ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Сергей Гриневецкий: нужно восстанавливать не только орошение, но и плодородность почв
08:51 / 16.09.2021
Сельское хозяйство

ОДЕССА,16 СЕНТЯБРЯ 2021 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Председатель Одесской областной государственной администрации Сергей Гриневецкий на выездных слушаниях Комитета Верховной Рады Украины по вопросам аграрной и земельной политики заявил, что вместе с модернизацией оросительных систем необходимо думать и о сохранении плодородия почв.

Об этом ИА «Контекст-Причерноморье» сообщили в пресс-службе Одесской ОГА.

В сообщении облгосадминистрации сказано:

Завдяки великому ресурсному потенціалу природної родючості чорноземів Україна займає провідні позиції у світовому експорті зернових культур і соняшнику. Разом з тим, в Україні протягом останніх років домінувала незбалансована дефіцитна система землеробства з поступовим збідненням ґрунтово-ресурсного потенціалу та погіршенням екологічного стану ґрунтів. Як наслідок, ґрунти втратили значну частину гумусу, найродючіші у світі чорноземи перетворилися на ґрунти з середнім рівнем родючості і продовжують погіршуватися. Зберігати й надалі такий підхід до родючості неприпустимо, бо це призведе до подальшого загострення проблеми, ділиться переживаннями керівник Одеської області Сергій Гриневецький.

Саме тому голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, на виїзних слуханнях Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики що пройшли в Одеській облдержадміністрації, і підняв важливе питання збереження і відновлення родючості грунтів.

“Спеціалістами Одеської філії державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» встановлено, що структура сільськогосподарських угідь Одеської області не відповідає вимогам ландшафтно-врівноваженого землеробства, бо їх розораність дуже висока і становить більше 80 %. Для переходу на ґрунтозахисне і екологобезпечне землеробство потрібно частину орних земель вивести з обробітку під ліси, луки, пасовища, водоймища, заповідні і рекреаційні зони” – зазначив голова Одеської ОДА.

Як відзначив Сергій Гриневецький, спеціалісти рекомендують, у землеробстві Одеської області, в сівозмінах необхідно вводити посіви багаторічних трав, зернобобових культур, сидеральні пари. В якості органічного добрива використовувати солому і пожнивні рештки інших культур з метою покращення балансу гумусу і поживних речовин в грунтах області.

“Земельний фонд нашого регіону складає 3,3 млн. га. Сільськогосподарські угіддя – 2,6 млн. га, із них: рілля – 2,1 млн.га; багаторічні насадження – 90,9 тис.на; сіножаті, пасовища – 406 тис. га. На жаль, в Одеській області поступово втрачаються ресурси гумусу в ґрунтів через те, що обробіток ґрунту не відповідає сучасному моменту і сформовано на основі 4 культур (пшениця, ячмінь, соняшник, ріпак) та впроваджено неправильну структуру посівних площ. Через це, кожні 5 років ми втрачаємо 0,4-0,5% гумусу. Нині чорноземи області мають 3,5- 4% гумусу, а раніше – було 6%” – додав голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький.

На його думку, під час реалізації пілотних проектів із модернізації насосних станцій та меліоративних каналів на Одещини, особливо важливо враховувати не тільки такі факти, як якість води, якою будуть поливати зрошувані землі, а й забрудненість вод і земель пестицидами, якість самих ґрунтів, бо це в решті решт впливатиме на кінцеву якість вирощеної продукції і відповідно на якість життя і здоров’я населення, яке споживатиме вирощену продукцію. А це, переконаний Сергій Гриневецький – питання продовольчої безпеки, яке є складовою Національної безпеки!


Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні новини:
19:19 25.04.2024
17:11 25.04.2024
16:41 25.04.2024
15:44 25.04.2024
14:34 25.04.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 1.009