ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




На Одесчине открылась выставка-конкурс «Виноградный калейдоскоп 2021»
11:54 / 31.08.2021
Экономика

ОДЕССА, 31 АВГУСТА 2021 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Председатель Одесской областной государственной администрации Сергей Гриневецкий, посетив Национальный научный центр «Институт виноградарства и виноделия им.Таирова», принял участие в открытии ежегодной выставки-конкурса «Виноградный калейдоскоп 2021».

Об этом ИА «Контекст-Причерноморье» сообщили в пресс-службе Одесской ОГА.

В сообщениях облгосадминистрации сказано:

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький взяв участь в церемонії відкриття виставки-конкурсу «Виноградний калейдоскоп 2021», яка щороку проходить на території Національного наукового центру «Інститут виноградарства та виноробства ім.Таїрова» Національної академії аграрних наук.

Цього року, у виставці-ярмарку, взяли участь 19 виробників винограду і вина, меду та виробів народних художніх промислів, які переставили відвідувачам розмаїттям смачної і корисної продукції.

«Мені приємно вітати на одеській землі, всіх тих, хто сьогодні долучився до виставки-ярмарку – і виробників, і аматорів з різних куточків нашої держави. Виноградарство – одна зі стратегічних галузей. Окрім цього це – ще й перспективна галузь, яка може створювати не тільки підґрунтя для здоров’я нації, але й для розвитку науки, інновацій та конкурентоспроможності нашої держави. Переконаний, що спільними зусиллями – науки, влади та виноградів і виноробів, ми можемо зробити все, щоб галузь була гідно представлена і на теренах нашого регіону, і в державі» – сказав відкриваючи виставку-ярмарок «Виноградний калейдоскоп-2021» голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.

В ході конкурсу професійною дегустаційною комісією були оцінені смакові якості та товарний вигляд понад 100 зразків винограду і визначені переможці в наступних номінаціях:

– «Краща форма 2021 року» сорт Балтимор – Сергій Білецький;

– «Краща безнасіннєва форма» сорт Арарат – Андрій Гайдай;

– «Краще гроно серед білоягідних форм» сорт Слава Україні – Максим Моїсеєнко;

– «Краще гроно серед рожевоягідних форм» сорт Лівія – Тетяна Шмаглюченко;

– «Краще гроно серед темноягідних форм» сорт Карбонадо – Анатолій Бачинський;

– «Ексклюзивний смак» сорт Ландиш – Алані Кукурузяк;

– «Найбільше гроно» сорт Посланнік – Андрій Вонжул;

– «Найсмачніше гроно» сорт Персей – Валентин Джабурія.

А переможцем у номінації «Народний вибір 2021» став сорт «Динька» виноградаря Максима Моїсеєнка.

***

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький, перебуваючи з робочим візитом в Таїровській селищній раді, ознайомився з роботою Інституту виноградарства та виноробства ім.Таїрова.

Зокрема, відвідав наукову бібліотеку ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН, яка була заснована 5 лютого 1905 року, коли Василь Таїров, на урочистому відкритті Виноробної станції, в якості подарунка презентував видання «Вісник виноробства».

«Я приємно вражений візитом до наукової бібліотеки «Інституту виноградарства та виноробства ім.Таїрова», фонд якої на сьогодні складає 105 тисяч примірників. З них є й рідкісні, цінні та раритетні видання – 1500 примірників» – сказав Сергій Гриневецький.

Голові Одеської ОДА показали й найдавнішу книгу з Раритетного фонду бібліотеки, який був офіційно відкритий в 2014 році – «Керівництво з патолого-хімічного аналізу по Гоппе» (1858 рік), на німецькій мові.

У раритетному фонді знаходяться і випуски «Вісника виноробства» за 1892-1917 роки. Привернув увагу голови Одеської ОДА і «Енциклопедичний словник Брокгауза і Ефрона» (1890-1904) у 82-х томах. Де у томі №82 опубліковано портрети всіх тих, хто брав участь в написанні статей для словника, в тому числі і портрет самого Василя Таїрова.

Зі спеціалізованих видань, які збережено в раритетному фонді наукової бібліотеки «Інституту виноградарства та виноробства ім.Таїрова» варто відзначити «Повний курс виноградарства» Фоекса (1904 р.); «Виноградарство» Барберона (1912 р.), «Керівництво з виноградарства з атласом малюнків» Цабеля (1873 р.). З загально-біологічних видань є цікаві книга Чарльза Дарвіна «Вчення про походження видів в царстві рослин і тварин» (1864 р.) і «Ботанічний атлас» Животовського (1883 р).


Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні новини:
09:32 25.04.2024
09:28 25.04.2024
09:24 25.04.2024
09:21 25.04.2024
09:17 25.04.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 1.021