяться до спостерігача.

В дні фестивалю (він триватиме до 18 липня) одеські астрономи представлять галерею знімків сонячного затемнення, за яким нещодавно разом з тисячами туристів з усього світу спостерігала одеська експедиція у чілійській пустині Атакама. Показ унікальних світлин організував фахівець в області астрономії та астрометрії, «ловець сонячних затемнень» Вадим Жуков.

- Разом з відвідувачами спостерігатимемо майбутні сонячні затемнення, якими ми у найближчі півсторіччя не зможемо помилуватись в одеському небі. Майбутні космічні події глядачі побачать анонсом, так би мовити, наперед, — повідомив Михайло Рябов.

Програма фестивалю буде цікавою і маленьким, і дорослим гостям обсерваторії,- додав Михайло Рябов. – В рамках астрономічного свята пройдуть конкурси, квести, покази. На дітей чекає маса сюрпризів. Окрему подію ми присвятимо півстолітньому ювілею першого кроку людини на Місяці, розповімо про так звану «Місячну гонку» — цікавий період в історії людства.

Сеанси показів у планетарії, екскурсії на телескопи проходитимуть безперервно. Виручені на фестивалі кошти дозволять завершити всі роботи і привести господарство обсерваторії в належний стан, — зазначив Михайло Рябов.

Відвідувачі планетарію зможуть дивитися не тільки фільми, але і задовольнити свій науковий інтерес, розширити кругозір. З цією метою планується запуск декількох цікавих для публіки відділів обсерваторії.

- На черзі – підготовка до введення в експлуатацію космічної аудиторії, лекторію, інтерактивного музею, пов’язаного з одеськими представниками космонавтики.

Вже найближчим часом планетарій планує придбати спеціальне обладнання, яке в повному обсязі дозволить зануритися в таємничу атмосферу космічного простору,- зазначив учений.

Автор: Катерина Віленська

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.017