ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




ПРО АГРЕСІЮ, АМНІСТІЮ ТА МИРОТВОРЦІВ
10.10.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 77(22096) / Тираж: 8525

Як свідчить опитування, проведене 21—25 вересня соціологічною групою «Рейтинг» (http://ratinggroup.ua), 68% респондентів вважають Росію країною-агресором щодо України. 23% — протилежної думки, 10% — не визначилися.

Ставлення до цього питання має регіональні та електоральні відмінності. Якщо на Заході та у Центрі не менше 70% вважають Росію агресором, то на Півдні таких — половина, на Сході — 40%, а 47% — протилежної думки. Серед прихильників парламентських політичних сил відмінна від інших думка переважає серед симпатиків партії «Опозиційна платформа — За життя», де дві третини не вважають Росію агресором.

Водночас більше половини опитаних підтримують невоєнні заходи з урегулювання питання окупованого Донбасу: 34% виступають за припинення військових дій і визнання цих територій тимчасово окупованими, замороження конфлікту, 23% — за надання цим територіям статусу автономії у складі України. Натомість 23% виступають за продовження військових дій до повного відновлення української влади на всьому Донбасі. Лише 6% — за відділення цих територій від України.

Воєнний шлях вирішення питання має найбільшу підтримку серед мешканців Заходу країни, надання автономії окупованим територіям — на Півдні та Сході. В електоральному розрізі найбільше симпатиків автономії окупованого Донбасу серед прихильників «Опозиційна платформа — За життя», воєнного вирішення питання — серед симпатиків «Європейської Солідарності» та «Голосу».

Введення миротворців ООН на окуповані території Донбасу без російського контингенту підтримують 55%, проти — 26%, а з російським контингентом схвалюють лише 17%, не схвалюють — 61%.

Проведення на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей місцевих виборів після здобуття контролю над усією окупованою територією підтримують 53%, не підтримують — 19%. Проведення на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей місцевих виборів під контролем ОБСЄ підтримують 43% опитаних, не підтримують — 27%.

Низка ініціатив щодо окупованого Донбасу не користується підтримкою серед населення. Зокрема, проти амністії учасників незаконних збройних формувань, які воюють на стороні т.зв. «ДНР» та «ЛНР», висловилися 48%, за — 27%. Надання права місцевим радам окупованих територій створювати загони народної міліції не підтримують 43% респондентів, підтримують — 27%.

Дві третини опитаних не змогли оцінити ініціативу мирного врегулювання, відому як «Формула Штайнмаєра». 23% висловилися проти цієї ідеї, 18% — підтримали її.

Такі ініціативи, як проведення виборів на непідконтрольних територіях Донбасу за будь-яких умов, амністія учасників незаконних збройних формувань, надання права на створення загонів народної міліції мають відносно більшу підтримку у східних регіонах країни та серед прихильників партії «Опозиційна платформа — За життя». Натомість введення миротворців ООН на окуповані території Донбасу, але без російського контингенту, підтримує відносна більшість мешканців Заходу та Центру. Введення миротворців ООН з російським контингентом не має переважної підтримки у жодному із макрорегіонів.

У рамках дослідження, що проводилося методом формалі-зованого інтерв’ю (face-to-face) будо опитано 2000 респондентів старше 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності не перевищує 2,2%.

Автор: -

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.014