|
«Місця скорботи Одеси»: опубліковано каталог 78 історичних поховань
11:42 / 07.06.2024
ОДЕСА, 07 ЧЕРВНЯ 2024 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я — Команди «Піксельовані реальності» і «Суспільство та історична спадщина» завершили роботу над цифровим каталогом поховань «Місця скорботи Одеси». Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в департаменті інформації Одеської міськради (телеграм-канал). В повідомленні міськради сказано: Команди «Піксельовані реальності» і «Суспільство та історична спадщина» завершили роботу над цифровим каталогом поховань «Місця скорботи Одеси». Цей каталог є ще одним продуктом, створеним у рамках проєкту «Підтримка реалізації Стратегії культурного розвитку Одеси». Каталог, доступний за посиланням, включає інформацію про 78 об'єктів, серед яких діючі кладовища, знищені некрополі, поодинокі поховання в межах міста, військові братські могили, місця Голокосту та місця терору. Цей каталог є найбільшим подібним зібранням в Одесі і першим з трьох запланованих до публікації цього року. «Місця скорботи Одеси» є результатом спільних зусиль багатьох людей та організацій. «Коли говорять, що з Одесою асоціюють мало українських культурних діячів, можна відкрити каталог на статті про поховання 6 кілометру. Це наша Биківня, це наш Сандармох. До 1939 року 8100 людей з Одеси засуджено до страти. Близько 5000 останків поховано в цьому страшному місці», — зазначає Олександр Бабіч. Олександр Бабіч – історик-дослідник, письменник, волонтер та архівіст, керівник проєкту зі створення каталогу поховань та керівник ГО «Суспільство та історична спадщина». Проєкт «Підтримка реалізації Стратегії культурного розвитку Одеси» реалізується ГО «Пікселейтід реалітіз» у партнерстві з Департаментом культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради, фінансується Європейським Союзом у рамках проєкту EU4Culture. Робота над цифровим каталогом некрополів і поодиноких поховань «Місця скорботи Одеси» втілювалася ГО «Суспільство та історична спадщина» з 2020 року. Останній рік наповнення сайту підтримали в рамках «Підтримки реалізації Стратегії культурного розвитку Одеси», що координується ГО «Піксельовані реальності» у партнерстві з Департаментом культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради. Ця робота буде продовжена, адже нові місця поховань часто знаходяться абсолютно випадково. Якщо у вас є подібна інформація, команда ГО «Суспільство та історична спадщина» просить писати та повідомляти для подальшого дослідження та включення до каталогу. Для отримання додаткової інформації звертатися до контактної особи: Галини Петренко, менеджерки з комунікацій press@pixelatedrealities.org |
Пошук:
Сергій Токарєв
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.
Одеська національна наукова бібліотека традиційно підготувала для одеситів та гостей міста цікаву й розмаїту різдвяно-новорічну програму «Від Миколая до Різдва». Цей проєкт родинного дозвілля, спрямований на популяризацію книги та читання, згуртування сімей, організацію змістовного відпочинку, триватиме впродовж грудня (6.ХІІ – 31.ХІІ. 2024 р.). Тож запрошуємо здійснити захоплюючу подорож усією родиною у дивовижний світ книжок найстарішої книгозбірні України!
Останні новини:
15:40 22.12.2024
15:37 22.12.2024
11:32 22.12.2024
11:24 22.12.2024
11:18 22.12.2024
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 1.321 |