ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




ПЛЕЧЕ СОРАТНИКА
29.05.2021 / Газета: Чорноморські новини / № 41-42(22260-22261) / Тираж: 8525

ЯК ОДЕСЬКІ МАЖОРИТАРНИКИ ПІДТРИМУВАЛИ ЗАКОНОДАВЧІ ІНІЦІАТИВИ ПРЕЗИДЕНТІВ ЗЕЛЕНСЬКОГО ТА ПОРОШЕНКА У ПЕРШІ ДВА РОКИ ПОВНОВАЖЕНЬ

20 травня сповнилося два роки перебування Володимира Зеленського на посаді Президента України. За Конституцією, глава держави наділений правом законодавчої ініціативи, й «Опора» (https://oporaua.org) вирішила дослідити, як народні депутати, обрані в мажоритарних округах Одеської області, підтримували законодавчі зміни від Володимира Зеленського та порівняти цю підтримку з його попередником — Петром Порошенком.

У мажоритарних округах Одещини як у 2014, так і в 2019 роках було обрано 11 народних депутатів. У 2014-у більшість (вісім) нардепів були самовисуванцями, а двоє — представниками пропрезидентської партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Олександр Урбанський, обраний від партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна», в парламенті увійшов до фракції «БПП «Солідарність». Натомість у 2019-у більшість (вісім) мажоритарників були обрані від пропрезидентскьої партії «Слуга народу» і троє самовисуванців.

Виходячи з наведених даних, природно, що Володимир Зеленський мав більшу підтримку своїх законодавчих ініціатив, аніж Петро Порошенко у перші два роки повноважень. Так, законодавчі пропозиції Зеленського одеські мажоритарники підтримували (тобто голосували «за») у 70,1% випадках, а Порошенка — 40,9%.

Якщо порівнювати підтримку ініціатив глави держави пропрезидентськими фракціями, то «Слуга народу» надала більшу підтримку в голосуваннях за пропозиції Володимира Зеленського, ніж «БПП «Солідарність» за пропозиції Петра Порошенка. Так, за ініціативи Зеленського його соратники голосували у 87,7% випадках. Більше половини голосувань також підтримували народні обранці, які входять до депутатської групи «Довіра» (62%) і фракції «Голос» (55,8%).

Цікаво, що найбільшу підтримку Петро Порошенко мав не від народних депутатів з фракції «БПП «Солідарність» (у 74,4% голосувань), а від «Народного фронту» (78,5%). Ініціативи Порошенка у перші два роки його президентства у більш як половині голосувань також підтримували «Батьківщина» (65,5%), «Самопоміч» (63,5%) та Радикальна партія Олега Ляшка (57,2%).

Найчастіше проти ініціатив Володимира Зеленського виступали «Європейська солідарність» (9,8%), «Голос» (9,2%) та «Опозиційна платформа — За життя» (8,4%), а проти ініціатив Петра Порошенка — «Опозиційний блок» (5,3%).

Підтримка законодавчих ініціатив Володимира Зеленського

Попри те, що вісім мажоритарників з Одеської області представляють партію «Слуга народу», жоден з них не підтримував законопроєкти від Володимира Зеленського у всіх 100% випадків. Найбільше голосували «за» законодавчі пропозиції президента Олександр Ткаченко (94%), Олег Колєв (93%) та Олексій Леонов (90%), а найменше мажоритарники-самовисуванці Анатолій Урбанський (31%), Олексій Гончаренко (38%) та Антон Кіссе (56%).

Найгірше з-поміж представників партії «Слуга народу» президентські ініціативи підтримував Ігор Васильковський, який голосував «за» них у 58% випадків.

Варто зазначити, що не підтримка президентських ініціатив не обов’язково означає, що народний депутат проти законопроєкту. В більшості випадків, коли депутати не голосували «за» пропозиції Володимира Зеленського, вони або були відсутні (12,4% випадків), або не брали участі в голосуваннях (10,3%).

Лише у дев’яти голосуваннях (0,7%) одеські мажоритарники натискали кнопку «проти». Це робили Олексій Гончаренко (вісім голосувань) та Анатолій Урбанський (одне). Обидва, нагадаємо, були обрані як самовисуванці, надалі ж Гончаренко увійшов до фракції «Європейська солідарність», а Урбанський — до депутатської групи «Партія «За майбутнє».

Анатолій Урбанський був проти затвердження законопроєкту про внесення змін до закону «Про судоустрій і статус суддів» і деяких законів щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування (№3711). А Олексій Гончаренко голосував «проти» таких законопроєктів: про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування (№1008); про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства (№1009); про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури (№1032); про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства щодо удосконалення перегляду судових рішень в апеляційному та касаційному порядку (№2314); про внесення змін до Кримінального кодексу щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою (№2513); про народовладдя через всеукраїнський референдум (№3612) і про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями (№3760).

Підтримка законодавчих ініціатив Петра Порошенка

Як і у випадку з Володимиром Зеленським, жоден одеський мажоритарник не підтримував законодавчі пропозиції Петра Порошенка у 100% випадків. Більше того, жоден з них не підтримував їх у більш ніж 75% голосувань.

Найбільше підтримували ініціативи президента Порошенка Олександр Урбанський (74%), який увійшов до фракції «БПП «Солідарність», самовисуванець Василь Гуляєв (69%) та висуванець партії «БПП «Солідарність» Геннадій Чекіта (54%). Ще один представник пропрезидентської партії Дмитро Голубов підтримував законопроєкти Порошенка у менш ніж половині голосувань (48%).

Найменшу підтримку проєктам законів Порошенка надали Сергій Ківалов (19%), Іван Фурсін (23%) і Леонід Клімов (24%).

У голосуваннях за ініціативи Петра Порошенка одеські мажоритарники, порівняно з Володимиром Зеленським, частіше або не брали участі у голосуванні (29,5%), або були відсутні (25,2%).

Що ж до голосувань «проти», то таких у перші два роки президентства Петра Порошенка з боку одеських мажоритарників було шість (0,5%). Проти затвердження законодавчих ініціатив глави держави голосували Віталій Барвіненко (тричі), Олександр Пресман (двічі) та Антон Кіссе (раз). Усі троє були обрані як самовисуванці, а в парламенті увійшли до депутатської групи «Партія «Відродження».

Зокрема, вони голосували «проти» законопроєкту про Рахункову палату (№2072).

Автор: -

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 26.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 26.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 26.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 26.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 26.12.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.018