|
СБУ: двом одеситам загрожує до 8 років тюрми за поширення відео з локаціями та результатами роботи ЗСУ
15:13 / 08.08.2023
ОДЕСА, 08 СЕРПНЯ 2023 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Співробітники Служби безпеки України повідомили про підозру двом одеситам, які «зливали» у соцмережу локації Сил оборони в Одесі. Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі Управління СБ України в Одеській області. У повідомленні облуправління Служби сказано: Служба безпеки зібрала доказову базу і отримала висновки експертиз, які підтвердили незаконну діяльність двох мешканців Одеси, які поширювали інформацію про дислокацію підрозділів Сил оборони на території регіону. Один з них — 36-річний одесит — здійснив несанкціоновану відеозйомку роботи української ППО під час однієї з нічних масованих атак рашистів на місто. Заборонений контент він виклав на власній сторінці в Instagram та акаунті відео-хостингу Youtube. В описі під відео він вказав точний час та місце зйомки. Тим самим він міг розкрити місцеположення та специфіку роботи вітчизняної ППО. Інший — 28-річний «блогер» — особисто відзняв відео розташування оборонного об’єкту на якому несли службу підрозділи Нацгвардії і Нацполіції України. Потім отриманий відеофайл розмістив на власній сторінці у соцмережі ТікТок з прив’язкою до геолокації. Свої злочинні дії він пояснював бажанням «наростити» аудиторію. Співробітники СБУ встановили місцезнаходження обох зловмисників і припинили їх незаконну діяльність. Під час обшуків за адресами проживання фігурантів виявлено мобільні телефони, які вони використовували для фіксації позицій підрозділів Сил оборони і подальшої «публікації» відзнятих відео. На підставі зібраних доказів обом фігурантам слідчі СБУ повідомили про підозру за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ чи інших військових формувань). Зловмисникам загрожує до 8 років тюрми. Служба безпеки вкотре наголошує на забороні знімати та оприлюднювати відео- і фотоматеріали із зазначенням місць дислокації та переміщення Сил оборони, а також наслідків ворожих обстрілів. Публікація таких фото- і відеоматеріалів у мережі «Інтернет» розцінюється як коригування ворожого вогню і є злочином, що карається відповідно до закону. Досудові розслідування тривають за процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури. |
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
Останні новини:
09:21 07.11.2024
09:10 07.11.2024
09:03 07.11.2024
08:47 07.11.2024
08:37 07.11.2024
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 3.259 |