ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
 
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Ректор ОНУ ім. І. І. Мечникова зустрівся з Послом Латвії
10:51 / 27.10.2021
Международные отношения

ОДЕСА, 27 ЖОВТНЯ 2021 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Ректор Одеського Національного університету імені І. І. Мечникова Вячеслав Труба зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні паном Ілгварсом Клявою.

Як передає кореспондент ІА «Контекст-Причорномор'я», про це повідомляється на Фейсбук-сторінці «Новини Одеського університету».

В повідомленні вузу сказано:

Зустрiч ректора ОНУ професора Вячеслава Труби й Повноважного посла Латвійської Республіки в Україні Ілгварса Клява вiдбулася в ОНУ Мечникова.

26 жовтня з візитом до Одеського університету імені І.І. Мечникова прибув Надзвичайний й Повноважний Посол Латвійської республіки в Україні пан Ілгварс Клява.

Пан Ілгварс Клява разом із Третім Секретарем Посольства Едвінсом Северсом та Почесним Консулом Латвійської республіки в Одесі Олегом Веретенніковим відзначив динамічний розвиток партнерських відносин між Латвією та Україною, розширення торгівельних, інвестиційних та науко-технічних можливостей завдяки Угоді про Асоціацію між ЄС та Україною.

«На полицях українських магазинах можна побачити продукти виробництва Латвії, — зауважив пан посол, — й так саме українські продукти є популярними серед латвійських споживачів ». Партнерські відносини між нашими країнами мають глибоке історичне коріння й отримали потужний поштовх в нещодавній час. В цьому контексті пан Ілгварс Клява розповів про розвиток освітньої сфери в Латвії, розширення та модернізацію Латвійського університету, активну участь студентів та викладачів в програмах академічної мобільності, обмін науковими результатами та проведення спільних досліджень.

Ректор Вячеслав Труба привітав пана Ілгварса Кляву з першим візитом до Одеси, та розповiв про багату історію співробітництва ОНУ з дипломатичними установами та університетами Латвії.

«Одеський національний університет імені Мечникова посідає провідні місця на півдні України у науковій та освітній діяльності, готує спеціалістів високої кваліфікації в сфері природничих наук, таких як фізика та астрономія, хімія та фармацевтична хімія, біологія та мікробіологія, геологія, математика та комп’ютерні спеціальності, а також в сфері гуманітарних наук, таких як філологія, психологія, історія, філософія, політологія, соціологія, міжнародні відносини, журналістика, економіка, право, менеджмент та інші. Університет має унікальні компетенції в сфері біології та мікробіології, а також морської біології. Відповідні факультети мають потужні зв’язки з виробничими підприємствами, які співпрацюють з університетом для розвитку цих спеціальностей» — вiдзначив ректор.

Ілгварс Клява означив, що ці напрямки надзвичайно цікавi для латвійських університетів, а також бізнесу, й Посольство Латвійської республіки в Україні докладе потрібних зусиль для налагодження відповідного партнерства.

Проректор з міжнародного співробітництва професор Андрій Смітюх відзначив нещодавній візит ректора Вентспілського університету до ОНУ та підписання угоди про співробітництво в сфері астрономічних досліджень. Начальник відділу міжнародного співробітництва ОНУ Юрій Грінченко зазначив можливості спільної участі в рамках Baltic University Program, яке є комплексним проєктом освітнього та наукового співробітництва між університетами регіону.

Наприкінці зустрічі зійшлись у думці необхідності підтримання та розвитку взаємних контактів, особливо в часі пандемії у сподіваннях на її швидке завершення, та обмінялися пам'ятними сувенірами.


Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ТРЕТІ ВИБОРИ ДО ПАРЛАМЕНТУ — ПРО ПЕРІОД ПОЛІТИЧНОЇ ТУРБУЛЕНТНОСТІ У БОЛГАРІЇ
Про підсумки президентських виборів у Болгарії та результати третіх виборів до Парламенту Болгарії за 2021 рік

Українська мова у просторі національної культури: нові видання з мовознавства в Одеській національній науковій бібліотеці
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці з 5 по 12 листопада проходить Тиждень мови, під час якого відбувається низка заходів: відкриття книжкової виставки «Мови велич і краса», on-line лекція мовознавця й мистецтвознавця Володимира Островського «Барокові наголоси в українській мові», а 9 листопада у головному читальному залі – Всеукраїнський диктант національної єдності.

Последние новости:
14:06 30.11.2021
13:23 30.11.2021
12:57 30.11.2021
11:57 30.11.2021
11:35 30.11.2021


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 1.070