ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Глава Одесской ОГА настаивает на ускорении вакцинации и усилении внимания ко всему комплексу вопросов здравоохранения
14:26 / 30.06.2021
Власти

ОДЕССА, 30 ИЮНЯ 2021 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Председатель Одесской областной государственной администрации Сергей Гриневецкий провел ряд встреч и совещаний, посвященных работе медиков и обороту лекарственных средств.

Об этом ИА «Контекст-Причерноморье» сообщили в пресс-службе Одесской ОГА.

В сообщениях облгосадминистрации сказано:

В Одеській області необхідно створити сучасні центри надання екстреної допомоги на місцях, і в Одесі, і в районах, і в громадах, про це зазначив на робочій зустрічі з новопризначеним генеральним директором комунального некомерційного підприємства «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» Ігорем Пастернаком голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

«А ще наше спільне завдання продумати можливість створення на Одещині і санавіації, адже наша область найбільша в країні. Тому в умовах пандемії, ми маємо відпрацювати все злагоджено, ефективно і оперативно, щоб ви створили найсучаснішу систему екстреної медичної допомоги в області» – сказав голова Одеської ОДА.

Окрім цього першочерговим завданням на сьогодні перед лікарями Одещини, зауважив Сергій Гриневецький стоїть і питання вакцинації.

«Нам необхідно вакцинувати щоденно по 12 тисяч людей у липні, по 14 тисяч – у серпні і по 16 тисяч щодня у вересні. Така кількість щоденної вакцинації дозволить охопити 70% населення Одеської області та досягнути кількості в 1 мільйон 400 тисяч вакцинованих людей, це той показник, який дозволить протистояти епідемії. На жаль, на сьогодні, у нас навіть не має і ста тисяч вакцинованих» – додав в розмові І-й заступник голови Одеської ОДА Борис Волошенков.

***

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, разом з І-м заступником Борисом Волошенковим, провели робочу зустріч генеральним директором комунального некомерційного підприємства «Одеський обласний онкологічний диспансер» В’ячеславом Полясним.

Обговорено важливі питання щодо покращення роботи окнодиспансеру. Зокрема голова Одеської ОДА поставив перед новим очільником установи завдання якнайшвидше провести сучасне переоснащення окнодиспансеру, запровадити якісну та професійну підготовку лікарських кадрів і перелаштувати роботу медзакладу на упередження і запобігання онкологічним хворобам.

***

На засіданні колегії, яка пройшла під головуванням Сергія Гриневецького голови Одеської ОДА, розглянуто питання попередження та припинення незаконної реалiзацiї лiкарських засобів, виявлення та перекриття каналiв надходження фальсифікованих медичних препаратів.

З цієї теми, враховуючи її комплексний характер, доповіли начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Одеській області Валерія Ляшенко-Щербакова, начальник кримінальної поліції ГУНПУ в Одеській області Олександр Ганжа, начальник УСБУ в Одеській області Віктор Доровський начальник УБН в Одеській області ДБН НПУ Сергій Вереітін.

За інформацією начальника Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Одеській області Валерії Ляшенко-Щербакової, Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Одеській області вкрай стурбована станом справ, пов’язаним із незаконним розповсюдженням лікарських засобів поза аптечних закладів. На жаль, враховуючи вимоги чинного законодавства, Служба не може самостійно проводити заходи по перевірці місць провадження господарської діяльності з реалізації лікарських засобів, які не внесені до ліцензійного реєстру.

«На території Одеській області масштабні заходи по виявленню фальсифікованих лікарських засобів правоохоронними органами мали місце в останнє у 2017 році. Так, у квітні 2017 року співробітниками СБУ, Генеральної прокуратури та Національної поліції припинено масштабне виробництво та реалізацію фальсифікованих лікарських засобів в Одесі. Правоохоронці встановили, що організатори нелегального бізнесу виготовляли та фасували зазначені препарати в одному зі складських приміщень Одеси в антисанітарних умовах. Фальсифіковані лікарські засоби збували на території регіону через власну та інші аптечні мережі, а також реалізовували в інших областях України. За експертними оцінками фальсифікованих лікарських засобів продано на суму понад 30 млн грн. На складах співробітники СБУ також виявили незаконно ввезені в Україну лікарські засоби російського виробництва» – сказала виступаючи на колегії Одеської ОДА Валерія Ляшенко-Щербакова.

За її словами, обмежені повноваження Держлікслужби та її територіальних органів дозволяли реагувати лише на повідомлення органів досудового розслідування, коли вилучені лікарські засоби у суб’єктів господарювання, що здійснювали їх незаконну реалізацію, направлялись на дослідження.

Так, у 2017-2020 роках за результатами проведених досліджень лабораторій з контролю якості лікарських засобів Держлікслужбою видано 18 розпоряджень про заборону обігу фальсифікованих лікарських засобів, які стосувалися 15 найменувань лікарських засобів (11- українських та 4 – іноземних). Заборонено було обіг 16 серій препаратів. У двох випадках серії не зазначалися, 4 випадки стосувалися таблетованих форм лікарських засобів, 11 випадків – розчинів для зовнішнього застосування, ще 3 випадки – розчини для ін’єкцій/інфузій.

Окремо начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Одеській області Валерія Ляшенко-Щербакова, звернула увагу на проблему, яка сьогодні існує на ринку України стосовно дієтичних добавок, які реалізуються, як аптечними закладами, так і в супермаркетах, на заправках, шляхом інтернет-торгівлі. Так, за її словами, в окремих випадках вказана продукція містить активні фармацевтичні інгредієнти, тобто фактично є лікарськими засобами, проте не контролюється державою належним чином, оскільки не зареєстрована у встановленому порядку, та не проходить відповідні етапи контролю.

