|
Міськрада: поради одеситам як пережити спеку
13:57 / 22.08.2023
ОДЕСА, 22 СЕРПНЯ 2023 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Одеська міська рада поширила рекомендації медиків щодо того, як уникнути погіршення здоровʼя та самопочуття в спекотні дні. Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в департаменті інформації Одеської міськради (телеграм-канал). В повідомленні міськради сказано: З настанням спекотної погоди можливе загострення хронічних захворювань. Крім того, надмірне перебування на спеці може спричинити тепловий удар. Це особливо небезпечно для дітей раннього віку, людей похилого віку та пацієнтів з хронічними захворюваннями — цукровим діабетом, ожирінням, гіпертонічною хворобою, ішемічною хворобою серця, хворобами органів дихання та нирок. Для збереження гарного самопочуття у літню спеку медики рекомендують: 1. Обмежте перебування на вулиці, особливо з 11 до 17 години. Якщо потрібно вийти на вулицю, намагайтеся переміщатися по тіні. 2. Вибирайте світлий просторий одяг з легких натуральних тканин (бавовна, льон, шовк). Відмовтеся від носіння тугих поясів та ременів, які погіршують кровообіг. Носіть головний убір, що повністю закриває голову та обличчя від сонячних променів. У спеку також слід відмовитися від взуття на підборах, щоб уникнути набряклості. 3. Створіть прохолоду в приміщеннях — провітрювати потрібно вранці або ввечері, коли прохолодніше. У решту часу бажано користуватися кондиціонером. Кондиціонер повинен розташовуватися так, щоб не було прямого потоку повітря на людину. Комфортна різниця температури кондиціонера та навколишнього середовища – не більше 5 градусів. Частіше робіть вдома вологе прибирання, затіняйте вікна. 4. У спеку обмежте жирну їжу, віддайте перевагу овочам та фруктам. 5. Дотримуйтеся водно-питного режиму — пийте рідину невеликими порціями кожні 15-20 хвилин. Не рекомендується пити солодкі газовані напої. Для запобігання втраті електролітів слід віддати перевагу зеленому чаю або мінеральним водам. У спеку не пийте крижані напої та особливо алкоголь. 6. Використовуйте сонцезахисну косметику при будь-якому виході на вулицю. 7. Людям, які мають проблеми зі здоров'ям, у спеку бажано відмовитися від керування автомобілем. 8. У жодному разі не можна залишати в замкненій машині дітей або тварин, оскільки в салоні створюється дуже висока температура, яка може призвести до теплового удару аж до фатальних наслідків. 9. Пацієнтам з хронічними серцево-судинними, ендокринними та іншими захворюваннями потрібно визначити планове медикаментозне лікування зі своїм лікарем та виконувати його призначення. За будь-якого погіршення самопочуття слід зателефонувати сімейному лікарю. 10. Перша допомога при тепловому ударі: перемістити людину в тінь, підняти її ноги, дати попити воду кімнатної температури, обтерти тіло мокрим рушником і покласти вологий компрес на голову. Якщо протягом 30 хвилин стан не покращується, телефонуйте «103». |
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок.
«Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
Останні новини:
17:12 21.11.2024
16:50 21.11.2024
16:31 21.11.2024
15:56 21.11.2024
15:19 21.11.2024
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 1.066 |