ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Гендер для майбутніх поліцейських
20.07.2023 / Газета: Вечерняя Одесса / № 57-58(11297-11298) / Тираж: 10407

Матеріалів на гендерну тематику вже багато. Висвітлюються різні аспекти цієї багатогранної теми. Але один з них чомусь нерідко залишається поза увагою. Мова йде про тих, хто безпосередньо і повсякденно впроваджує у життя ідеї гендерної рівності, допомагає іншим зрозуміти їх сутність. Показовим у цьому відношенні є приклад Одеського державного університету внутрішніх справ (ОДУВС).

Цей навчальний заклад особливий. У тому числі і з точки зору теми, яка нас цікавить. За радянських часів потрапити дівчині до учбового закладу системи МВС було практично неможливо: жінок туди не приймали. Вікторія Біла, курсантка третього курсу факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування, наводить приклад рідної тітки. Її спроби вступити до Школи міліції виявилися марними — якраз через згадану вище причину. За часів незалежності ситуація змінилася, дівчат-курсанток стає все більше, і хоча цей процес йде не надто швидко, але неухильно, бо жодних перепон щодо статі немає.

Тема гендерної рівності зацікавила Вікторію з кількох причин. Для поліцейських вона не є абстрактною, як може здатися стороннім. Співробітникам/цям поліції найчастіше від усіх інших доводиться зустрічатися з фактами гендерно зумовленого, особливо ж домашнього, насильства. І тут треба добре розуміти, як треба вести себе у подібних ситуаціях, зокрема, із постраждалими особами. Зважаючи на це, у ОДУВС ще у 2015 році створили Центр гендерної освіти, який очолює професорка кафедри адміністративної діяльності поліції Олена Ковальова. Два роки тому було введено посаду помічниці ректора з гендерної політики, її займає викладачка кафедри теорії та історії держави і права Любов Березовенко. До речі, обидві вони входять до складу регіональної «Одеської коаліції 1325», яка створена з метою втілення у життя Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека».

Центром гендерної освіти та кафедрами університету створено кілька корисних інформаційних матеріалів — буклетів, пам’яток тощо, які використовуються у практичній діяльності поліцейських. А для постраждалих від домашнього насильства професорка Олена Ковальова та кандидатка юридичних наук Анастасія Берендєєва підготували «дорожню карту», де міститься детальна інформація про служби, сервіси, громадські організації, куди можна звернутися по допомогу. Ще О. Ковальова на базі громадської організації «Віра. Надія. Любов» проводить заняття для внутрішньо переміщених осіб з правових та безпекових питань, у тому числі за темою «Гендерно зумовлене насильство».

— Ми використовуємо будь-які можливості для того, щоб майбутні поліцейські були гендерно-чутливими, вміли протидіяти насильству у будь-яких його проявах, — каже Любов Березовенко. — Це і конференції, і «круглі столи», і зустрічі з представниками і представницями Консультативної місії Європейського Союзу. Вже не перший рік приймаємо активну участь у Всесвітній акції «16 днів проти насильства». Загалом щорічно у нас проходить до ста різних акцій, так чи інакше пов’язаних з гендером. Нашу діяльність активно підтримує керівництво університету, зокрема ректор, професор, полковник поліції Дмитро Швець, який постійно цікавиться роботою в цьому напрямі та підтримує наші ініціативи. В нашому вузі добре розуміють, наскільки важливою є ця тематика.

Серед зацікавлених — курсантки Вероніка Грівцова та Альона Зеленецька. Дівчата брали участь у тренінгах, які проводила «Ла Страда — Україна» — громадська правозахисна організація, яка працює, зокрема, для забезпечення гендерної рівності, запобігання гендерно зумовленому насильству, сприяє впровадженню стандартів прав людини в усіх сферах життя суспільства та держави тощо.

Автор: Олександр ГАЛЯС

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.013