ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
Глава МОЗ: в Украине за сутки выявлено 1112 новых случаев COVID-19, умерло от этой болезни 16 человек
15:19 / 02.08.2020
Здравоохранение

ОДЕССА, 02 АВГУСТА 2020 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Глава Министерства здравоохранения рассказал на брифинге о ситуации с распространением COVID-19 в Украине и мерах по борьбе с ним.

Как передает корреспондент ИА «Контекст-Причерноморье», об этом говорится на Фейсбук-странице Министерства здравоохранения Украины.

В сообщении ведомства сказано:

▪️ За минулу добу захворіло 1112 осіб, з них 74 дитини та 62 медпрацівника. Госпіталізовано 209 людей. За попередню добу здійснено 16 737 тестувань, з них 12 403 методом ПЛР, 4334 дослідження методом ІФА.

▪️ Найбільшу кількість випадків зареєстровано в Івано-Франківській (115) та Львівській (112) областях і в місті Києві (110). Збільшення кількості хворих спостерігається понад тиждень. Ці цифри викликають велике занепокоєння.

▪️ Із серпня у країні почали діяти нові правила адаптивного карантину. В районах та містах відповідні карантинні обмеження встановлюються окремо, в залежності від епідеміологічної ситуації.

▪️ Вчора під час візиту на Рівненщину міністр відвідав станцію екстреної допомоги, обговорив з її працівниками реальний стан справ у галузі. За словами очільника МОЗ, для реформування медицини потрібно постійно спілкуватися з працівниками на місцях і провадити зміни та реформи, виходячи з їхніх рекомендацій.

▪️ Екстрена медична допомога зараз є пріоритетом МОЗ. Щороку до служби ЕМД по допомогу звертається майже 6,9 млн громадян. У цій галузі працює близько 40 тисяч медпрацівників, які готові відразу прийти на допомогу і врятувати життя. Однак умови, в яких вони працюють, є неприпустимими. На це не звертали уваги майже всі роки незалежності. Але вже з 1 липня збільшено фінансування ЕМД на 40%, а з 1 вересня заплановане збільшення зарплат медичним працівникам, у тому числі й працівникам екстреної медичної допомоги.

▪️ На наступний рік заплановано встановлення справедливої заробітної плати для працівників ЕМД. Згідно з пропозиціями МОЗ до держбюджету, зарплата водія швидкої має складати 10-12 тисяч гривень, диспетчера — 12-13 тисяч, фельдшера — 14-16 тисяч, лікаря — 20-22 тисячі гривень. Крім цього, необхідно якнайшвидше покращити матеріальну базу галузі, оновити карети швидкої допомоги. На сьогодні це близько 1800 автомобілів, яким понад 10 років або які взагалі виведені з експлуатації, але перебувають на балансі станцій ЕМД. У цьому році МОЗ планує закупити до 400 автомобілів, ще 1400 будуть придбані у наступні 2 роки.

▪️ У МОЗ є конкретні показники щодо покращення якості роботи екстреної медичної допомоги. Перший — це відсоток викликів, які вкладаються у нормативи часу доїзду. Сьогодні він складає 31%. У 2021 році цей показник становитиме не менше 60%, він буде зростати протягом 2022-23 років.

▪️ Другий пріоритетний напрям реформування галузі — це маршрутизація, тобто визначення діагнозу хворого та його привезення саме в ту лікарню, де йому терміново нададуть висококваліфіковану професійну допомогу.

▪️ Наразі в Україні лише 56% хворих на інфаркт міокарда доправляють у ті лікарні, де їм можуть надати спеціалізовану допомогу. З наступного року цей показник має бути не менше 75%, а у 2023 році — 90-95%. Окреме питання — це напади на медпрацівників. Ведеться робота щодо збільшення покарання за такі дії.

▪️ У країні і надалі діють загальні правила карантину: використання масок, дезінфекція рук та дотримання соціальної дистанції. Також в умовах адаптивного карантину певні обмеження діють на територіях районів або міст. Ці правила відрізняються в залежності від рівня небезпеки. Інформацію про ці обмеження розміщено на сайті МОЗ. У помаранчевій і червоній зонах припиняється планова госпіталізація.

▪️ Відповідальність за дотримання встановлених обмежень лежить на органах місцевої влади та на контролюючих органах, таких як Держпродспоживслужба, Національна поліція, Нацгвардія, Державна прикордонна служба. Згідно з чинним законодавством України, умови карантину визначає уряд. На рівні області або регіону місцева влада може їх тільки посилювати, але в жодному разі органи місцевої влади не можуть самостійно їх пом'якшувати.


Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ШАНС ДЛЯ МОСКВИ: ЧОМУ АНТИКОРУПЦІЙНІ ПРОТЕСТИ У БОЛГАРІЇ НЕСУТЬ ЗАГРОЗУ ДЛЯ УКРАЇНИ
20-й день поспіль у Болгарії не вщухають масштабні антивладні протести. І передумов для їхнього завершення поки немає. Спроба прем'єр-міністра Бойко Борисова відбутися малою кров'ю, замінивши кількох особливо непопулярних міністрів, поки що успіху не мала. Протести тривають, набуваючи форми перфомансу.

XXI Всеукраїнський форум «Українська книга на Одещині 6-9 серпня 2020 року
Під егідою Міністерства культури та інформаційної політики України Одеська національна наукова бібліотека, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Державна наукова установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова» за підтримки Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної та Одеської міської рад, Українського інституту книги та Української бібліотечної асоціації проводять XXI Всеукраїнський форум «Українська книга на Одещині»

 

Последние новости:
17:35 03.08.2020
17:22 03.08.2020
17:17 03.08.2020
17:07 03.08.2020
16:58 03.08.2020


© 2005—2020 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2020 S&A design team / 0.039