ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Глава Одесской ОГА принял участие в выездном заседании парламентского антикоррупционного комитета
09:56 / 15.06.2021
Власти

ОДЕССА, 15 ИЮНЯ 2021 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Председатель Одесской областной государственной администрации Сергей принял участие в состоявшемся в Одессе выездном заседании Комитета Верховной Рады Украины по вопросам антикоррупционной политики.

Об этом ИА «Контекст-Причерноморье» сообщили в пресс-службе Одесской ОГА.

В сообщении облгосадминистрации сказано:

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький взяв участь у виїзному позачерговому засіданні Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, проведення якого очолила Голова Комітету Анастасія Радіна.

В обговоренні актуальних проблемних питань, що були на порядку денному засідання взяли участь народні депутати України, члени Комітету Анатолій Бурміч, Олексій Жмеренецький, Володимир Кабаченко, Олена Мошенець, Вікторія Сюмар, Олексанжр Ткаченко, Іван Шинкаренко, Ярослав Юрчишин, народні депутати України від Одеської області Олександр Горенюк та Юлія Діденко, директор Територіального управління ДБР Дмитро Титор, заступник начальника Головного слідчого управління НПУ Руслан Дударець, керівник Одеської обласної прокуратури Сергій Костенко, начальник ГУ НПУ в Одеській області Олег Бех, начальник слідчого управління ГУ НПУ в Одеській області Олександр Саламаха, заступник Міністра інфраструктури України Юрій Васьков, директор ГО «Українське об’єднання моряків» Крістіна Король та представники даної організації.

Основна актуальна проблемна тема обговорення на засіданні – створення працівниками Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків і ряду тренажерних центрів у м. Одеса штучних перешкод для переатестації з метою подальшого працевлаштування на суднах закордонного плавання. Це надзвичайно складне питання є джерелом постійного суспільного резонансу протягом щонайменше останнього року. За офіційними даними, на даний час орієнтовно 100 тисяч українських моряків високої кваліфікації сприяють надходженню в Україну понад 3-х млрд. $ щорічно. Проте, з 51-го сертифікованого тренажерного центру фактично функціонують не більше 8-ми. Через створення корупційних схем надрегіонального рівня (з боку представників Державної служби морського та річкового транспорту України) на етапі складання моряками тестів після підвищення їх кваліфікації штучно створюються жорсткі формальні перешкоди, подолання яких пов’язано з дачею хабара розміром аж до 10 тисяч $ США з особи, що дорівнює взагалі по країні орієнтовно 3 – 6 млн дол. щомісячно.

Ситуація у цій сфері, що склалася протягом останніх декількох років, всебічно руйнує не тільки якість життя моряків та їх родин, але ж й міжнародний авторитет України як держави, а також українських моряків як бажаних співробітників для міжнародних судноплавних компаній. Для ліквідації зазначеної корупційної практики недостатньо відповідних дій з боку правоохоронних органів регіонального рівня – потрібне втручання центральної влади та заходи у законодавчій сфері.

Зокрема, вкрай важливим для ефективного вирішення проблеми потрібне якнайшвидше прийняття законопроєкту стосовно вимог Кодексу торговельного мореплавства України щодо кваліфікації членів екіпажу (від 29.07.2020 № 3944), який знаходиться на ознайомленні у профільному Комітеті Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури ще з серпня минулого року. Також необхідні кадрові зміни Державної служби морського та річкового транспорту України на рівні його керівництва, що потребує сприяння з боку Кабінету Міністрів України.

За результатами засідання було узгоджено спільну позицію стосовно якнайшвидшого й ефективного вирішення зазначених питань щодо законопроєкту № 3944 та кадрового складу Морської адміністрації, а також передачі відповідних матеріалів кримінальних справ до Державного бюро розслідувань та Національного антикорупційного бюро.


Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Від Миколая до Різдва. Святкова програма для дорослих і дітей
Одеська національна наукова бібліотека традиційно підготувала для одеситів та гостей міста цікаву й розмаїту різдвяно-новорічну програму «Від Миколая до Різдва». Цей проєкт родинного дозвілля, спрямований на популяризацію книги та читання, згуртування сімей, організацію змістовного відпочинку, триватиме впродовж грудня (6.ХІІ – 31.ХІІ. 2024 р.). Тож запрошуємо здійснити захоплюючу подорож усією родиною у дивовижний світ книжок найстарішої книгозбірні України!

Останні новини:
17:06 25.12.2024
17:02 25.12.2024
16:27 25.12.2024
16:23 25.12.2024
15:38 25.12.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 1.259