ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Привітання виноградарям і виноробам з професійним святом
16.11.2021 / Газета: Вечерняя Одесса / № 128(11118) / Тираж: 10407

Напередодні Дня виноградаря і винороба України, який відзначають щороку у другу неділю листопада, відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського, голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький привітав з професійним святом всіх тих, хто працює в цій галузі, і вручив Почесні відзнаки та грамоти ОДА кращим працівникам. Також ряд спеціалістів галузі нагороджено грамотами Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Клімат, наявність значної кількості лиманів та озер, на схилах яких зростає виноградна лоза високої якості, зробили південь України центром виноробства. А Одещина є тою перлиною, де народжуються нові якісні сорти, нові вишукані смаки та аромати винограду і вина. Сьогодні галузь виноградарства та виноробства Одещини є лідером в Україні за всіма показниками. Площі насаджень області складають 23,7 тис. га, а це понад 60% площ насаджень виноградників країни. А за оцінками експертів за результатами 2022 року цей показник становитиме вже близько 75%! Погодьтеся, що це дуже вагомі показники, з якими ми формуємо тенденції ринку України. Ми пишаємося тим, що Одещину прославили та стали відомими і шанованими у всьому світі імена відомого ученого і практика селекціонера Василя Єгоровича Таїрова, мецената Миколи Шустова, а також родин Гулієвих, Іукурідзе, Плачкова, Манзула, Шаповала та інших. Переконаний, що внесок представників галузі у розвиток регіону і країни як виноробної держави важко переоцінити», — сказав у своєму вітальному слові голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.

Виноградники Одещини — це історичне та культурне надбання. Центр культури вина SHABO визнаний відкриттям десятиліття у сфері туризму, названий культурною спадщиною Європи і включений в європейську карту музеїв вина. Водночас на Одещині представлені інші виробники виноробної продукції — понад 200 великих та малих підприємств. Вина Одеського регіону реалізуються у більше ніж 50 країнах світу. Окремі вина одеського виробництва отримали високу оцінку і визнання та представлені в мішленівських ресторанах Європи.

«При Одеській обласній державній адміністрації утворено робочу групу з вирішення проблемних питань виноградарсько-виноробної галузі до якої долучились і народні депутати України. Проведено дводенну міжнародну конференцію з вирішення питань галузі на базі Інституту виноградарства і виноробства імені Таїрова та Центру культури вина SHABO. Учасники конференції, а це — керівники вітчизняних виноробних підприємств, науковці, фахівці галузі, представники виконавчої влади — зосередили увагу на основних проблемах, ризиках і загрозах розвитку виноградарсько-виноробної галузі. Ми прагнемо спільно з виробниками обговорювати і шукати шляхи для вирішення нагальних проблем в галузі», — додав Сергій Гриневецький.

Десятки видів тихого вина, ігристого, міцних напоїв на основі винограду високої якості, які сьогодні виробляють в Одеській області, свідчать про те, що галузь, не зважаючи на всі історичні та інші перепони, розвивається.

«Це можливо завдяки вашій відданості галузі, невичерпній насназі та жазі до справи всього вашого життя — виробництва відмінного виноградного вина. Благородна справа, якою ви живете, покликана давати людям високоякісний продукт. Але це не алкогольний продукт, що доведено багатьма країнами. Вино для людини є невичерпним джерелом необхідних мікроелементів та вітамінів. І ми наполягаємо сьогодні на тому, щоб визнати вино продуктом споживання», — сказав голова Одеської ОДА.

Щиро вітаючи всіх працівників галузі з професійним святом, Сергій Гриневецький побажав всім здоров’я, багато сонячних днів, гарних врожаїв, нових досягнень та перемог.

Автор: -

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

«З книжкою — у новий рік: книжки-ювіляри 2025 року
Новорічні свята наближаються, і це чудова нагода для нових відкриттів, змін і вражень. Для любителів книг це також час звернути увагу на твори, що святкуватимуть важливі ювілеї у 2025 році. Серед них – знакові романи, які змінили хід літератури, поетичні збірки, що стали відображенням цілих епох. Час безупинно йде, але залишає за собою безцінні скарби у вигляді книг. Тривалість життя кожної з них визначається її читачами. У кожної книги є свій характер, своя історія та шлях до серця. Хороші твори не старіють – вони зберігають свою вічну свіжість, постійно оновлюючись з плином часу. Як і люди, книги мають свої «дні народження».

Останні моніторинги:
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.013