ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
Як живеш, бібліотеко?
08.02.2024 / Газета: Чорноморські новини / № 6(22484) / Тираж: 8525

В умовах воєнного стану життя бібліотек нашого міста дуже змінилося. Про ці зміни, підсумовуючи 2023-й, розповіла директорка Централізованої бібліотечної системи для дорослих Одеси Наталія Кликова.

На зустрічі були присутні завідувачки всіх 20 філій міської бібліотечної мережі, представники партнерських організацій, а також директор департаменту культури, міжнародного співробітництва та євроінтеграції міськради Іван Ліптуга.

Що найважливіше — жодна з книгозбірень Одеси за час війни не за-крилася, всі активно працюють. У деяких філіях, що перебували в аварійному стані, вдалося провести ремонтні роботи.

Кількість читачів порівняно з 2022 роком значно збільшилася, перш за все, за рахунок внутрішньо переміщених осіб. До того ж, одесити, які спочатку повномасштабного вторгнення виїхали за кордон, повертаються додому.

Віковий склад читачів також зазнав змін. Переважна більшість — від 35 до 60 років. Молодь від 18 до 30 років цьогоріч зрівнялася з категорією читачів 60+, руйнуючи стереотипи про те, що юнь не читає паперових книжок.

Під час війни бібліотеки активно співпрацюють із волонтерськими організаціями, допомагають фронту, підтримують внутрішньо переміщених осіб, проводять спільну роботу з військовими.

У минулому році бібліотечна система для дорослих зібрала невелику, але дуже якісну підбірку видань спеціально для військових частин. Співробітники самі купували книжки, приносили з дому, щоб передати їх захисникам. У бібліотеках постійно організують патріотичні заходи для курсантів Військової академії та Військового ліцею.

У сучасних умовах бібліотеки — це доступний для усіх культурний простір. У їх стінах проходять виставки й концерти, семінари й майстер-класи, відбуваються засідання клубів за інтересами та зустрічі переселенців, для яких ці заклади стали дружніми, теплими домівками.

Під час підсумкової зустрічі озвучили й результати щорічного опитування серед читачів та назвали найпопулярніші книги серед одеситів. З інформацією про це виступила завідувачка сектора Центральної міської бібліотеки ім. Івана Франка Наталія Бутт.

— Це було непросто зробити, — ділиться пані Наталя, — адже у кожній бібліотеці — свій набір книг, своє коло читачів, тож результати дуже різняться.

Поціновувачі літератури називали яскраві, самобутні та захоплюючі твори у різних жанрах, які, на їхню думку, настільки важливі, що їх варто прочитати кожній людині. Проаналізувавши опитування, можемо зробити висновок, що найпопулярніші — детективи (51%) і «жіночі романи» (30%), далі йдуть фантастика та фентезі (12%) і класика (7%).

На першому місці популярності серед читачів — історичний детектив «Червоний» Андрія Кокотюхи, за ним — «Мелодія кави» Наталії Гурницької, «Молоко з кров’ю» Люко Дашвара, «Інтернат» Сергія Жадана, «Століття Якова» Володимира Лиса, «Подвійна гра в чотири руки» Ірен Роздобудько, «Руїна» Василя Краса, «Сафарі на щастя» Світлани Талан. Серед іноземних романів найбільш популярними були «1984» Джоржа Орвела, «На західному фронті без змін» Еріха Марії Ремарка. Несподівано, але досить очікувано запитуваним став трактат знаменитого китайського мислителя і стратега Сунь-Дзи «Мистецтво війни» та книга з особистого розвитку Айн Ренд «Атлант розправив плечі». Війна спонукає до того, щоб розвиватися.

Про методичну та бібліографічну діяльність ЦБС розповіла завідувачка організаційно-методичного відділу Центральної міської бібліотеки ім. Івана Франка Світлана Дементьєва, а про роботу в онлайні — завідувачка сектора менеджменту та маркетингу цієї книгозбірні Ірина Серебреннікова.

Партнери Централізованої бібліотечної системи для дорослих, серед яких — обласна філармонія, Військова академія, Державна академія будівництва та архітектури, регіональна організація Національної спілки журналістів України, щиро дякували за співпрацю і бажали бібліотекарям подальших успіхів, стійкості, сили та наснаги.

Автор: Ольга ФІЛІППОВА

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Сергій Токарєв розказав про заходи, що покращать стан українського IT-сектору
Втрати контрактів та складнощі із залученням іноземних інвестицій — це ті виклики, з якими сьогодні найчастіше стикаються українські IT-компанії. На цьому наголошує Сергій Токарєв — IT-інвестор та бізнесмен, співзасновник інвестиційної групи Roosh. На його думку, становище вітчизняного сектору може покращити активний міжнародний іміджбілдинг.

«Палітра рідного міста»: виставка картин Володимира Василенка в ОННБ
3 квітня 2024 року в головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки відбулося відкриття персональної виставки картин художника, члена НСХУ Володимира Василенка «Палітра рідного міста». Володимир Сергійович – учасник багатьох всеукраїнських та регіональних виставок. Роботи митця знаходяться в приватних колекціях України та зарубіжжя.

Останні моніторинги:
00:00 11.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 11.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 11.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 11.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 11.04.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.011