ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




НЕ ДО СУДУ — ДО МЕДІАТОРА
10.10.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 77(22096) / Тираж: 8525

У правовому клубі «Pravokator.Одеса» відбулася конференція, присвячена презентації результатів пілотного у системі надання безоплатної правової допомоги проєкту «Забезпечення доступу вразливих груп населення до медіації у сімейних та спадкових спорах».

Зібралися адвокати, представники суддівського корпусу, медіатори, правники та соці-альні працівники нашої області. Запросили й журналістів, оскі-льки роль ЗМІ у популяризації такої послуги є дуже важливою.

Не всі знають, що таке медіація, хто такий медіатор, у чому суть його роботи і для чого все це потрібно людям. Для нас усе це нове, хоча розвинуті країни застосовують медіацію у юридичній практиці давно й успішно.

Медіатор — це не суддя і не адвокат, він не шукає винних, не стає на бік якоїсь сторони спору й нікого не засуджує. Це спеціально підготовлений нейтральний посередник, звісно, з юридичною освітою, який підтримує сторони у їхньому прагненні вирішити конфлікт мирним шляхом. Медіатор допомагає організувати й провести переговори, налагодити спілкування й досягти порозумі-ння, виявити реальні потреби та інтереси сторін і знайти оптимальний варіант вирішення спору.

З проблемами, з якими не спроможні впоратися самотужки, ми йдемо до суду, перекладаючи їх вирішення на фахових правників. Зважаючи на сьогоднішню завантаженість судів, недешеві судові збори та час, який потрібен для вирішення питання (часто-густо — роки очікувань!), на те, що, інформація про ваш конфлікт інтересів розголошується, покладатися на суто судовий шлях вирішення спору, погодьтеся, досить довго, накладно і проблематично.

От тут і може знадобитися медіатор, який спробує допомогти вам домовитися без судового розгляду, як воно й належить між цивілізованими людьми. Щоправда, досить незвично, що не буде ухвали суду з печаткою, документа. Але робота медіатора у тому й полягає, щоб ніхто не програв, а вийшов з конфлікту, зберігши свої інтереси. Їх цьому навчили.

Показовим є досвід Сполучених Штатів Америки та Канади, де близько 80% усіх спорів вирішуються за допомогою медіації, без звернення до суду.

Одеса стала першим в Україні містом, де можна скористатися послугами медіаторів на безоплатній основі.

«Система безоплатної правової допомоги має достатні ресурси для втілення сучасних методик вирішення досудового вирішення спорів — це і фахівці центрів, які вміють ідентифікувати справи та правильно пропонувати клієнтам процедуру примирення, це і пул професійних адвокатів-медіаторів та спеціально обладнане приміщення — кабінет медіації, де можна це зробити», — зазначила директорка Регіонального центру безоплатної правової допомоги Світлана Клішина (на знімку).

Головним, на її переконання, викликом для системи безоплатної правової допомоги у впровадженні процедур медіації є брак знань і нерозуміння процесів медіації громадянами. Вона наголосила на необхідності популяризувати у суспільстві саме поняття медіації як альтернативного способу вирішення конфліктів.

Сімейна медіація, наприклад, допомагає мирним шляхом вирі-шити суперечки, які виникають з питань розлучення подружжя, поділу майна, стягнення аліментів, визначення місця проживання дитини та участі кожного з батьків у її вихованні, влаштування дітей, позбавлених батькі-вського піклування (усиновлення, опіка, піклування), позбавлення батьківських прав, організації життя сім’ї (розподіл прав та обов’язків, майнові відносини), стосунків між батьками та дітьми, іншими членами сім’ї… Медіація у спадкових спорах допомагає поділити спадкове майно, знайти порозуміння та налагодити стосунки між спадкоємцями, вирішити інші спірні питання, пов’язані з прийняттям та оформленням спадщини, встановити порядок користування спільним майном тощо.

Для того щоб отримати більше інформації про медіацію та вирішити сімейний або спадковий спір за допомогою медіатора, треба на це зважитися і звернутися до Одеського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: вул. Коблевська, 40, телефони: (048) 726-14-45, (048) 726-14-44.

Автор: Яна СТАСІНА

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.014