|
Дівчинка і рояль
04.04.2024 / Газета: Чорноморські новини / № 14(22492) / Тираж: 8525
Маленька дівчинка стояла перед роялем і торкалась пальчиком клавішів. Непричесане довгасте волоссячко, благеньке пальтечко на худих ще дитячих плічках… Позаду стриміла розбита п’ятиповерхівка — наче молилась до неба всіма своїми гостряками. Хто й навіщо виволік сюди громіздкий інструмент? Може, була там музична школа, й ці поважні маестро вимогливо споглядали зі стін — тепер вони дивилися в небо з калюж та з-під пошматованого бетону… Ні, вона не забула урок, але хто її тепер послухає — тут, біля цієї руїни, біля вірного роялю, котрий діждався її, обчухраний і так само самітній?.. — Я зупинив машину зоддалік, перед потрощеними панелями. — Де твоя мама? Як тебе звати? Не обернулась. Чи не розчула? Затято видобувала одну й ту саму ноту Si. Все гучніш і гучніш. Гукнув голосніше. Зречено обернулась, далі рукою вказала у бік підвалу. Щойно ми роздавали там привезену гуманітарку. Нота Si загучала голосніш, далі — ще голосніше. Стояла біля перехнябленого роялю, мовчки вдаряла пальчиком одну й ту саму клавішу. Інструмент відчайдушно відгукувавсь, такий вже непотрібний тут, посеред хаосу руйнації, виповідав одну й ту саму ноту. Несамовито грімке Si поряд з розтрощеною п’ятиповерхівкою, у якій була колись її рідна музична школа… — А далі? Що було далі? — Ми поспішали. Ще мали роздати привезене й повертатись. У бічному люстеркові я знову побачив роз-трощену п’ятиповерхівку, уламки бетону… І більш нічого… …Крізь кавову пару та цигарковий дим тут, на розі Дерибасівської та Рішеьєвської, бачу немовби обриси роялю, а поряд — вона; з напівтемної зали незрушно зорять, одне при одному, сотні чужих облич. Завершальна, сумовита, а далі відчайдушно трагічна, аж розпачлива нота Si. Фінальна. Поза програмою. Все голосніш, голосніш — одним лише пальчиком по тій самій клавіші, до відчаю, до нестями. Сама-самісінька. Й розтрощена п’ятиповерхівка позаду. Автор: Роман КРАКАЛІЯ
|
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
Останні моніторинги:
00:00 07.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 07.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 07.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 07.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 07.11.2024 / Вечерняя Одесса
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.011 |