ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




«Це Доброслав, друзі!»
30.05.2024 / Газета: Вечерняя Одесса / № 43-44(11387-11388) / Тираж: 10407

Фонтан-книга «Шевченкове слово, закарбоване у віках»

Так починає кожний допис на своїй сторінці доброславський селищний голова Людмила Прокопечко. І немає більш ефективного промоутера невеличкого містечка, яке прагне стати най-красивішим, найкомфортнішим, найгостиннішим і цих «най-» ще багато.

У Міжнародний день парків тут зустрічали гостей промотуру «Відкрий Доброслав», учасниками якого були і журналісти нашої газети.

Перш ніж показати туристичні принади Доброслава, у якому створено 17 унікальних парків та скверів, керівник громади запропонувала панельну дискусію, під час якої обговорили проблеми та перспективи розвитку туризму в Одеському регіоні. Чи на часі ця тема, адже війна? На часі! — впевнена Людмила Прокопечко, і запропонувала висловитись учасникам дискусії.

— В Одеському районі 22 громади, 116 населених пунктів, і маємо багато цікавих локацій, — розповів голова Одеської районної ради Виталій Барвіненко. — Сфера дозвілля і відпочинку наших громадян — це один із факторів психологічного розвантаження. Внутрішній туризм — тренд, який у наступні роки буде розвиватися. Всім — громадянам, військовим, дітям треба надати можливість відновитися у стресовій ситуації. Доброславська громада має досвід створення цікавих локацій з нуля зусиллями ініціативних людей. Це взірець для інших громад.

Людмила Прокопечко — голова Доброславської селищної радиЛюдмила Прокопечко — голова Доброславської селищної ради

— Розвиток — завжди на часі, — зауважила в.о. першого заступника начальника Одеської районної військової адміністрації Олена Захарченко-Нетужилова. — З початку повномасштабного вторгнення туризм майже зупинився, а зараз набирає обертів. Необхідно створювати нові локації, щоб люди хотіли приїхати в Болград, Доброслав, Біляївку… Громадам, владі важливо співпрацювати, створювати нові проєкти, які після війни можуть бути цікавими інвесторам. А екологічний туризм взагалі спонукає берегти країну, дбати про екологію, до того ж це вимога ЄС.

За словами начальника управління туризму департаменту фізичної культури, спорту та туризму Одеської ОВА Анжеліки Легези, з початком війни туристичний збір зменшився у 7 разів, а за 4 місяці цього року вже перевищив надходження за 2022 рік. Важливе повідомлення: департамент розробив програму розвитку туризму в Одеській області на 2024—2026 роки, проєкт розміщений на сайті ОВА, і можна вносити пропозиції.

Цікаво було почути думку представниці туристичної галузі Галини Свиридової:

Дубай-паркДубай-парк

— Коли ми починали працювати з Доброславом, туристи питали: «Що ми будемо робити в тому Доброславі?», а їхали звідси у захваті. Завдяки ентузіазму, бажанню зробити своє містечко найкращим, тут з’явилася така кількість парків, що їх важко показати за один візит!

За досвідом приїхав у Доброслав голова Болградської територіальної громади Сергій Димитрієв, якому також є про що розповісти і що показати по темі цікавинок. Ми, журналісти, маємо надію на запрошення у Болград, тоді і розповімо читачам про них. Голови громад підписали меморандум про міжмуніципальне співробітництво.

А потім було ознайомлення учасників промотуру з туристичними принадами Доброслава. Супроводжувала екскурсію начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Доброславської селищної ради Ірина Матяр. Відвідали ретро-дворик «Прованс», побували на чайній церемонії в Японському саду, скуштували трояндового лікеру в парку «Тракія», завітали в гості до Аладдіна та принцеси Жасмін в Дубай-парку, зустрілися з геніальним Сальвадором Далі, загадали бажання в Парку закоханих сердець, послухали чарівну сопілку Лукаша та зустріли прекрасну Мавку в парку «Лісова пісня». Світлини нашого фотокореспондента дадуть вам уяву про містечко парків неподалік від мегаполісу, роздивляйтесь, але варто приїхати і побачити цю рукотворну красу на власні очі.

Арт-об’єкт «Українське сонце на Алеї дружби»Арт-об’єкт «Українське сонце на Алеї дружби»

Важко було повірити Людмилі Прокопечко, яка майже на кожній локації промовляла: тут був смітник, а тут суцільне болото. Ініціатива і руки доброславців здатні на дива.

— Років п’ять тому ми почали розвивати туристичний напрямок, хотіли бути чимось цікавими, щоб потім наповнювати бюджет, — розповідає голова громади. — У нас немає великих підприємств на території, доступу до моря і навіть — до лиману. Але ж став привабливим Дубай у пустелі. Ми, звичайно, не Дубай, але два роки війни — а до нас приїздять туристи. Так, ще немає готелю, недостатньо місць харчування, не завершені дуже цікаві проєкти, такі, як «Дубай-парк», «Трояндова феєрія», «Доброславська рив’єра». До них є цікавість у закордонних інвесторів. Вже зараз парки відвідують військові, вимушено переміщені особи, діти. Відволікаються, відпочивають, набираються вражень. Розумію, допомога ЗСУ — на першому місці, і ми це робимо, більше 70 мільйонів гривень перерахували на підтримку військових, щотижня — волонтерська допомога. Але треба думати і про те, що громада має розвиватися, заробляти кошти.

Людмила Прокопечко невтомна щодо презентації громади на всіх рівнях і в різних країнах. Саме їй шейх з Дубая обіцяв допомогти в облаштуванні «Дубай-парку», а інвестори з Нідерландів найближчим часом готові на онлайн-конференціі обговорювати свою участь у проєкті «Трояндової феєрії».

Учасників промотуру вітає ДоброславУчасників промотуру вітає Доброслав

Міжнародний день парків на окремому шматочку української землі вдався на славу. Скоро, зовсім скоро ми вручимо жителям громади колективну нагороду редакційного конкурсу «Люди справи» за підсумками 2023 року. Чомусь хочеться, щоб ця подія відбулась в одному з доброславських парків.

Автор: Дора Дукова

Пошук:
розширений

Автор
Безоплатна освіта для партнерок українських військовослужбовців та ветеранів: Projector Foundation оголошує другий набір
Projector Foundation< оголошує набір на безоплатне онлайн-навчання у сфері креативних та IT індустрій. Це продовження проєкту, спрямованого на здобуття професійних навичок та підтримку кар’єрних можливостей жінок-партнерок українських військовослужбовців та ветеранів.

В Україні з'явилася безоплатна онлайн-платформа для вивчення математики
Наразі на Khan Academy доступні три курси українською – з арифметики, основ алгебри та матаналізу – все у форматі коротких відеоуроків, конспектів і тестів.

Останні моніторинги:
00:00 22.08.2024 / Чорноморські новини
00:00 22.08.2024 / Чорноморські новини
00:00 22.08.2024 / Чорноморські новини
00:00 22.08.2024 / Чорноморські новини
00:00 22.08.2024 / Чорноморські новини


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.011