|
Зустрінемось в Європі
03.11.2022 / Газета: Вечерняя Одесса / № 86-87(11223-11224) / Тираж: 10407
Цього року у вересні в місті Болград мав відбутись вже ІІІ Міжнародний етнографічний кінофестиваль «ОКО». Однак у зв’язку з війною його проведення виявилось під питанням. Але, попри все, вихід було знайдено — фестиваль буде проведено за кордонами України. 13—18 листопада 2022 року наш фестиваль зустрічатиме польське середньовічне місто Торунь у рамках CamerimageFestival. Директорка фестивалю «ОКО» Тетяна Станєва переконана, що цей вимушений крок все ж піде на благо фестивалю і ще більше розширить його можливості. «Ми проповідуватимемо там Україну та її культуру, як апостоли Христа, з усією силою неофітів. Бо віримо, світло переможе, життя завжди перемагає смерть… Наша культура — це наша зброя. Нею ми воюємо! Нею переможемо! Будьте певні!», — палко й емоційно написала вона на сторінці у Фейсбук. Офіційне гасло фестивалю «Святкуй життя!» ще раз підкреслює філософію фестивалю та підтверджує, що жодна іноземна агресія не може завадити Україні жити. «ОКО» представлятиме різноманітні фільми про різні країни, нації, культури та релігії, таким чином відкриваючи та досліджуючи різні способи життя, пропагуючи мир і взаємопорозуміння. Цьогоріч на розгляд команди фестивалю надійшло 1171 заявка з усіх континентів, що стало рекордом для «ОКО». Фільми фестивалю, програму якого було скорочено, змагатимуться у розділах Feature (Повнометражний фільм) та ShortInternational (Короткометражний міжнародний фільм). Їх оцінюватиме міжнародне журі. До того ж всі українські фільми, представлені на фестиваль, покажуть у спеціальній позаконкурсній секції. Відразу після завешення фестивалю проєкт помандрує на північ, щоб відкрити Україну для Фінляндії. І 20 листопада 2022 року «ОКО» привезе українське кіно до Гельсінкі. «Фільми, які ми хочемо показати у Фінляндії, розкажуть більше про Україну, її багатовікову історію та культуру — це те, за що Україна продовжує боротися і що захищає від російської агресії сьогодні. Ці фільми розвінчують пропагандистські міфи Радянського Союзу та викривають проблеми і болі нашої країни», — ділиться Тетяна Станєва. А програмна директорка кінофестивалю Олена Рубашевська підкреслює, що під час підготовки програми команда намагалась зберегти баланс між сумом і радістю, серйозними та розважальними темами: «У Фінляндії ми дуже хочемо, щоб глядачі відкрили для себе Україну не лише через призму війни, але й з іншого боку. Наша країна та її культура є великою й різноманітною, і ми сподіваємося, що покажемо її несподівані сторони!». Автор: Ярослава РІЗНИКОВА
|
Пошук:
Сергій Токарєв
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.
Одеська національна наукова бібліотека традиційно підготувала для одеситів та гостей міста цікаву й розмаїту різдвяно-новорічну програму «Від Миколая до Різдва». Цей проєкт родинного дозвілля, спрямований на популяризацію книги та читання, згуртування сімей, організацію змістовного відпочинку, триватиме впродовж грудня (6.ХІІ – 31.ХІІ. 2024 р.). Тож запрошуємо здійснити захоплюючу подорож усією родиною у дивовижний світ книжок найстарішої книгозбірні України!
Останні моніторинги:
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012 |