ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Одеса — Ліверпуль: бібліотечна сув’язь
04.05.2023 / Газета: Чорноморські новини / № 19(22444) / Тираж: 8525

Минулого четверга, 26 квітня, дружина Президента України Олена Зеленська і король Великої Британії Чарльз ІІІ та королева-консорт Каміла взяли участь у церемонії проголошення побратимства між Центральною бібліотекою Ліверпуля та Одеською науковою бібліотекою імені Михайла Грушевського.

Олена Зеленська долучилася до церемонії за допомогою відеозв’язку з Києва разом із міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком.

Король Чарльз ІІІ зазначив, що побратимство бібліотек України і Великої Британії засвідчує підтримку України в складні часи війни, підтримку людей у нашій країні, які творять культуру, та висловив сподівання на подальший розвиток дружніх взаємовідносин і встановлення нових контактів.

Олена Зеленська подякувала їх величностям і Великій Британії за підтримку України, зокрема у сфері культури: «Я хочу сказати, як багато цей вияв солідарності значить для нас, для України. Від початку війни ми втратили понад 300 бібліотек. Бібліотеки в Україні, як і люди, в небезпеці щодня. Але водночас вони стали й чимось більшим: в особливо складні зимові дні, коли внаслідок обстрілів не було світла й тепла, саме бібліотеки ставали справжніми гуманітарними й волонтерськими хабами, місцями, де можна було бути разом і відчувати тепло в широкому сенсі цього слова. Ми захищаємо нашу культуру, а вона підтримує нас».

«Україна нині бореться саме за те, щоб ніде у світі бібліотеки не руйнувалися, книжки не горіли, люди не гинули. Щоб війни залишилися тільки в історичних працях, а кожна людина у світі могла спокійно читати й розвиватися, без загрози нападу й необхідності боротися за виживання», — наголосила перша леді.

Одесити вдячні асистентці проєкту Eurovision 2023 у Culture Liverpool Вероніці Ясинській — ініціаторці налагодження такої співпраці, а також виконавчій директорці благодійного фонду «Бібліотечна країна» Люсьєні Шум за можливість реалізації цього проєкту.

Нагадаю, що Одеська наукова бібліотека імені Михайла Грушевського — одна з найбільших і найстаріших книгозбірень нашого міста та півдня України загалом. Точкою відліку її історії є 1875 рік, коли при Одеському товаристві взаємної допомоги прикажчиків-євреїв була створена бібліотека. Фонд книгозбірні налічує понад півтора мільйона примірників, із них 50 тисяч — видання іноземними мовами, 30 тисяч — рідкісні й цінні видання VIII — XIX ст.

Щодо Центральної бібліотеки Ліверпуля, то вона — прекрасна! Розташована в кількох суміжних історичних будівлях на вулиці Вільяма Брауна. Її першим осідком була будівля бібліотеки та музею Вільяма Брауна, що постала в 1860-у. Потім бібліотеку розширили праворуч, додавши в 1879-у читальний зал Піктона, а в 1906-у — бібліотеку Горнбі в задній частині. Усі три будівлі є пам’ятками архітектури. Із 2010-го по 2013-й комплекс Центральної бібліотеки Ліверпуля було перебудовано й осучаснено, історичні будівлі відремонтовано, щоб забезпечити новітні зручності. На фото можна побачити цю оновлену красу. У 2018 році ліверпульська книгозбірня отримала нагороду «Бібліотека року» за версією The Bookseller.

Віримо, що співпраця двох шанованих установ сприятиме розвитку бібліотечної справи та приверне увагу до важливості підтримки книгочитання.

Ярослава РІЗНИКОВА,

заступниця директора департаменту культури, національностей, релігій

та охорони об’єктів національної спадщини Одеської ОДА.

Автор: Ярослава РІЗНИКОВА

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Від Миколая до Різдва. Святкова програма для дорослих і дітей
Одеська національна наукова бібліотека традиційно підготувала для одеситів та гостей міста цікаву й розмаїту різдвяно-новорічну програму «Від Миколая до Різдва». Цей проєкт родинного дозвілля, спрямований на популяризацію книги та читання, згуртування сімей, організацію змістовного відпочинку, триватиме впродовж грудня (6.ХІІ – 31.ХІІ. 2024 р.). Тож запрошуємо здійснити захоплюючу подорож усією родиною у дивовижний світ книжок найстарішої книгозбірні України!

Останні моніторинги:
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.016