ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




В Одесі вшанували Павла Глазового
16:28 / 31.08.2022

ОДЕСА, 31 СЕРПНЯ 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – В одеській бібліотеці відзначили 100-річчя з дня народження великого українського гумориста Павла Глазового.

Як передає кореспондент ІА «Контекст-Причорномор'я», про це йдеться на Фейсбук-сторінці Департаменту культури і туризму Одеської міської ради.

В повідомленні, розміщеному на сторінці Департаменту, сказано:

В бібліотеці-філії №7 ім. Івана Гайдаєнко відбулася творча зустріч «Веселий світ Павла Глазового» на честь його 100- річного ювілею в рамках соціальної програми «Всі кольори життя в бібліотеці».

- Творчість Павла Глазового має глибоке національне коріння. Він брав свої сюжети з життєвих ситуацій, натхнення черпав з криниці народної мудрості. Його твори мають гострий зміст, викривають суспільні та людські вади, дотепно змальовують комічне, и це відразу викликає сміх, — казала ведуча заходу Тетяна Рогач. Далі вона ознайомила присутніх з життєвим шляхом і творчістю ювіляра.

Народився письменник 30 серпня 1922 року в селі Новоскалюватка Миколаївської області у родині хлібороба. Сумне й голодне було його дитинство, як власне, всього його покоління. Єдиним світлим спогадом про ті важкі часи було спілкування з учителем Іваном Гуцалюком, якого він згадував з великою теплотою. Учитель прищепив Павлові любов до літератури, вчив писати вірші, давав читати книжки зі своєї бібліотеки. Він помітив у хлопця нахил до гумору й ознайомив його з творчістю Остапа Вишні, але наказував не розказувати нікому: Вишня тоді відбував заслання. З дитинства Павло мріяв бути учителем. Після педучилища рік викладав в молодших класах. Пішов добровольцем в армію в часи війни і повернувся з бойовими орденами, які одразу пороздавав сусідським дітям. Доля звела Глазового та Вишню, який став опікати молодого письменника, і порекомендував його на посаду заступника головного редактора журналу «Перець». Павло Прокопович — лауреат багатьох премій, нагород, видав 13 книжок сатири та гумору, 6 книжок для дітей. Багато артистів декламаторів брали в свій репертуар твори Глазового.

Присутнім були показані гуморески у виконанні видатних артистів – Анатолія Паламарчука, Миколи Вуйко, Андрія Сови, Івана Островського. Виявилося, що ювіляр – улюблений письменник багатьох присутніх. Улюблені гуморески читали Людмила Вашковська, Валентина Мартинюк, Іван Гора, Олексій Пластуненко. Олена Рапай створила справжню виставу і продекламувала багато творів, за що отримала подяку у віршах від Лідії Гори і усіх присутніх. Згадали, що Павло Глазовий дуже любив народні українські пісні. Співали члени крижанівського народного хору «Любисток» під керівництвом Олександра Вдовіченко. Він також співав патріотичну авторську пісню «Болить серце, Україно», яку написав одразу після початку війни.


Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні новини:
17:53 07.01.2025
17:49 07.01.2025
17:28 07.01.2025
16:15 07.01.2025
15:20 07.01.2025


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 1.394