ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
В ходе «Украинской книги на Одесчине» презентовали издание об ученых ОНУ имени И.И.Мечникова
15:50 / 09.08.2020
Образование

ОДЕССА, 09 АВГУСТА 2020 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — В ходе ХХІ Всеукраинского форума «Украинская книга на Одесчине» презентовали издание об ученых Одесского национального университета имени И.И. Мечникова.

Об этом ИА «Контекст-Причерноморье» сообщили в пресс-службе ОНУ имени И.И.Мечникова.

В сообщении вуза сказано:

В рамках ХХІ Всеукраїнського форуму «Українська книга на Одещині» у відділі рідкісних видань та рукописів ОННБ відбулася презентація книги «Honoris Causa: почесні члени, доктори, професори Одеського національного університету імені І. І. Мечникова».

Видання презентовали члени авторського колективу: канд. істор. наук, доценти кафедри історії України факультету історії та філософії Олександр Музичко, Олена Синявська та доктор історичних наук, професор, проректор Вадим Хмарський. Головний редактор видання — ректор ОНУ Iгор Коваль. Книга присвячена 155-річчю Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

«До найпомітніших питань історії нашого славетного університету належить функціонування наприкінці ХІХ – на початку ХХІ ст. універсального для вишів символічних категорій почесного членства та почесних (honoris causa) докторів (у сучасний період – професорів), — йдеться у прес-релiзi.

«Особливість цього видання — тут приділено велику увагу зв’язкам почесних членів, докторів та професорів з Одесою, передусім з її науковим середовищем. Під час написання біографічних нарисів було використано комплекс архівних та опублікованих історичних джерел. Передусім опрацьовано актові матеріали – протоколи, звіти тощо.

Найбільше почесних персон було обрано у період 1865 – 1920 років: 77 почесних членів та 15 почесних докторів. При тому, одна особа (І.М. Сєченов) була обрана як почесним членом, так і почесним доктором. Таким чином, загальна кількість обраних становить 91 особу. У сучасний час (рахуємо з 1975 р.) маємо 39 почесних персон – 19 почесних докторів, 17 почесних професорів, 3 почесних члени вченої ради. Серед вшанованих осіб були дві категорії: науковці і викладачі (найчастіше у поєднанні) та особи з позанаукового середовища, відомі своєю державною чи іншою діяльністю.

Важливою для іміджу університету була наявність серед почесних членів та докторів групи осіб, що були тісно пов’язані з ним біографічно: випускники, викладачі, пов’язані або народженням чи кар’єрно. До них тісно примикали вихованці та викладачі Рішельєвського ліцею.

Обрання почесних членів та докторів найчастіше підсумовувало вже наявні усталені зв’язки окремих професорів або груп з фігурантом, або своєрідні «почесні проводи». Проте, була й цілком прикладна функція обрань: відгуки, що готували професори, є важливим матеріалом для історії науки, простежуючи наукові зв’язки, рефлексії, історіографію, доповнюючи біографічні дані не лише про обраних, але й про ініціаторів обрань – визначних одеських науковців та професорів.

Книга розрахована на науковців, викладачів, студентів, випускників університету, істориків, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історією Одеси, історією освіти і науки.»


Поиск:
расширенный

Сергей Гриневецкий
Бизнес-форум «Одесса 5Т» и зоны приоритетного развития: видео выступления и послесловие Сергея Гриневецкого
В Одессе прошел Международный инвестиционный бизнес-форум «Одесса 5Т», одной из тем которого было создание зоны приоритетного развития в Одессе.

«НІКОГО НЕ ЗАЛИШИТИ ОСТОРОНЬ»: ЗАЛУЧЕННЯ 20 ПАРТНЕРІВ ДО ЕСТАФЕТИ SDG RELAY
25 вересня, відзначається п’ята річниця прийняття Резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Перетворення нашого світу: Порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року». Це важливий день для всієї планети, який покликаний ще раз нагадати, що від кожної людини залежить зміна світу на краще.

 

Последние новости:
16:48 29.09.2020
16:25 29.09.2020
15:03 29.09.2020
14:51 29.09.2020
14:20 29.09.2020


© 2005—2020 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2020 S&A design team / 1.006