ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
ЧОГО ВАРТА ДУМКА ЛЮДЕЙ?
11.07.2020 / Газета: Чорноморські новини / № 54(22172) / Тираж: 8525

1 липня відбулася позачергова сесія обласної ради. Її терміновість свідчила про те, що розгляд винесених питань не терпить зволікань, бо Одещина має вагомі претензії до запропонованого урядом адміністративно-територіального устрою.

Нагадаємо, що проєктом постанови «Про утворення та ліквідацію районів» в Одеській області передбачено залишити лише 6 районів із 26 нинішніх. Тому й виникла нагальна потреба депутатів облради звернутися з цього приводу до найвищих державних органів. На їхнє переконання, з огляду на чималу віддаленість районних центрів, сервісних структур від сіл, та ще й за умови поганого стану місцевих доріг, таке об’єднання-скорочення може дуже негативно позначитися на життєдіяльності сільських громад. Відтак у зверненні висловлювалася пропозиція, утворити на території області не 6, а 8, а то й 10 районів. Як аргумент наводився той факт, що, скажімо, Львівська область, яка вдвічі менша від Одеської, матиме 7 районів.

Зокрема, згідно із затвердженим урядом плану, до нового Одеського району повинні увійти м. Одеса, Лиманський, Біляївський, Овідіопольський і Березівський райони.

Однак у вищих київських кабінетах карту області перекроїли на свій розсуд. І народилася ідея створити укрупнений Березівський район, розчленувавши території Лиманського району. До нового адміністративно-територіального утворення, без погодження з людьми, запропоновано приєднати дві майбутні територі-альні громади нашого району — Доброславську та Курісівську.

Якщо повернутися до перед-історії існування двох сусідніх районів, то Лиманський за всіма своїми параметрами, як то кажуть, був і залишається на голову вище від Березівського. А, за логікою речей, люди ніколи не йдуть від кращого до гіршого. Бо ж значна частина населення приміського Лиманського району вже багато років працює на підприємствах Одеси. Тож яка доцільність частину його відривати від запропонованого Одеського району? І де тут до-тримані принципи добровільності та соціально-економічної спроможності?

6 липня мешканці Доброславської селищної ради, за підтримки представників Кремидівської, Шомполівської та Трояндівської сільських рад, які уві-йдуть до майбутньої ОТГ, вийшли на акцію протесту проти їх примусового приєднання до Березівського району. Люди тримали в руках плакати, зміст яких засвідчував недопустимість по-дібних «добровільних» дій з боку вищих владних структур.

Виступаючи перед присутніми, заступник голови Доброславської селищної ради і депутат Лиманської райради Людмила Ващенко, зокрема, наголосила, що 2 липня відбулася позачергова сесія селищної ради, яка категорично висловилася проти входження територіальної громади до складу Березівського району без згоди громадян.

Своєрідним живим ланцюгом протестанти перекрили автомобільну трасу республіканського значення Одеса — Вознесенськ, тимчасово припинивши рух транспорту. Далі учасники акції рушили до будівлі районної ради, де на позачерговій сесії обговорювалася саме ця проблема.

Час покаже, чого варта думка людей для нинішньої влади.

Автор: Іван РАФАЛЬСЬКИЙ
Поиск:
расширенный

Сергей Гриневецкий
Бизнес-форум «Одесса 5Т» и зоны приоритетного развития: видео выступления и послесловие Сергея Гриневецкого
В Одессе прошел Международный инвестиционный бизнес-форум «Одесса 5Т», одной из тем которого было создание зоны приоритетного развития в Одессе.

«НІКОГО НЕ ЗАЛИШИТИ ОСТОРОНЬ»: ЗАЛУЧЕННЯ 20 ПАРТНЕРІВ ДО ЕСТАФЕТИ SDG RELAY
25 вересня, відзначається п’ята річниця прийняття Резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Перетворення нашого світу: Порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року». Це важливий день для всієї планети, який покликаний ще раз нагадати, що від кожної людини залежить зміна світу на краще.

 

Последние мониторинги:
00:00 24.09.2020 / Вечерняя Одесса
00:00 24.09.2020 / Вечерняя Одесса
00:00 24.09.2020 / Вечерняя Одесса
00:00 24.09.2020 / Вечерняя Одесса
00:00 24.09.2020 / Вечерняя Одесса


© 2005—2020 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2020 S&A design team / 0.050