ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Авангардівська громада: шлях до успіху
17.08.2021 / Газета: Вечерняя Одесса / № 91(11081) / Тираж: 10407

Заклад дошкільної освіти «Мадагаскар» у житловому масиві «Сьоме небо»

Як наша мальовнича і багатогранна країна має свою історію становлення та розвитку, так і наш Авангард, який вже майже чотири роки є центром Авангардівської селищної територіальної громади, має свою багаторічну історію, в якій переплелося славне минуле та гідне сьогодення.

Сьогодні Авангардівська громада є самодостатньою й економічно спроможною, де надходження до бюджету від суб’єктів підприємництва дають змогу успішно розвивати культурно-освітню, соціальну, житлово-комунальну сфери діяльності. Наразі Авангардівська селищна територіальна громада має один із найкращих показників економічної незалежності серед інших громад України. Але шлях до успіху був доволі непростим, а іноді — тернистим.

Довгий час житлова частина радгоспу «Авангард» входила до Сухолиманської, а потім до відновленої 22 липня 1985 року Прилиманської сільської Ради. У цілях координації діяльності підприємств і організацій, розташованих на території житлового масиву, та у вирішенні соціальних проблем для населення виникала нагальна необхідність розукрупнення Прилиманської сільради і створення окремої адміністративної одиниці — селищної Ради на житломасиві Авангард.

Очільник громади Сергій ХрустовськийОчільник громади Сергій Хрустовський

18 жовтня 1994 року мешканці житлового масиву «Авангард» провели загальні збори, на яких одностайно виявили бажання створити свою власну Раду.

27 серпня 1995 року, після прийнятої відповідної постанови Президією ВРУ (№ 203/95-ПВ від 04.04. 1995 р.), у центральній садибі радгоспу «Авангард» — Ленселищі відбулися перші вибори голови і депутатів новоствореної Авангардівської селищної Ради народних депутатів.

Колись основним підприємством Авангарда був однойменний радгосп (теперішнє ТОВ «Авангард-Д»). Його продуктивність була високою, а розвиток — стрімким. Проте економічна криза наприкінці 80-х — на початку 90-х років стала серйозним викликом для будь-якого успішного господарства. Її руйнівні наслідки вимагали впровадження змін. Саме тоді Віктор Леонтійович Добрянський, голова господарства «Авангард», пішов на ризикований вчинок, який суттєво вплинув на майбутнє громади.

Центр надання адміністративних послуг, смт АвангардЦентр надання адміністративних послуг, смт Авангард

…На малопродуктивних землях радгоспу за сім кілометрів від центру Одеси шириться стихійна торгівля. Віктор Леонтійович, завдяки своєму професійному досвіду та підприємницькому хисту, вбачає в цьому перспективу та вирішує забезпечити належну організацію торгівлі. Ідея для того часу досить ризикована, але вона приносить успіх. Зараз ТОВ «Промтоварний ринок» (яке всі знають як «7 км») — це сучасне торговельне підприємство з розвиненою інфраструктурою та тисячами робочих місць, яке відоме далеко за межами України.

Жителі Авангарда, згадуючи Віктора Леонтійовича Добрянського, відзначають, що саме завдяки йому в маленьке селище прийшла справжня цивілізація, значні кошти спрямовувались на соціальний розвиток: прокладання доріг, водогону, каналізаційної мережі, газифікацію, був побудований дитячий садок.

Тож промтоварний ринок «7 кілометр» став основою для розширення та розвитку селища Авангард. Згодом перспективу в Авангарді почали вбачати й інші великі інвестори. Відтак, на території селища розпочали свою діяльність гіпермаркет «Епіцентр», аквапарк «Одеса», «АТБ-маркет» тощо. В цей час розширювались права місцевого самоврядування. Податки підприємців почали надходити до місцевого бюджету, що в свою чергу дозволило покращити інфраструктуру Авангарда.

Авангардівська ОТГ де-юре — тривалий час бу-ла однією з наймолодших об’єднаних громад в Одеській області, адже перші вибори тут пройшли 29 жовтня 2017 року.

Кращі!Кращі!

Після створення громади істотні позитивні зміни почали відбуватися не лише в Авангарді, а й у селі Прилиманське.

«Тут довкола Будинку культури, де знаходилася і сільська рада, були кущі і смітники. Покрівля протікала, все руйнувалося. Всюди були смітники, розбиті дороги. До церкви, що поруч з кладовищем, неможливо було пройти чи під’їхати через глибокі баюри. Багатоквартирні будинки були неутеплені, вуличного освітлення не було…», — згадують жителі про Прилиманське.

Прилиманський ліцейПрилиманський ліцей

Про здобутки й нові ініціативи заради покращення якості життя жителів Авангардівської селищної територіальної громади нині свідчать реалізовані проєкти. Так, у рамках бюджетної децентралізації, за рахунок власних надходжень та підтримки державного бюджету була змога, зокрема, здійснити капітальний ремонт частини доріг, ремонт вуличного освітлення, капітальний ремонт мереж водозабезпечення та водовідведення, фасадів багатоквартирних будинків та капітально відремонтувати амбулаторію загальної практики — сімейної медицини у Прилиманському з придбанням сучасного обладнання; здійснено капітальний ремонт будівлі Прилиманського ліцею та благоустрій території закладу. Вдалося втілити в життя у Прилиманському і ряд інших запланованих проєктів (відкрито спортивний майданчик, скейт-парк, дитячий ігровий майданчик тощо). Розроблено проектну документацію для реконструкції Будинку культури. Для наведення ладу на прилиманському кладовищі закуплено відповідне обладнання, проведено зовнішнє освітлення, воду, встановлено нову огорожу. На часі вирішення проблеми капітального ремонту очисних споруд в селі. Для цього вже розпочато коригування проєктно-кошторисної документації, а для залучення фінансування — подано проєктну заявку для участі у конкурсі проєктів Державного фонду регіонального розвитку.

