ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




СИЛА ДРУКОВАНОГО СЛОВА
27.02.2020 / Газета: Чорноморські новини / № 15(22133) / Тираж: 8525

Це фото зробив учора. Йшов собі по вулиці Коперника (а вона у Львові майже центральна) з наміром забігти в університет. Хотів занести відомому професору Лизанчуку «Чорноморку» зі статтею «Добрі справи українського Півдня». Оскільки згадую в матеріалі і самого Василя Васильовича, то попередив, що сьогодні зайду і віддам примірник. Але не думав, не гадав, що газету доведеться «розбирати» і віддати йому лише частину.

Несподівано у натовпі помітив знайоме обличчя. Де й коли бачив цю жінку? Ага, вона ж із «Прозерка»! Здається, саме так називається громадська організація, в яку об’єдналися шанувальниці української культури з Червонограда. Прозерок — це одна з народних назв підсніжника. Там дівчата особливі: їх хлібом не годуй – дай лишень про культуру поговорити. І не лише говорять, а й об’є-днують у гурти творчих людей за темами: вишивка, писанкарство, кераміка... Це їхнє. «Прозерчанки» переконані, що саме культура здатна змонолітнити українське суспільство. Ніщо так не єднає, як культура!

Наздоганяю активістку і першим починаю розмову. Разом, доповнюючи одне одного, пригадуємо обставини нашого знайомства. Галина Фесюк (на знімку) з початком війни уже багато разів побувала на Донбасі. Вони там реальними справами доводять, що культура таки здатна об’єднувати. Я пропоную і про південь згадати, про Одещину. Пані Галина з цікавістю переключається на одеську тему. А коли дізнається, що у мене із собою є січневий примірник «Чорноморських новин», просить хоча б показати. З цікавістю гортає... Раптом натикається на статтю «Косівська мальована кераміка — культурна спадщина людства» і не може приховати свого задоволення: «От молодці одесити, що про таке пишуть... Це саме те, що нам потрібно — пізнавати одне одного!».

Тут лише в одному номері дві цікаві статті для галичан. А в попередньому скільки було?! Скільки в наступному буде?!

Свого часу в СРСР газети друкувалися величезними накладами. Якщо й не мільйонами примірників, то сотнями тисяч. От воно й давало результат. До суспільства доносилася думка партії. І Черчилль під час Другої світової війни категорично відмовився скорочувати видатки на культуру. Хоч Британії тоді було нелегко — вона воювала з гітлерівською Німеччиною. А хіба ми не воюємо? От би й нам доля послала українського Черчилля!

М. ЛЬВІВ.

Автор: СЕРГІЙ ЛАЩЕНКО

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.012