|
«В очі світу не дивись лякливо...»
12.12.2024 / Газета: Чорноморські новини / № 48(22526) / Тираж: 8525
Одразу дві музи відвідують Василя Куйбіду, які дарують йому енергію бунтівну та енергію філософську. Він знаний як політик, громадський діяч: народний депутат, міський голова Львова, голова Народного руху України за перебудову… Такої музи нема, звісно, але хтось таки, мабуть, опікується тим, щоби в Україні були притомні політики, громадські діячі, енергійні та мудрі. У нього ця енергетика — від родини, котра дала Батьківщині відважних борців за незалежність, ще від часів козаччини. Їм пан Василь присвятив значну частину своєї поетичної творчости. Й ось тут саме час сказати про музу поезії, котра надихає його на поетичну творчість, і мовити про нього як про поета. Минулого тижня в Одесі відбулася презентація поетичної збірки Василя Куйбіди «Сліди на воді» (на знімку). Це білінгва, себто двомовна книжка, яку автор випустив поміж люди українською і турецькою мовами. Й от саме авторською декламацією віршів з неї турецькою та одразу ж — українською розпочалася ця зустріч з гостями в Літературному музеї. Разом із поетом приїхали ілюстратор видання Михайло Поживанов — художник і громадський діяч, котрий, власне, й розпочав зустріч розповіддю про автора, та поет і співак Василь Степаненко, який виконав низку пісень. Це не перша така зустріч пана Василя з одеситами — попередня відбулася кілька років тому. Тоді гість більшу частину відведеного часу вповідав про свою матір, котра була зв’язковою УПА, про свій рід, тісно пов’язаний з національно-визвольною боротьбою. Говорили про це й під час нинішньої презентації, але більша частина її була присвячена поезії. «Цей світ постав зі слова, і все, що в ньому з’явилося, з’явилось через мову»… «Ми унікально бачимо цей світ і маємо розповісти щось про те, що інші не помічають»… «Ми намагаємось зрозуміти цей світ, зрозуміти і себе в цьому світі»… «В очі світу не дивись лякливо»... Цитувати вірші Василя Куйбіди можна багато. Це, назагал, філософські роздуми поета, потужна енергетика його любові і його віри. «Ми маємо вірити. А для віри потрібно співдіяти». Зустріч відбувалася у переддень святого Миколая, тож гості приїхали з подарунками. Одеські друзі — кому вистачило — отримали книжку Василя Куйбіди, а також ілюстрований Михайлом Поживановим прекрасний календар на 2025 рік. Автор: Роман КРАКАЛІЯ
|
Пошук:
Сергій Токарєв
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.
Новорічні свята наближаються, і це чудова нагода для нових відкриттів, змін і вражень. Для любителів книг це також час звернути увагу на твори, що святкуватимуть важливі ювілеї у 2025 році. Серед них – знакові романи, які змінили хід літератури, поетичні збірки, що стали відображенням цілих епох. Час безупинно йде, але залишає за собою безцінні скарби у вигляді книг. Тривалість життя кожної з них визначається її читачами. У кожної книги є свій характер, своя історія та шлях до серця. Хороші твори не старіють – вони зберігають свою вічну свіжість, постійно оновлюючись з плином часу. Як і люди, книги мають свої «дні народження».
Останні моніторинги:
00:00 04.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 04.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 04.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 04.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 04.01.2025 / Вечерняя Одесса
|
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.012 |