ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці
28.04.2022 / Газета: Вечерняя Одесса / № 32-33(11169-11170) / Тираж: 10407

Великдень. Варвари вже 60-ту добу продовжують нищити наші міста, селища, вбивають людей. Кожного дня гинуть наші діти, жінки, чоловіки й достойні воїни світу. Наш ворог — московська хунта, російський фашистський режим, який пішов окупаційною війною на мирний український народ і державу Україна. Сьогодні Україна у вогні і палає від сходу до заходу, із півдня до півночі.

І зранку в оселі дикої природи, на узбережжі Чорного моря, на узбережжях наших лиманів в Національному природному парку «Тузлівські лимани», можна бачити таку красу — росу.

Роса — складне природне явище, пояснити яке намагалися з давніх часів. Ще за часів Арістотеля вважали, що роса випадає так само, як і дощ. Але щоб зрозуміти, що таке роса насправді і як вона з’являється, потрібно знати дещо про повітря. Як відомо, протягом дня всі предмети нагріваються, а після остигання повітря починають віддавати тепло в навколишнє середовище. Нагріву піддається все: трава, земля, каміння, дерева, творіння рук людини — металеві, пластикові предмети тощо. Кожен з предметів, що проводять тепло, є зручним місцем для формування роси. Однак найбільше роси осідає на тих, які остигають швидше, наприклад, на металевих виробах. Вони остигають швидше, ніж ті ж каміння, які вважаються акумуляторами тепла.

Роса — це унікальне явище, яке дозволяє рослинам отримувати вологу в посуху. Завдяки цим маленьким крапелькам живуть мешканці пустель, насичуються вологою рослини. Росою ми милуємося щоранку, адже вона дозволяє зовсім інакше подивитися на світ.

Але зараз, у Великдень, птахи, рослини, води, світанки та заходи сонця, живі алмази дикої природи — всі допомагають українцям в боротьбі з варварами. І настане той час, коли «згинуть наші вороженьки, як роса на сонці, запануєм і ми, браття, у своїй сторонці».

Христос Воскрес!

Автор: Іван РУСЄВ. Доктор біологічних наук, професор, науковий журналіст

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні моніторинги:
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012