ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Полум’яні поселенці Тузлівських лиманів
05.10.2023 / Газета: Чорноморські новини / № 41(22466) / Тираж: 8525

Знаний фахівець своєї справи, патріот нашої землі, незламний борець за збереження екологічного спадку Одещини, доктор біологічних наук, професор, науковий журналіст Іван Русев, чиє ім’я нерозривно пов’язане з Національним природним парком «Тузлівські лимани», з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну веде на своїй фейсбук-сторінці щоденник. «ЧН» уже друкували дещо з тих нотатків, сповнених щирою любов’ю до рідного краю, передусім — до його біорозмаїття, і справедливою ненавистю до ворогів, як зовнішніх, так і внутрішніх, котрі хочуть загарбати все, що можуть загарбати, а те, що не можуть, — просто знищити.

Нижче — один із нещодавніх записів, 578-й. Як завжди, він щедро проілюстрований світлинами нашого природного багатства (усіх фото в газеті, звісно, не вмістити, як і не передати їх різнобарвну красу, а відтак — заходьте на сторінку пана професора, щоб насолодитися сповна). Герої Іван Русева — пернаті, пухнасті, з лускою і без, як і кожен з нас, українців, потерпають від обстрілів, переживають стреси, втрачають свої оселі, гинуть…

«Під час жорстокої війни сталося диво і народилося «полум’я» в українському національному природному парку, — пише Іван Русев. — Сьогодні, у 3504-й день від початку російсько-української війни, у 578-й день від початку героїчного протистояння українського народу повномасштабному воєнному вторгненню рашистів, варвари продовжують нищити нашу землю. Божевільні мутанти-загарбники не вміють цінувати ані природу, ані культуру, ані вільних людей.

А проте, під час війни у Національному природному парку «Тузлівські лимани» цього літа почало народжуватися диво. Вперше в Україні фламінго (з латині «фламма» — полум’я) в кількості 570 дорослих птахів у воєнний час 2023-го вирішили прожити з весни до осені на Тузлівських лиманах і вивести малят.

Раніше, у 2017-у, вони вперше в Україні намагалися сформувати колонію у Херсонській області, на озері Чурюк, неподалік від Криму, але вивели лише трьох пташенят, доля яких не відома. Під час повномасштабного вторгнення рашистів та окупації Херсонщини птахи покинули тимчасово загарбані території і вибрали Тузлівські лимани.

Вперше птахи-«розвідники» великою зграєю з’явилися у нас у 2021-у. Того року, коли на основних колоніях фламінго на турецькому озері Туз сталася загибель великої кількості пташенят і дорослих птахів. Тоді ми прогнозували, що невдовзі вони обов’язково загніздяться у нас.

Й ось воєнний 2023 рік. Фламінго з’явилися у нашому нацпарку у квітні, а в травні вибрали місце для гніздування на узбережжі лиману Бурнас, біля села Базар’янка. Але там гніздування було невдалим: постійно з’являлися дітлахи, вночі лякали браконьєри, багато домашніх собак — усе це, попри вже збудовані 270 гнізд, змусило птахів залишити це небезпечне місце. Але ми вірили, що вони обов’язково знайдуть інший притулок у нацпарку і виведуть тут цьогоріч пташенят.

Так і сталося. Наприкінці червня фламінго загніздилися в дуже цікавому місці — на межі великих лиманів Шагани та Алібей. І ось у вихідні нам, працівникам нацпарку та його друзям, вдалося провести кільцювання пташенят. У цьому нам допомогли Українське товариство охорони птахів та Український центр кільцювання птахів. Це великий успіх: «тузлівські» фламінго під час війни вивели 192 пташенят. До речі, серед дорослих є особини з кольоровими кільцями Франції, Туреччини та Іспанії.

Сподіваємося, що після Перемоги багато українців зможуть приїхати у наш нацпарк і подивитися на це диво природи — рожеві фламінго.

Для патріотів України скажу по секрету, що ми готували бойових фламінго, аби вони долучилися до Перемоги над варварами.

А зараз, будучи голосом безголосої природи, я, як і багато моїх колег та друзів в Україні й за кордоном, борюся і боротимуся і за природу, і за мою країну Україну до переможного кінця. Україна обов’язково відродиться!

Ми разом із безстрашною українською армією, кожен, як може, повинні захищати свою землю від віроломних варварів — російської імперії зла.

«Борітеся — поборете, вам Бог помагає!».

Слава Україні, Слава українському народу!».

Автор: -

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні моніторинги:
00:00 25.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 25.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 25.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 25.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 25.04.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.011