Центр безпеки громадянЦентр безпеки громадян

Свого часу тут було запроектовано роботи по дитсадку на 57 місць, однак напівзруйнована будівля вже не відповідає потребам села навіть за умови її відновлення, адже реально потрібно близько 250 місць. Тому прийнято рішення збудувати в Прилиманському новий садочок. Нині тривають роботи з розробки проєкту.

Успішна реалізація цих та інших проєктів у рамках ОТГ викликала інтерес до об’єднання в рамках Авангардівської громади сусідніх населених пунктів.

У грудні 2019 року, в результаті добровільного приєднання, до складу нашої громади увійшло с. Нова Долина, де теж вже є певні позитивні зміни, зокрема вирішено питання із харчуванням школярів, що було вкрай важливим. Створене віддалене робоче місце адміністратора ЦНАП.

Дуже скоро розпочнеться будівництво скейт-парку та нового дитячого ігрового і спортивного майданчиків. Вже проведено необхідні процедури закупівлі, і скоро розпочнуться роботи.

Авангардівська селищна територіальна громада має один із найкращих показників економічної незалежності серед інших громад України. Але шлях до успіху був доволі непростим, а іноді — тернистим

На етапі завершення розробка проєктно-кошторисної документації для проведення реконструкції приміщення закладу загальної середньої освіти.

Після виборів 25 жовтня 2020 року до Авангардівської селищної територіальної громади приєднались також селища Хлібодарське та Радісне. І хоча часу з моменту об’єднання минуло небагато, але жителі новоприєднаних населених пунктів вже можуть бачити позитивні зміни, які тут відбуваються, починаючи з благоустрою та закінчуючи розвитком інфраструктури, покращенням соціальних й адміністративних послуг, які надаються населенню. В березні поточного року розпочала свою роботу новозбудована амбулаторія, де жителі Хлібодарського та Радісного мають змогу отримувати своєчасне та якісне медичне обслуговування. Значно покращено матеріально-технічну базу місцевого комунального підприємства. Маємо чимало важливих проєктів та планів на майбутнє, реалізація яких дозволить зробити життя жителів селищ Хлібодарське та Радісне ще більш комфортним.

Продовжує стрімко розвиватись і селище Авангард, яке постійно підтверджує, що є лідером у всьому. За 2011 рік селище Авангард нагороджене перехідним кубком і дипломом «Селище найкращого благоустрою» у Всеукраїнському конкурсі «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку». В 2012 і 2016 роках селище Авангард ставало переможцем обласного конкурсу сільських та селищних рад з розвитку соціальної інфраструктури та благоустрою території. У 2020 році смт Авангард Авангардівської ОТГ визначено «Кращим населеним пунктом» серед селищних ОТГ в обласному конкурсі. Також Авангард є одним із перших населених пунктів в Одеській області, де відкрився Центр безпеки громадян. Модернізований ЦНАП надає понад 130 видів послуг включно з послугами соціального характеру, реєстрацією місця проживання, землі, бізнесу та нерухомості.

А новозбудований на житловому масиві «Сьоме небо» дитячий садочок «Мадагаскар» (на 190 місць) входить до найкрасивіших об`єктів країни. До кінця 2021 року планується завершення будівництва загальноосвітньої школи ІІ—ІІІ ступенів школи на 240 учнівських місць. Готовність об’єкта наразі — 70%.

Розроблена Стратегія розвитку Авангардівської громади — документ, що визначає її найважливіші соціальні, економічні, інфраструктурні та екологічні проєкти, включаючи напрями залучення інвестицій, розподілу ресурсів, які повинні найкращим чином сприяти бажаній реалізації проєктів.

Нині на території громади офіційно зареєстровано 19 тисяч жителів, однак фактично проживає вдвічі більше.

З нагоди відзначення 30-ї річниці Незалежності України та Дня Державного Прапора України в Авангардівській селищній територіальній громаді о 16.00 заплановано відкриття арт-об’єкту «Щогла освітлення», що знаходиться на круговому перехресті автомобільних доріг, яке щоденно перетинають тисячі жителів громади, регіону, України та гостей з-за кордону.

Виконання об’єкту заплановано з використанням символічних жовтого та блакитного кольорів. В нічний час конструкція підсвічується 10 прожекторами.

Крім того, в громаді заплановано ряд святкових заходів, серед яких урочиста хода, запальний концерт — виступ гурту «FANFARA JAM» та святковий фейєрверк.

Отож, процвітання та розвиток України — це наша спільна праця. Лише від нас залежить її майбутнє. Ми маємо бути готовими до змін, і починати їх треба на місцях. Розвинута громада там, де вміло розпоряджаються отриманими ресурсами та інвестують в дітей і молодь. Де, окрім матеріального, дбають про духовне. Де вчаться нового і не бояться змін. Тоді і країна наша матиме гідне майбутнє!

Автор: Прес-служба Авангардівської селищної ради

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 26.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 26.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 26.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 26.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 26.12.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.029