ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




ЗНАЙОМТЕСЯ: НОВІ СУСІДИ!
11.02.2021 / Газета: Чорноморські новини / № 10-11(22229-22230) / Тираж: 8525

Хоча 2020-й для багатьох став періодом випробувань, він подарував і кілька яскравих моментів. Уявіть собі: торік виявлено сотні нових видів тварин! Від жабки завдовжки один сантиметр до павуків, названих на честь кінозірки Хоакіна Фенікса. Сайт https://mind.ua у партнерстві з бюро перекладів «Профпереклад» підготував добірку про найцікавіші відкриття.

Achalinus zugo-rum. На новий вид змій, схожих на веселку, натрапили майже випадково в лісах Північного В’єтнаму, повідомляє The Independent. Рептилію знайшли посеред дороги під час спостереження за екологічними ландшафтами. Її відмінними рисами є темні майже голографічні лусочки, дивні очі та відсутність фоторецепторів.

Знайдена змія належить до рідкісної родини Achalinus. Її названо на честь колишнього доглядача за плазунами Смітсонівського інституту Джорджа Цуга та його дружини Патрісії.

У листопаді біля західного узбережжя Мексики, повідомляє NBC, група вчених випадково виявила три невідомі різновиди дзьобоподібних китів (поки що це не підтверджено). Вони мають загострені морди та довжину тіла до 16,4 футів (5 метрів). Незважаючи на те, чи буде шляхом проведення ДНК-тесту підтверджено, що це насправді новий вид, відкриття призведе до збільшення різновидів дзьобоподібних китів на нашій планеті до 24.

Щойно відкритий 64-й вид саламандри назвали — Carolina Sandhills. За інформацією Музею природничих наук Північної Кароліни, ця істота живе в джерелах і невеликих струмках регіону Сендхіллз цього американського штату. Саламандри дуже маленькі і можуть похвалитися сміливим червоним забарвленням.

Cnemaspis Avasabinae. Ящірку знайдено в індійських горах Cхідні Гати на початку 2020-го, повідомляє The Hindu. Помітили її в сухому вічнозеленому лісі під річковим камінням. Вона сірувато-рожевого кольору, має шість темно-коричневих плям, розміром менше 2,9 сантиметра.

Дияволоока жаба. Ця моторошна на вигляд «жаба з диявольськими очима» протягом останніх двох десятиліть вважалася вимерлим видом, але тепер її знову додали до великого індексу дикої природи Землі, помітивши у болівійських Андах під час будівництва гідроелектричної дамби, повідомляє CNN. Ці земноводні мають чорне забарвлення та випуклі червоні очі.

Дослідницька група NOAA Fisheries research team виявила гребінчастих медуз duobrachium sparksae під час підводної експедиції ще в 2015 році, але в окремий вид їх виділили лише в листопаді 2020-го. Більшість гребінчастих медуз мають вісім рядів зубів. У цього виду — незвичайний спосіб пересування, який дослідники порівняли з пересуванням на повітряній кулі.

Гігантські летючі кускуси — це ссавці, схожі на опоссумів, що мешкають у лісах Східної Австралії та зде-більшого харчуються листям евкаліпта, яке росте на верхівках дерев. Торік замість одного вчені виявили три різних види тварин, помітивши між ними морфологічні відмінності. Секвенування ДНК в Університеті Джеймса Кука офіційно підтвердило існування трьох видів, які перераховані в дослідженні під назвами Petauroides volans, Petauroides minor та Petauroides armillatus.

Минулого року виявили одне з найменших земноводних у світі — жабу-ліліпута. Її довжина — 1 сантиметр, і має вона камуфльоване коричневе забарвлення. Саме через забарвлення, маленький розмір та схильність ховатися в моху і ґрунті по всіх Андах ученим було дуже важко знаходити цих жабок.

За даними Science Daily, новий вид павуків під назвою Loureedia phoenixi виявили в Ірані. Він класифікується як оксамитовий павук. Вид відносно відокремлений і дуже барвистий. Він нагадує Джокера — героя Хоакіна Фенікса в однойменній стрічці, на честь якого павука й назвали.

Попа Лангур — він же Trachypithecus Popa — має давню історію. Із яскравою зовнішністю — білі кільця навколо очей, чорні «рукавички» і клаптик вовни на голові — ці мавпочки виглядають дуже симпатичними. Завдяки 100-річному зразку, знайденому в одному з музеїв природознавства, вчені припускали існування цього виду, а в 2020-у їм вдалося знайти генетичну відповідність фекаліям, виявленим у лісах М’янми.

Мавпочкам, які живуть у чотирьох окремих популяціях, переважно на горі Попа, загрожує серйозна небезпека. Зоологи сподіваються, що зможуть відновити їхню популяцію.

Торік у підліску в Андах учені знайшли дуже отруйну змію, яку назвали Mountain Fer-De-Lance Viper. На ній — червоні, жовті й зелені мітки, а ще вона має масивні ікла та ямки, які відчувають тепло і допомагають полювати на здобич. Навряд чи хтось хотів би натрапити на цю вражаючу, але надто небезпечну рептилію.

Новий вид їстівних равликів з назвою Tegula Kusairo Yamazak виявлений у Японії в грудні 2020-го, повідомляє Phys.org. Їхня оболонка — буро-зелена з жовтою або білою нижньою стороною. Зазвичай равлики мешкають у смугах гравію по всій японській прибережній зоні у внутрішньому морі Сето, затоці Омура в префектурі Нагасакі, затоці Кінко та в південній частині Південної Кореї.

Автор: -

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.012