ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




ЧОГО ВАРТА ДУМКА ЛЮДЕЙ?
11.07.2020 / Газета: Чорноморські новини / № 54(22172) / Тираж: 8525

1 липня відбулася позачергова сесія обласної ради. Її терміновість свідчила про те, що розгляд винесених питань не терпить зволікань, бо Одещина має вагомі претензії до запропонованого урядом адміністративно-територіального устрою.

Нагадаємо, що проєктом постанови «Про утворення та ліквідацію районів» в Одеській області передбачено залишити лише 6 районів із 26 нинішніх. Тому й виникла нагальна потреба депутатів облради звернутися з цього приводу до найвищих державних органів. На їхнє переконання, з огляду на чималу віддаленість районних центрів, сервісних структур від сіл, та ще й за умови поганого стану місцевих доріг, таке об’єднання-скорочення може дуже негативно позначитися на життєдіяльності сільських громад. Відтак у зверненні висловлювалася пропозиція, утворити на території області не 6, а 8, а то й 10 районів. Як аргумент наводився той факт, що, скажімо, Львівська область, яка вдвічі менша від Одеської, матиме 7 районів.

Зокрема, згідно із затвердженим урядом плану, до нового Одеського району повинні увійти м. Одеса, Лиманський, Біляївський, Овідіопольський і Березівський райони.

Однак у вищих київських кабінетах карту області перекроїли на свій розсуд. І народилася ідея створити укрупнений Березівський район, розчленувавши території Лиманського району. До нового адміністративно-територіального утворення, без погодження з людьми, запропоновано приєднати дві майбутні територі-альні громади нашого району — Доброславську та Курісівську.

Якщо повернутися до перед-історії існування двох сусідніх районів, то Лиманський за всіма своїми параметрами, як то кажуть, був і залишається на голову вище від Березівського. А, за логікою речей, люди ніколи не йдуть від кращого до гіршого. Бо ж значна частина населення приміського Лиманського району вже багато років працює на підприємствах Одеси. Тож яка доцільність частину його відривати від запропонованого Одеського району? І де тут до-тримані принципи добровільності та соціально-економічної спроможності?

6 липня мешканці Доброславської селищної ради, за підтримки представників Кремидівської, Шомполівської та Трояндівської сільських рад, які уві-йдуть до майбутньої ОТГ, вийшли на акцію протесту проти їх примусового приєднання до Березівського району. Люди тримали в руках плакати, зміст яких засвідчував недопустимість по-дібних «добровільних» дій з боку вищих владних структур.

Виступаючи перед присутніми, заступник голови Доброславської селищної ради і депутат Лиманської райради Людмила Ващенко, зокрема, наголосила, що 2 липня відбулася позачергова сесія селищної ради, яка категорично висловилася проти входження територіальної громади до складу Березівського району без згоди громадян.

Своєрідним живим ланцюгом протестанти перекрили автомобільну трасу республіканського значення Одеса — Вознесенськ, тимчасово припинивши рух транспорту. Далі учасники акції рушили до будівлі районної ради, де на позачерговій сесії обговорювалася саме ця проблема.

Час покаже, чого варта думка людей для нинішньої влади.

Автор: Іван РАФАЛЬСЬКИЙ

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні моніторинги:
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012