|
Картини хрестиком і «Бойова дронівка»
16.05.2024 / Газета: Вечерняя Одесса / № 39-40(11383-11384) / Тираж: 10407
Щорічно у травні українці відзначають яскраве та самобутнє свято — День вишиванки, присвячене нашому національному одягу. Українська вишиванка з’явилася багато століть тому, а кількість різних візерунків та технік шиття порахувати неможливо. День вишиванки 2024 року пройде за умов повномасштабної війни, що підвищує важливість свята. Ця дата поєднує українців, прославляє нашу культуру, виховує любов до національних символів та руйнує багато міфів російської пропаганди. Всесвітній день вишиванки відзначають щорічно в третій четвер травня. З’явилося свято з ініціативи студентки Чернівецького університету ім. Федьковича Лесі Воронюк у 2006 році. Поступово День вишиванки став поширюватися по всій Україні, дата свята спеціально призначена на будній день, щоб наголосити, що вишиванка може бути звичайним повсякденним предметом, а не лише святковим одягом. Точний період появи українських вишиванок встановити не можна, але відомо, що зачатки цього ремесла існували за кілька тисячоліть до нашої ери. Мистецтво вишиванки стрімко розвивалося в Київській Русі. У стародавні часи вишиті сорочки були дуже дорогими і доступними лише для багатіїв. Існували спеціальні школи вишивальниць при школах і монастирях, які здебільшого працювали на замовлення знатних осіб. З ХVII століття мистецтво вишиванки почало поширюватися в народі. Вишивати вміла кожна українка. Поступово вишиванки стали доступнішими і все частіше використовувалися в побуті. З’явилися не тільки жіночі, а й чоловічі вишиті сорочки. З українських класиків вишиванки полюбляв Іван Франко, поєднуючи їх із піджаками та жупанами. Саме в такому одязі він зображений на купюрі 20 гривень. Найкращий спосіб відзначити День вишиванки — вдягнути національний костюм на роботу чи навчання. Мета цього свята — популяризувати носіння вишиванки як повсякденного вбрання. Тому в цю дату заведено вдягати і носити вишиванку цілий день. Цього дня на центральній площі Одеського зоопарку відкриється виставка картин, вишитих хрестиком. Виставка триватиме увесь день, і всі охочі зможуть ознайомитися з творчістю талановитих майстринь. За традицією у цей день усім, хто одягне вишиванку, вхід до зоопарку буде безкоштовний. Ще одна цікава подія — з нагоди Всесвітнього дня вишиванки створена сучасна вишиванка з орнаментом дронів. Її презентують сьогодні, 16 травня, співзасновники свята та військові у Києві. Гроші з продажу «Бойової дронівки» передадуть на допомогу ЗСУ. Автор: -
|
Пошук:
Сергій Токарєв
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.
Одеська національна наукова бібліотека традиційно підготувала для одеситів та гостей міста цікаву й розмаїту різдвяно-новорічну програму «Від Миколая до Різдва». Цей проєкт родинного дозвілля, спрямований на популяризацію книги та читання, згуртування сімей, організацію змістовного відпочинку, триватиме впродовж грудня (6.ХІІ – 31.ХІІ. 2024 р.). Тож запрошуємо здійснити захоплюючу подорож усією родиною у дивовижний світ книжок найстарішої книгозбірні України!
Останні моніторинги:
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.017 |