ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ: «НЕМА НІЧОГО ВАЖЛИВІШОГО, НІЖ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ»
05.12.2020 / Газета: Чорноморські новини / № 94(22212) / Тираж: 8525

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький зустрівся з керівництвом Національної служби охорони здоров’я МОЗ України для обговорення поточної ситуації з протидії епідемії Covid-19 на Одещині.

У предметній розмові за участю тимчасово виконуючих обов’язки голови НСЗУ Андрія Віленського, директора Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ Дмитра Самофалова та т.в.о. директорки обласного департаменту охорони здоров’я Наталії Одарій-Захар’євої (на знімку з офіційного сайта ОДА) йшлося, зокрема, про розгортання на території Одещини додаткових лікарняних ліжок, забезпечення закладів, які працюють з ковід-пацієнтами, киснем та про строки лікування інфікованих людей.

Особливу увагу, наголосив Сергій Гриневецький, слід приділити комплектуванню медичних бригад, залученню до роботи з хворими на Covid-19 більшої кількості медпрацівників, щоб пацієнти не у звітах, а насправді отримували повноцінне лікування і належний догляд. «Нам потрібно забезпечити необхідну кількість медичного персоналу. Це стосується не лише лікарів, а й медичних сестер. Саме від них залежить, чи отримає пацієнт необхідне піклування. Якщо й медсестри надаватимуть якісні та вчасні послуги, хворі одужуватимуть у коротші терміни», — зауважив він, акцентуючи при цьому на безпеці самих медиків, які мусять бути стовідсотково захищені від зараження.

У вівторок, напередодні вже згаданої зустрічі-наради, Сергій Гриневецький разом з одеським міським головою Геннадієм Трухановим відвідали обласний клінічний центр, перевірили можливість розгортання там додаткових лікарняних ліжок.

«Зараз головна мета — максимально сконсолідувати зусилля всіх сторін, аби побороти пандемію. Нема нічого важливішого, ніж життя та здоров’я пацієнтів, саме тому ми маємо якнайшвидше дообладнати цей медзаклад додатковими лікарняними ліжками. Упродовж двох тижнів це питання має бути обов’язково вирішене», — зазначив Сергій Гриневецький.

Того ж дня керівник області відвідав Одеську клінічну лікарню на залізничному транспорті, де найближчим часом 100 ліжок буде перепрофільовано під обслуговування ковід-пацієнтів.

За необхідності планують залучити і ресурси (110 ліжок) обласного очного шпиталю інвалідів війни, де нині ведуться ремонтні роботи та відповідна підготовча робота.

Про епідситуацію в регіоні, фінансування лікарень та розгортання додаткових ліжок йшлося і на брифінгу за участі керівництва НСЗУ та т.в.о. директорки департаменту охорони здоров’я ОДА, що відбувся у середу відразу після зустрічі з Сергієм Гриневецьким.

За словами Наталії Одарій-Захар’євої, станом на 3 грудня лікарні Одещини, в яких розгорнули ліжка для госпіталізації хворих на COVID-19, заповнені на 62% (наразі у нас є 2 тисячі 438 таких місць). На час брифінгу у лікарнях перебувало 1 тисяча 13 пацієнтів з підтвердженим діагнозом та 498 — із підозрою на коронавірусну інфекцію (у приватних медзакладах — 97 та 7 відповідно). Тож, за офіційними даними, у регіоні було 927 вільних місць для пацієнтів з COVID-19.

Одеса, запевнили на брифінгу, подбала про постійний запас кисню — маємо близько 300 балонів. Вирішується питання про забезпечення усіх, без винятку, опорних закладів комп’ютерними томографами.

Водночас, як визнала пані Наталя, в лікарнях, як і раніше, гостро бракує медпрацівників, відтак працювати запрошують і студентів-старшокурсників, обі-цяють забезпечити їх харчуванням та житлом.

Щодо скандальної новини про померлих, яких нібито по кілька годин не виносять з палат лікарень, де вони лежать поруч із живими людьми, то посадовець запевнила, що це чистої води фейк.

Говорили і про тестування. Наталія Одарій-Захар’єва повідомила, що для обласного шкірвендиспансера за бюджетні гроші закуплено п’ять тисяч тестів. Щоб отримати відповідну послугу безоплатно, необхідно мати скерування від сімейного лікаря.

Провести дослідження в Одесі можна також у вірусологічній лабораторії МОЗ, що на Старосінній площі, 33. Медичний заклад отримав дозвіл на таку послугу і вже закупив усі необхідні матеріали для масових тестувань. Вартість ПЛР-тесту в лабораторії МОЗ буде найнижчою в області — 880 гривень.

У свою чергу т.в.о. голови Національної служби здоров’я України Андрій Віленський застеріг, що піку захворюваності на COVID-19 фахівці очікують наприкінці лютого — на початку березня 2021 року. «Якщо уряд не запровадить жорсткого карантину, то це, — сказав він, — найімовірніший розвиток подій».

Нині, поінформував посадовець, хворих covid-19 приймають 18 медустанов Одещини, 15 з яких уже мають договори з НСЗУ й отримують гроші на обслуговування пацієнтів. За лікування недужого у звичайному відділенні, розповів Андрій Віленський, НСЗУ платить 12 тисяч грн (900 грн на добу на медикаменти), в палаті інтенсивної терапії — 45 тисяч (5000 грн на добу).

У разі, якщо вам чи вашим рідним відмовляють у безкоштовній медичній допомозі, очільник НСЗУ закликав повідомляти про це за телефоном 16-77.

За консультаціями, якщо ви не підписали договору із сімейним лікарем або якщо ваш лікар перебуває на лікарняному, звертайтеся до контакт-центру МОЗу за номером 0-800-60-20-19 (телефон безоплатний і працює цілодобово).

Наприкінці варто, мабуть, зауважити, що Кабінет Міністрів відмовився від так званого карантину вихідного дня. По всій країні діятимуть обмеження «помаранчевої зони». А чи запроваджувати локдаун на новорічно-різдвяні свята, а якщо так, то коли саме й наскільки жорсткими мають бути обмеження, урядовці все ще розраховують-обмірковують…

І насамкінець кілька свіжих цифр. За добу, 3 грудня, в Україні зафіксували 15131 новий випадок COVID-19. Зокрема, захворіли 649 дітей та 681 медпрацівник. Летальних випадків — 235. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (1374), Дніпропетровській (1258), Одеській (1211), Запорізькій (1106) та Київській (988) областях.

Автор: Ніна ЗАЛЕВСЬКА

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.018