«В ході аналізу, проведеного у продовж 2019-2020 років Службою встановлено, що аптечними закладами реалізується дієтична добавка «Валеріановна», капсули 300 мг №10, виробництва «Омніфарма», Київ, Україна, яка містить у 10 разів більше діючої речовини (екстракт валеріани сухий), ніж лікарський засіб «Валеріана» – таблетки, вкриті оболонкою, по 30 мг виробництва АТ «Софарма», Болгарія. Дієтична добавка «Мемокор», капсули, № ЗО виробництва ТОВ «Валартін Фарма», Україна містить у складі діючу речовину пірацетам – 190 мг, хоча лікарські засоби з діючою речовиною пірацетам підлягають відпуску «за рецептом лікаря. Також із засобів масової інформації відомо, що правоохоронними органами виявляються випадки торгівлі дієтичними добавками із вмістом психотропних речовин (для схуднення або ж як протипухлинні препарати). Усе це призводить до шкідливих наслідків для здоров’я громадян» – повідомила начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Одеській області Валерія Ляшенко-Щербакова.

Окремою актуальною проблемою у зазначеному напрямку є порушення працівниками фармацевтичної галузі та лікарями медичних закладів встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.

У поточному році працівниками правоохоронних органів в Одеській області виявлено 10 фактів таких порушень (ст. 320 КК України). На даний час відкритими перебувають 26 кримінальних проваджень, зареєстрованих за фактами порушень у сфері легального обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, зокрема, із факту злочинної діяльності 3-ох лікарів одного з приватних медичних закладів розташованих на території Одеси, які займались незаконною видачею 1297-ми рецептів формі №3 на право придбання наркотичних та психотропних лікарських засобів «метадон», «бупренофін», «сібазон ІС» (вилучено 1652 пігулки наркотичних та психотропних лікарських засобів).

З метою оптимізації спільної діяльності державних органів влади щодо незаконної реалiзацiї лiкарських засобів створено профільну робочу групу до складу якої увійшли головні спеціалісти Держлікслужби в Одеській області, представники ГУНПУ в Одеській області, Управління боротьби з наркозлочинністю в Одеській області, Управління стратегічних розслідувань в Одеській області, Управління СБУ в Одеській області, ГУ Держпраці в Одеській області та Департаменту охорони здоров’я ОДА.

За результатами зазначених доповідей голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький поінформував присутніх щодо сумної загальнодержавної статистики з обговорених питань: за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я – Україна, на жаль, є міжнародним центром виробництва та реалізації фальсифікованих лікарських засобів, загальний обсяг яких складає до 25% від загального показника продажів.

Також Сергій Гриневецький наголосив, що цю ситуацію треба виправляти не тільки спільними, узгодженими, системними, професійними діями представників державної влади та органів місцевого самоврядування, а й проведенням активної просвітницької роботи серед населення.

***

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький взяв участь у черговій селекторній онлайн нараді, яку з головами ОДА провели заступник керівника Офісу Президента України з регіональної політики Кирило Тимошенко та Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Попри падіння рівня захворюваності на COVID-19, що спостерігається на даний час по Україні в цілому, у сфері постійної уваги залишається важливе питання охорони здоров’я – заповнюваність і функціонування існуючих ліжко-місць у профільних (антикоронавірусних) медичних закладах та забезпечення їх стаціонарним киснем за рахунок невикористаних коштів, що призначені для закупівлі кисневих концентраторів.

Залишається вкрай актуальним якнайшвидше та ефективне вирішення нагального питання масової вакцинації населення проти COVID-19 доступними вакцинами CoronaVac, Pfizer, AstraZeneca. Враховуючи стратегічну мету керівництва країни – вакцинування не менш 70% дорослого населення України до кінця 2021 року для забезпечення епідеміологічної безпеки суспільства, Офісом Президента, під час селекторної наради булу поставлено задачу всебічного прискорення зазначеного процесу у кожному регіоні.

Обговорено питання забезпечення приймальних відділень, що були введені в експлуатацію, спеціалізованим медичним обладнанням.

Окремим пунктом селекторної наради була реалізації Програми Президента України Володимира Зеленського «Велике Будівництво»: пріоритетними є об’єкти освітнього призначення, школи та дитячі садки, що мають буди введені в експлуатацію до початку нового навчального року і будівництво мережі державних доріг місцевого значення.

Не менш важливим є будівництво, в рамках «Великого Будівництва», й об’єктів до 30-ї річниці Незалежності України, зокрема, «туристичних магнітів» та великих державних прапорів у кожному регіоні; а в рамках реалізації загальнодержавного соціального проєкту Президента України «Активні парки – локації здорової України» – спортивних майданчиків у рекреаційно-паркових зонах.

Невід’ємною умовою реалізації зазначених будівельних ініціатив є забезпечення дотриманням нормативних вимог щодо наявності елементів інклюзивності та доступності.

Окремо увагу регіональних очільників закцентовано на важливості та перспективності, на місцевому та загальнодержавному рівнях, реалізації Програми «малої приватизації» та оренди об’єктів державної власності. Деталі з цього питання наведені на офіційному сайті Фонду державного майна України за посиланнями: www.spfu.gov.ua/; orenda.gov.ua/.


Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні новини:
11:42 26.04.2024
10:54 26.04.2024
10:06 26.04.2024
09:38 26.04.2024
09:33 26.04.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.913