|
ПЛЯЖІ НЕ ДЛЯ ОБРАНИХ — ДЛЯ ВСІХ
09.11.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 86(22107) / Тираж: 8525
Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування». До речі, цей законопроєкт (№0869) був підтриманий у першому читанні ВР попереднього скликання ще у 2015 році. Як зазначається в пояснювальній записці, закон передбачає внесення низки змін до Водного і Земельного кодексів, Кодексу про адміністративні правопорушення, законів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації». Зокрема, ст. 47 Водного кодексу доповнена положенням, що забороняє обмеження загального водокористування у зв’язку з наданням прибережних захисних смуг (пляжних зон) у користування юридичним або фізичним особам. До ст. 88 Водного та ст. 60 Земельного кодексів внесені положення щодо гарантування громадянам безперешкодного і безоплатного доступу до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжних зон, а також про те, що перешкоджання такому доступу є підставою для припинення права користування землями прибережних захисних смуг, якщо таке право надане юридичним або фізичним особам. Крім того, ст. 61 і ст. 62 Земельного кодексу доповнені положеннями про те, що у прибережних захисних смугах не допускається влаштування огорож або інших конструкцій, які перешкоджають доступу громадян до узбережжя водних об’єктів, а відтак прописаний механізм демонтажу таких огорож або інших конструкцій за рахунок їх власників (осіб, що їх встановили). Зміни до ст. 110 Водного кодексу та до ст. 60 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачають встановлення адмінвідповідальності за неправомірне обмеження безперешкодного і безоплатного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування. Так, обмеження у будь-який спосіб безперешкодного або безоплатного доступу громадян до водойм каратимуться штрафом від 3400 до 6800 гривень і для підприємців — від 6800 до 11900 гривень. Огорожі або інші конструкції, які встановлені раніше й перешкоджають доступу громадян до узбережжя водних об’єктів, підлягають демонтажу впродовж двох місяців після набрання законом чинності. Водночас може бути обмеженим доступ громадян до земель охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон та зон особливого режиму використання земель, а також земельних ділянок, на яких розташовані: гідротехнічні, гідрометричні та лінійні споруди; об’єкти підвищеної небезпеки; пансіонати, об’єкти реабілітації, спорту, санаторії та інші лікувально-оздоровчі заклади, дитячі оздоровчі табори, що мають передбачені законом документи на споруди та провадження відповідної діяльності; об’єкти природно-заповідного фонду, культурної спадщини. Автор: -
|
Пошук:
Сергій Токарєв
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.
Останні моніторинги:
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
|
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.018 |