ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Визволення з омани
01.04.2022 / Газета: Чорноморські новини / № 23-24(22346-22347) / Тираж: 8525

Останнім часом понад 50 громад перейшли до Православної церкви України, а близько 100 перебувають у процесі переходу, повідомив в ефірі національного телемарафону предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.

«Упродовж останніх днів ми бачимо початок хвилі переходів громад з боку РПЦ до ПЦУ. І протягом практично кількох днів ми вже оформили більше 50 переходів. Зараз ми говоримо, що вже близько 100 громад визначилися, вони вже в процесі переходу. Тобто поступово українці, які досі перебували в духовній омані, починають прозрівати. Громада за громадою, по всій Україні, в кожній області, не тільки на Заході, а й у Центрі, на Сході та на Півдні», — підкреслив владика Епіфаній.

За його словами, щодня ПЦУ повідомляють про те, що та чи інша громада визначилася, провела збори, ухвалила рішення про перехід. «А згідно із законодавством, кожна громада має право змінити свою юрисдикцію. Тому я закликаю надалі громади московського патріархату приймати відповідні рішення, не мовчати, а долучатися до визнаної Православної церкви», — закликав митрополит.

Окрім того предстоятель Православної церкви України зауважив на значущості церковного питання для кремля: «Ми знаємо, що для путіна, для російської федерації церква відіграє дуже важливу роль, церква практично є останнім форпостом підтримки путіна в Україні. І тому визнана Православна церква України є перешкодою щодо втілення тих ідей «руского міра» про «єдиний народ», про так звану «святу русь», і, звичайно, єдина церква в Україні для них є проблемою. І вони робили все від них залежне для того, щоб розділяти православних українців в Україні, але це не вдалося і не вдасться».

Водночас предстоятель ПЦУ зазначив, що «російська церква в росії не є церквою як такою, це є певний департамент у справах релігій російської держави… І російська держава в особі путіна її використовує в своїх цілях і не тільки на території росії, а й на територіях України та Білорусі».

Зараз очільники інших помісних православних церков, додав владика, звертаються до очільника РПЦ посприяти припиненню війни, яка точиться в Україні, але з його боку не було жодного слова щодо її припинення, «а, навпаки, він благословляє російську армію, щоб нищити невинних українців».

Глава ПЦУ зауважив, що в церкві не існує трибуналу, але покарання за це неминуче:

«Найперше, ми повинні розуміти, що якщо людина не отримує тут покарання за свої злочини, на землі, то неодмінно буде суд Божий, і, звичайно, що й очільник РПЦ Кирил (Гундяєв) дістане по заслузі за те, що він бере участь у цій страшній війні щодо знищення українців».

Як нагадує «Укрінформ», синод Православної церкви України закликав духовенство і релігійні громади, які перебувають у юрисдикції московського патріархату, увійти в канонічне єднання з ПЦУ.

До речі. У Верховній Раді вже зареєстровано законопроєкт про заборону в Україні церкви московського підпорядкування. А, за даними соціологічного опитування, проведеного групою «Рейтинг» 8-9 березня, 63% респондентів підтримали ідею розірвання зав’язків УПЦ Московського патріархату з Російською православною церквою (не підтримали такий крок лише 10%, 18% відповіли, що їм байдуже, 9% не змогли відповісти).

Автор: -

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні моніторинги:
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.014