![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
Одещина співробітничатиме з регіоном Республіки Корея
16:29 / 09.02.2026
ОДЕСА, 09 ЛЮТОГО 2026 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я — Одеська область виходить на новий рівень міжнародного територіального партнерства з південнокорейською провінцією Кьонсан-Пукто. Як повідомляє кореспондент ІА «Контекст-Причорномор’я», про це йдеться на Фейсбук-сторінці Одеської ОДА. У повідомленні облвійськадміністрації сказано: Для Одещини відбулася значуща подія — підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо дружніх обмінів та співробітництва між Одеською областю (Україна) та провінцією Кьонсан-Пукто (Республіка Корея). Меморандум підписано першим заступником голови Одеської ОДА Олександром Харловим та віцегубернатором з економічних питань провінції Кьонсан-Пукто пані Ян Кум-хі. Підписаний документ закладає міцну основу для довгострокового міжрегіонального партнерства та відкриває широкі можливості для практичної співпраці з одним із ключових регіонів Республіки Корея. Відповідно до Меморандуму, співробітництво між Сторонами може здійснюватися у таких сферах: • післявоєнна відбудова та відновлення інфраструктури; • авіація, передова повітряна мобільність; • промисловість, сільське господарство та продовольча безпека; • транспорт, логістика та торгівля; • відновлювана (зелена) енергетика; • охорона навколишнього середовища; • освіта та охорона здоров’я тощо. У ході перемовин корейська сторона окремо висловила зацікавленість у співробітництві в напрямах будівництва, інфраструктури та логістики. Також сторони домовилися розпочати роботу над напрацюванням спільних проєктів у сфері зеленої енергетики. Окрему увагу приділено можливостям у сільському господарстві, які можуть бути взаємовигідними для обох регіонів, а також охороні здоров’я — зокрема питанням навчання лікарів Одещини та реабілітації наших дітей. Представники провінції Кьонсан-Пукто також наголосили на зацікавленості у розбудові авіаційної інфраструктури. Довідково: Провінція Кьонсан-Пукто розташована на сході Республіки Корея та є найбільшою провінцією країни, так само як Одеська область є найбільшою областю України. У регіоні проживає понад 2,6 млн осіб, а адміністративним центром є місто Андон — важливий культурний та освітній осередок, відомий об’єктами Світової спадщини ЮНЕСКО. Кьонсан-Пукто є одним із ключових економічних регіонів Кореї, що поєднує потужну промисловість, інноваційні технології, аграрний сектор та розвинену портову інфраструктуру. У провінції працюють світові лідери POSCO, Hyundai Motor Company, Samsung Electronics, LG Electronics, що формують основу промислового експорту країни. Портова інфраструктура, зокрема порт Пхохан, відіграє важливу роль у міжнародній торгівлі, логістиці та постачанні сировини й готової продукції на світові ринки. |
Пошук:
![]() Одеський зоопарк
Одеський зоопарк підбиває підсумки великої рятувальної операції після екологічної катастрофи, спричиненої ворожим обстрілом наприкінці минулого року. Тоді через витік олії в море на одеському узбережжі постраждали сотні птахів, а до зоопарку доправили близько 300 забруднених пернатих. Завдяки зусиллям працівників зоопарку, ветеринарів, науковців і небайдужих одеситів частину птахів вдалося врятувати та повернути у природне середовище.
![]() 2 березня 2026 року Міжнародна організація з міграції (МОМ) презентувала в Одесі інтерактивну інсталяцію «ТОБІ ЦЕ ЗНАЙОМО?» — фінальний етап загальнонаціонального туру Україною. Простір, розташований на Одеському залізничному вокзалі, у форматі занурення допомагає відвідувачам розпізнати ознаки небезпеки, пов’язані з торгівлею людьми, та дізнатися, куди звертатися по допомогу. Кампанія реалізується у співпраці з Міністерство соціальної політики, сім’ї та єдності України, Національна соціальна сервісна служба України, Національна поліція України та Всеукраїнська коаліція громадських організацій з протидії торгівлі людьми за підтримки Уряду Швеції. Інсталяція працюватиме до 7 березня та інформує про безпечні канали звернення, зокрема Національну гарячу лінію 527.
Останні новини:
11:54 26.03.2026
11:02 26.03.2026
10:52 26.03.2026
10:40 26.03.2026
10:26 26.03.2026
|
||||||||||||||||
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 1.028 |