ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




ДРІБНІ ФЕРМЕРИ — СІЛЬ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ
16.11.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 88(22107) / Тираж: 8525

Кроком, здатним розкрити потужний потенціал української економіки, назвали в ЄС плани українського уряду відкрити ринок землі в нашій країні. Водночас застерегли: реформа має ґрунтуватися на верховенстві права і на принципах сталості, прозорості, справедливості й інклюзивності.

«Дотримуючись незалежного законодавчого процесу в Україні та суверенної процедури прийняття рішень, ми, разом з іншими міжнародними партнерами, готові запропонувати свій досвід і підтримку», — заявили в Представництві ЄС в Україні.

Вкрай важливо, наголошують наші європейські партнери, застосувати захисні механізми до відкриття ринку. Це потрібно, аби уникнути надмірної концентрації землі в руках кількох операторів, забезпечити справедливе ставлення до дрібних власників землі, що хочуть продати свої земельні ділянки, та гарантувати права активних малих фермерів, які прагнуть придбати землі сільськогосподарського призначення. Євросоюз уважно оцінить умови, за якими функціонуватиме ринок сільськогосподарської землі, та як здійснюється контроль над захисними механізмами під час впровадження земельної реформи. Дрібні фермери повинні бути в центрі цієї реформи, включно із тими, які ще не зареєстровані як юридичні особи-фізичні особи, що обробляють сільськогосподарські угіддя. ЄС рекомендував би поставити таких дрібних фермерів в основу системи державної підтримки.

Євросоюз дотримується думки, що відкриття ринку землі має бути першим кроком у напрямку ширшої та всеосяжнішої земельної реформи, яка охоплює інші елементи у сферах управління землею, політики землекористування, планування та моніторингу, обізнаності у правах користування землею, збільшення земель тощо.

Однією з передумов для успіху є підвищення прозорості через відкритий доступ до даних, що стосуються земельних прав, та публікація таких даних. Задля цього потрібно буде провести всеосяжну реформу Держгеокадастру та здійснити перерозподіл деяких функцій цього органу.

Євросоюз розглядає можливість подальшого розширення своєї підтримки впровадженню земельної реформи, особливо зосереджуючись на інституційних змінах (задля управління земельними ресурсами, планування та менеджменту, а також з метою інтеграції кадастру та реєстру прав), навчанні та зміцненні потенціалу, а також моніторингу передбачених захисних механізмів.

«Верховенство права та дієва судова система є надважливими для успіху реформи ринку землі», — підкреслюють у ЄС.

Автор: -

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.014