ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Надання лише податкових пільг для підприємств літакобудування недостатньо для стабільного розвитку цієї галузі в цілому – Рахункова палата
31.07.2019 / Газета: Одесские известия / № 58(5181) / Тираж: 18937

Надання лише податкових пільг для підприємств літакобудування не мало визначального впливу для стабільного розвитку цієї галузі в цілому. І це не дало можливості ДП «Одеській авіаційний завод» та ДП «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» покращити фінансову платоспроможність підприємств. Це виявлено аудиторами територіального управління Рахункової палати по Одеській, Миколаївській, Херсонській областях, Автономній республіці Крим та м. Севастополю (у м. Одеса) в рамках проведеного аудиту ефективності застосування суб’єктами господарювання податкових пільг та їх вплив на розвиток літакобудування.

В результаті недостатнього фінансування підприємств цієї галузі протягом останніх років в Україні не випущено та не реалізовано жодного серійного літака. Фактично в цей період вони проводили лише роботи з ремонту та модернізації окремих одиниць авіаційної техніки.

Аудит виявив, що Державний концерн «Укроборонпром» не вживав ефективні управлінські рішення, щоб забезпечити ефективне використання державного майна та повне завантаження виробничих потужностей підприємств. А це негативно вплинуло на їхню господарську діяльність. Зокрема, по ДП «Одеській авіаційний завод» не задіяні виробничі потужності на 28 відсотків, ДП «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» — на 22 відсотки.

До цього слід також додати, що по ДП «Одеській авіаційний завод» обліковуються невикористані залишки товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 1964,1 тис. грн, які закуплені за пільговими умовами, в тому числі запчастини на суму 487 тис. грн, які рахуються в залишках та не задіяні у виробничому циклі більше 2 років.

Особливу увагу звертає на себе той факт, що застосовані пільги не дали можливості вагомо поповнити оборотні кошти державних підприємств (від 0,6 до 1 відсотка від загального обсягу випуску товарної продукції). Одна з причин — основні оборотні кошти ДП «Одеський авіаційний завод» (в сумі 5630,2 тис. грн), ДП «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» (1253,7 тис. грн) використовувалися для різних цілей. Зокрема, на утримання Концерну «Укроборонпром» «Одеський авіаційний завод» перерахував — 2130,2 тис. грн, а «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» — 1253,7 тис. гривень. Крім того, ці кошти йшли на виплату відсотків підприємствам-комісіонерам — ДП «Укрспецекспорт», ДЗП «Спецтехноекспорт», ДК «Укрінмаш». Зокрема, «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» перерахував на ці цілі 12814,76 тис. гривень.

Про результати аналізу ефективності застосування суб’єктами господарювання податкових пільг та їх вплив на розвиток літакобудування Рахункова палата поінформувала Верховну Раду України. Рішення про результати аналізу надіслані Кабінету Міністрів України та запропоновано доручити Мінекономрозвитку, Мінфіну та іншим зацікавленим центральним органам виконавчої влади підготувати та подати на розгляд Кабінету Міністрів України проекти нормативно-правових актів з даного питання.

Крім того, Рахункова палата рекомендувала державним підприємствам «Одеський авіаційний завод» та Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» усунути виявлені порушення і недоліки та забезпечити дотримання норм чинного законодавства в частині розрахунку і застосування податкових пільг, а також цільового використання вивільнених від оподаткування коштів та ввезених на митну територію України товарів із звільненням від сплати ввізного мита та податку на додану вартість.

Автор: -

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.127