ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




ЩОБ НЕ ЗГУБИВСЯ ЖОДЕН СЛІД
25.07.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 56(22076) / Тираж: 8525

Нещодавно в Одеському історико-краєзнавчому музеї відбулася цікава подія — презентація двох наукових монографій, присвячених історії перебування німецьких колоністів у південноукраїнському регіоні.

Це видання «Південна Бессарабія (Україна/Молдова) та німці 1841—1940 рр. в Аккермані (Четатя-Алба)» професора, доктора природничих наук Артура Гольвера, і «Правове становище німецьких колоністів на Півдні України (кінець XVIII ст. — 1917 р.)» кандидата юридичних наук, доцента кафедри міжнародного та європейського права Національного університету «Одеська юридична академія» Оксани Канєнберг-Сандул.

Трохи передісторії...

Однією з цікавих і, на жаль, недостатньо відомих сторінок історії нашого краю є поява на початку XIX століття в Бессарабії німецьких переселенців. І тепер ще багато хто не знає, звідки з’явилися німці, які зараз живуть в Україні, припускаючи, що вони — нащадки окупантів або військовополонених. Насправді це не так. Політика Катерини ІІ, а потім маніфест її внука Олександра І від 20 лютого 1804 року поклали початок німецької колонізації Північного Причорномор’я.

Понад 200 років минуло із часу появи німецьких колоністів на території Бессарабії, але й досі їхні нащадки цікавляться своєю історією й досліджують та висвітлюють її забуті сторінки.

Автор монографії «Південна Бессарабія (Україна/Молдова) та німці 1841 — 1940 рр. в Аккермані (Четатя-Алба)» пан Артур Гольвер народився 1930 року в сім’ї німецьких колоністів у м. Четатя-Алба (зараз — Білгород-Дністровський). Внаслідок переселення німців із Бессарабії у 1940-у потрапив до Німеччини. Впродовж багатьох років він по крупицях збирав матеріали з історії Бессарабії, зокрема Аккермана, і німців, які там колись проживали. У 2014-у у Вісбадені власним коштом видав цю наукову працю німецькою мовою. Торік же з ініціативи та за фінансової підтримки почесного консула Федеративної Республіки Німеччина в Одесі пана Олександра Кифака, Товариства бессарабських німців (м. Штутгарт) та самого автора з’явилося перекладене видання. німецької книги.

Книгу Артура Гольвера презентувала історик, авторка численних робіт з історії німців Причорномор’я, німкеня за походженням пані Ельвіра Плеська-Зебольд, яка у своєму виступі приділила особливу увагу побуту німецьких колоністів в Аккермані, їх участі у суспільному та релігійному житті міста.

Авторка монографії «Правове становище німецьких колоністів на Півдні України (кінець XVIII ст. — 1917 р.)» пані Оксана Канєнберг-Сандул родом з колишньої німецької колонії Арциз, етнічна німкеня, представляючи свою наукову роботу, розкрила основні питання адміністративно-територіального устрою німецьких колоній, нормативно-правових документів, а саме релігійних, освітніх та земельних прав, звільнення від військових обов’язків тощо.

Учасників презентації приїхав привітати голова Товариства бессарабських німців (м. Штутгарт) пан Гюнтер Фосслер. Він розповів про діяльність очолюваної ним організації, про те, як змінювалася думка різних поколінь німців до історії їхніх пращурів, які довгий час жили у Бессарабії...

З вітальними промовами виступили також в. о. голови Представництва МЗС України в Одесі пан Сергій Орлов, генеральний консул Румунії в Одесі, дуаєн дипломатичного корпусу, акредитованого в нашому місті, пан Еміл Рапча, заступник начальника управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації пані Ярослава Різникова і директорка департаменту міжнародного співробітництва та маркетингу Одеської міської ради пані Олександра Олійникова.

Захід був проведений з ініціативи почесного консула Федеративної Республіки Німеччина в Одесі пана Олександра Кифака та фінансової підтримки Товариства бессарабських німців (м. Штутгарт).

Автор: Олександра ЛІЧАГІНА, референт почесного консула Німеччини в Одесі.

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.021