ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Як живеш, бібліотеко?
08.02.2024 / Газета: Чорноморські новини / № 6(22484) / Тираж: 8525

В умовах воєнного стану життя бібліотек нашого міста дуже змінилося. Про ці зміни, підсумовуючи 2023-й, розповіла директорка Централізованої бібліотечної системи для дорослих Одеси Наталія Кликова.

На зустрічі були присутні завідувачки всіх 20 філій міської бібліотечної мережі, представники партнерських організацій, а також директор департаменту культури, міжнародного співробітництва та євроінтеграції міськради Іван Ліптуга.

Що найважливіше — жодна з книгозбірень Одеси за час війни не за-крилася, всі активно працюють. У деяких філіях, що перебували в аварійному стані, вдалося провести ремонтні роботи.

Кількість читачів порівняно з 2022 роком значно збільшилася, перш за все, за рахунок внутрішньо переміщених осіб. До того ж, одесити, які спочатку повномасштабного вторгнення виїхали за кордон, повертаються додому.

Віковий склад читачів також зазнав змін. Переважна більшість — від 35 до 60 років. Молодь від 18 до 30 років цьогоріч зрівнялася з категорією читачів 60+, руйнуючи стереотипи про те, що юнь не читає паперових книжок.

Під час війни бібліотеки активно співпрацюють із волонтерськими організаціями, допомагають фронту, підтримують внутрішньо переміщених осіб, проводять спільну роботу з військовими.

У минулому році бібліотечна система для дорослих зібрала невелику, але дуже якісну підбірку видань спеціально для військових частин. Співробітники самі купували книжки, приносили з дому, щоб передати їх захисникам. У бібліотеках постійно організують патріотичні заходи для курсантів Військової академії та Військового ліцею.

У сучасних умовах бібліотеки — це доступний для усіх культурний простір. У їх стінах проходять виставки й концерти, семінари й майстер-класи, відбуваються засідання клубів за інтересами та зустрічі переселенців, для яких ці заклади стали дружніми, теплими домівками.

Під час підсумкової зустрічі озвучили й результати щорічного опитування серед читачів та назвали найпопулярніші книги серед одеситів. З інформацією про це виступила завідувачка сектора Центральної міської бібліотеки ім. Івана Франка Наталія Бутт.

— Це було непросто зробити, — ділиться пані Наталя, — адже у кожній бібліотеці — свій набір книг, своє коло читачів, тож результати дуже різняться.

Поціновувачі літератури називали яскраві, самобутні та захоплюючі твори у різних жанрах, які, на їхню думку, настільки важливі, що їх варто прочитати кожній людині. Проаналізувавши опитування, можемо зробити висновок, що найпопулярніші — детективи (51%) і «жіночі романи» (30%), далі йдуть фантастика та фентезі (12%) і класика (7%).

На першому місці популярності серед читачів — історичний детектив «Червоний» Андрія Кокотюхи, за ним — «Мелодія кави» Наталії Гурницької, «Молоко з кров’ю» Люко Дашвара, «Інтернат» Сергія Жадана, «Століття Якова» Володимира Лиса, «Подвійна гра в чотири руки» Ірен Роздобудько, «Руїна» Василя Краса, «Сафарі на щастя» Світлани Талан. Серед іноземних романів найбільш популярними були «1984» Джоржа Орвела, «На західному фронті без змін» Еріха Марії Ремарка. Несподівано, але досить очікувано запитуваним став трактат знаменитого китайського мислителя і стратега Сунь-Дзи «Мистецтво війни» та книга з особистого розвитку Айн Ренд «Атлант розправив плечі». Війна спонукає до того, щоб розвиватися.

Про методичну та бібліографічну діяльність ЦБС розповіла завідувачка організаційно-методичного відділу Центральної міської бібліотеки ім. Івана Франка Світлана Дементьєва, а про роботу в онлайні — завідувачка сектора менеджменту та маркетингу цієї книгозбірні Ірина Серебреннікова.

Партнери Централізованої бібліотечної системи для дорослих, серед яких — обласна філармонія, Військова академія, Державна академія будівництва та архітектури, регіональна організація Національної спілки журналістів України, щиро дякували за співпрацю і бажали бібліотекарям подальших успіхів, стійкості, сили та наснаги.

Автор: Ольга ФІЛІППОВА

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Від Миколая до Різдва. Святкова програма для дорослих і дітей
Одеська національна наукова бібліотека традиційно підготувала для одеситів та гостей міста цікаву й розмаїту різдвяно-новорічну програму «Від Миколая до Різдва». Цей проєкт родинного дозвілля, спрямований на популяризацію книги та читання, згуртування сімей, організацію змістовного відпочинку, триватиме впродовж грудня (6.ХІІ – 31.ХІІ. 2024 р.). Тож запрошуємо здійснити захоплюючу подорож усією родиною у дивовижний світ книжок найстарішої книгозбірні України!

Останні моніторинги:
00:00 12.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 12.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 12.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 12.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 12.12.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.024