ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




ЄДИНИЙ АТЛАС ЖИТТЯ
11.07.2020 / Газета: Чорноморські новини / № 54(22172) / Тираж: 8525

Біологи запропонували створити єдиний атлас живих істот на Землі. Робота над ним, сподіваються вчені, почнеться в найближчі два роки.

Попри високий ступінь розвитку сучасної науки, у світі й досі нема єдиного таксономічного атласу, куди увійшли б усі живі істоти на планеті. Створення такого атласу, впевнені біологи, позбавить плутанини, пов’язаної з повторним відкриттям видів, а також вирішить багато інших наукових проблем. І не тільки наукових.

Наприклад, єдиний атлас усіх представників життя на Землі може стати в нагоді при укладанні міжнародних угод, що стосуються природи і клімату, а також торгівлі харчовими продуктами. Про інші переваги глобального каталогу, який пропонують створити вчені, йдеться в статті, опублікованій 7 липня в науковому журналі PLOS Biology.

Створення Загального атласу життя вирішить проблему з відкритими, але «забутими» представниками флори і фауни, наголошують науковці. А ще, за їхніми словами, такий документ необхідний для вирішення практичних питань у галузі екології, дипломатії та біобезпеки.

Після того як з’явилася сучасна таксономічна система, основоположником якої традиційно вважається Карл Лінней, біологи відкрили десятки тисяч нових видів рослин, мікробів, комах, ссавців, риб та інших представників флори і фауни. Багатьох представників живого світу різні вчені відкривали незалежно, деяких з них згодом «забували». Через це за останні два століття з’явилося безліч різночитань і плутанини. Ситуацію ускладнює і те, що відкриття нових представників різних родів, класів або сімейств рослин і тварин, а також генетичні дослідження змушують вчених перевизначати їх положення на дереві еволюції.

Зіткнувшись з проблемою ще в середині ХІХ століття, науковці спробували її вирішити за допомогою таксономічних атласів. Попри це зараз є сотні видів тварин, рослин і мікробів, яких одні укладачі подібних списків визнають, а інші — ні. Деяким з них при цьому присвоєні різні найменування.

«Може здатися, що створення списку всіх видів життя на Землі — це рутинна справа, але насправді йдеться про надзвичайно комплексний проєкт. Нині в світі нема жодного таксономічного атласу, який вважався б загальноприйнятим. Для тварин і птахів є кілька подібних каталогів, а, скажімо, для рослин та інших груп живих істот жодного списку нема», — зазначає професор Австралійського університету Чарльза Дарвіна й один з авторів ініціативи Стівен Ґарнетт.

Перш ніж складати атлас усіх живих істот на планеті, вчені з різних країн запропонували створити документ з основними принципами, за якими буде організовано каталог. Таких принципів, зауважив Стівен Ґарнетт, десять.

Ідею підтримав Міжнародний союз біологічних наук (IUBS), роботу над пілотною версією атласу планують почати в 2021—2022 роках.

Автор: -

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні моніторинги:
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.015