ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Вдивіться у ці обличчя. Запам’ятайте ці імена
05.09.2024 / Газета: Вечерняя Одесса / № 71-72(11415-11416) / Тираж: 10407

Олексій Неїжпапа перед портретом Валерія Самофалова

Зовсім молоді й ті, кому вже далеко за сорок. Ті, хто щойно почав жити, і ті, хто в цьому житті вже багато досяг. Усміхнені та зосереджені. Всі у військовій формі — лише відмінності за родом військ. Спокійний твердий погляд розумних очей. Цих людей уже нема з нами. Вони загинули на війні — хто в перші дні повномасштабного вторгнення, хто зовсім недавно. Їх об’єднав подвиг — життя, віддане заради свободи рідної землі.

Тепер вони дивляться на нас із пам’ятних плакатів, встановлених на Алеї Героїв. Вона була урочисто відкрита у парку Шевченка минулого четверга — у День пам’яті захисників України. На честь багатьох із цих героїв уже названо вулиці Одеси. Ось лише деякі імена:

Владислав Віталійович Бувалкін (17 вересня 1979 — 20 березня 2022) — Герой України, майстер-сержант Служби безпеки України, повний кавалер ордена «За мужність». Позивний — «Туман». Жив в Одесі, був успішним бізнесменом, займався парашутним спортом та спортивною стрільбою. На фронт пішов разом з братами ще в далекому 2014 році. На честь Владислава Бувалкіна названа вулиця (колишня назва — вулиця Генерала Бочарова).

Юрій Юрійович Глодан (23.01.1992 — 12.09.2023). Позивний — «Набат», нагороджений посмертно орденом Богдана Хмельницького 3-го ступеня. Штурмовик 3-ї окремої штурмової бригади ВСУ. Героїчно загинув в Бахмутськом районі при звільнені населеного пункту Андріївка.

Голова Одеської обласної військової (державної) адміністрації Олег Кіпер і мер Одеси Геннадій Труханов спілкуються з рідними ГероївГолова Одеської обласної військової (державної) адміністрації Олег Кіпер і мер Одеси Геннадій Труханов спілкуються з рідними Героїв

Сім’я Юрія — дружина, трьохмісячна донька Кіра та мати дружини — загинула після того, як російська ракета поцілила по житловому комплексу «Тірас». Трагедія сталася 23 квітня 2022 року. Юрія не було вдома, він вийшов в магазин. Сім’я Глодан, як і всі одесити, готувалася до Пасхи… Після втрати родини Юрій, який працював шеф-пекарем у відомій одеській пекарні, взяв у руки зброю. На честь сім’і Глодан перейменована вулиця Ільфа та Петрова.

Валерій Михайлович Самофалов (8.01.2000 — 18.03.2022). Герой України, матрос 137-го окремого батальйону морської піхоти Військово-Морських Сил ЗСУ. 5 березня 2022 року під час бою в районі населеного пункту Калинівка Миколаївської області вперше в історії російсько-української війни матрос Валерій Самофалов збив одразу три ворожих гвинтокрили Мі-35 за допомогою ПЗРК «Ігла». Загинув внаслідок удару ракет «Калібр» по казармі з військовослужбовцями в Миколаїві. Похований в Одесі на Алеї Героїв на Західному кладовищі.

За клопотанням командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України Олексія Неїжпапи іменем Валерія Самофалова названа вулиця в районі Аркадії (колишня Каманіна).

Прийшли до татаПрийшли до тата

Ось лише три імені. А на Алеї Героїв їх уже понад двісті. І, на жаль, додадуться нові імена — війна продовжується. Як зазначив мер Одеси Геннадій Труханов, не буде забуто героїв, хто пішов на фронт ще десять років тому.

Заступник міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько подякував команді, яка працювала над втіленням та реалізацією проєкту Алеї Героїв: «Це не просто місце вшанування пам’яті полеглих захисників України, це місце формування нашої національної ідентичності».

Обов’язково підіть на Алею Героїв. Придивіться до цих людей. Запам’ятайте їхні імена. Ще вчора вони ходили одеськими вулицями, працювали, зустрічалися з друзями, займалися спортом, читали книги, раділи спокійному сімейному життю, пили каву під теплим південним сонцем. Цих людей уже нема на землі. Але вони залишилися з нами, у нашому серці, зміцнюючи нашу віру у майбутню перемогу, заради якої вони віддали своє життя.

Автор: Олег Суслов

Пошук:
розширений

Роман Сирінський
ЛЕНІНСЬКА МОДЕЛЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ЯК ОДНА З ТЕОРЕТИЧНИХ ОСНОВ РОСІЙСЬКИХ ШОВІНІЗМУ ТА ІМПЕРІАЛІЗМУ РАДЯНСЬКИХ ТА ПОСТРАДЯНСЬКИХ ЧАСІВ
Стаття присвячена аналізу ленінської національної політики та розвінчанню як радянського міфу про її кардинальну відмінність від практик, які мали місце в національній політиці СРСР постленінського періоду, так і міфологем сучасної російської пропаганди, яка вслід за своїм диктатором часто твердить про «створення» України Леніним та більшовиками.

Презентація книжкової виставки-інсталяції «Мова – духовний скарб народу»: до Дня української писемності та мови
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.

Останні моніторинги:
00:00 24.10.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 24.10.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 24.10.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 24.10.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 24.10.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.018