ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




На Колегії Одеської ОДА розглянуто ряд важливих для життєдіяльності регіону питань
16:30 / 15.12.2021
Власти

ОДЕСА, 15 ГРУДНЯ 2021 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький провів Колегію ОДА, на якій було розглянуто ряд важливих для життєдіяльності регіону питань.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі Одеської ОДА.

В повідомленнях облдержадміністрації сказано:

На колегії Одеської обласної державної адміністрації, яку провів голова Сергій Гриневецький, розглянули проєкт Програми соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2022 рік.

Вже 17 грудня, на плановому засіданні сесії Одеської обласної ради, депутати розглянуть проєкт Програми соціально-економічного та культурного розвитку області на 2022 рік – сформований Одеською обласною адміністрацією. Це один з програмних документів, який окреслює перспективи розвитку регіону у майбутньому році, цілі та показники, які будуть досягнуті в основних сферах і галузях, а також ключові кроки, які необхідно здійснити для досягнення результатів.

Програма розроблена на підставі результатів аналізу економічної і соціальної ситуації та тенденцій розвитку області за останні роки. Аналіз соціально-економічного розвитку та фактичної ситуації в економіці представлено за 9-11 місяців 2021 року, та сформовано очікування до кінця 2022 року.

Варто зауважити, що після зміни керівництва Одеської обласної ради та Одеської обласної державної адміністрації в 2021 році, було внесено зміни в довгострокові стратегічні документи області. В зазначені документи одразу внесли питання, які впродовж багатьох років не вирішувалися з різних причин.

Програмою на 2022 рік окреслені пріоритетні цілі, основні завдання та заходи економічного, соціального та культурного розвитку регіону на короткостроковий період з урахуванням обраного курсу на європейський вектор розвитку держави, продовження сучасних реформ.

Також представлені ключові прогнозні показники соціально-економічного розвитку та перелік регіональних програм, реалізація яких здійснюватиметься у 2022 році.

Важливими та пріоритетними у 2022 році є продовження реалізації проєктів, що були розпочаті у 2021 році, а також проєктів в рамках програм «Велике будівництво» та «Велика реставрація», програм «Доступні кредити «5-7-9%», «Ліси України».

«До Програми соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2021 рік було включено ряд заходів і пріоритетних проектів, реалізація яких вкрай важлива для майбутнього Одещини та подальшого розвитку. Впровадження більшості цих проектів розпочато. Кожний з них перебуває на різній стадії реалізації, виходячи із передбачених строків, що не дозволяє завершити їх швидко. Враховуючи взятий курс на послідовність, обов’язкове їх завершення та результативність – ці проекти будуть продовжені у 2022 році. Також, варто звернути увагу на те, що 2021 рік – був першим, самостійним для всіх територіальних громад Одещини, які отримали певну автономію і незалежність від центрального бюджету. Це був рік становлення громад та їх функціонування в нових умовах з розширеними повноваженнями, ресурсами та відповідальністю. Обласна державна адміністрація та всі структурні підрозділи, розуміючи певну нестачу досвіду, дефіцит фахових спеціалістів, законодавчу неврегульованість питань – підставляла плече та допомагала громадам вирішувати як організаційні так і фінансові питання. Для одних громад 2021 рік став це роком успіхів та досягнень, а для інших – помилок та прорахунків. Отриманий власний досвід, а також успішні практики місцевого самоврядування територіальних громад-лідерів мають стати запорукою подальшого розвитку територіальних громад у 2022 році. Територіальні громади відповідно до своїх повноважень мають самостійно приймати рішення та направляти свої зусилля для вирішення нагальних проблем жителів своїх громад, фінансового забезпечення місцевих бюджетів та подальшої розбудови територій» – зазначив під час доповіді директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування ОДА Дмитро Радулов.

Програма, переконаний голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, має стати своєрідним дороговказом при розробці або внесенні змін у цільові обласні програми та програми територіальних громад області.

Також всі районі державні адміністрації під час розробки програм соціально-економічного розвитку на 2022 рік мають враховувати заходи та інвестиційні проєкти, які територіально знаходяться в межах районів і мають надзвичайно важливе значення як для розвитку територіальних громад, так і розвитку регіону.

В цілому, проєкт Програми соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2022 рік схвалено членами колегії з урахування певних уточнень, зокрема, документ запропоновано доповнити такими заходами: «Забезпечення житлом ветеранів війни та учасників АТО/ООС, які є внутрішньо переміщеними особами», «Початок запровадження комплексної термомодернізації житлових та комунальних будівель Одеської області» (відповідно до Послання Президента України про внутрішнє і зовнішнє становище України) та «Впровадження дієвих механізмів підвищення інноваційного потенціалу та інвестиційної привабливості регіону шляхом активної діяльності Агенції регіонального розвитку Одеської області».

***

Директор Департаменту фінансів Марина Зінченко зазначила, що проект формувався на основі положень діючого Бюджетного кодексу та Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», який нещодавно прийняла Верховна Рада України.

До того ж, протягом місяця проєкт бюджету розглядався на постійних комісіях Одеської обласної ради. Усі пропозиції та зауваження також враховані в проєкті бюджету.

“Загальний обсяг доходів обласного бюджету на 2022 рік становитиме 5 479,8 млн грн. При цьому власних доходів, за рахунок податків та зборів, очікується 3 569,4 млн грн. Це на 464,7 млн грн (або 15,7%) більше порівняно з 2021 роком. Обсяг видатків обласного бюджету становитиме 5 355,5 млн грн, найбільші суми коштів планується направити на: освіту та науку (1 384,1 млн) та на підтримку охорони здоров’я (433,7 млн)» – сказала Директор Департаменту фінансів.

Марина Зінченко зауважила, що передбачено кошти на реалізацію різноманітних регіональних та соціальних програм, зокрема: на обласну комплексну програму соціальної підтримки населення на 2021-2023 роки планується спрямувати 23,4 млн грн. В проєкті обласного бюджету на 2022 рік передбачається 2,3 млн грн на комплексну програму «Культура Одещини – 2020-2022 роки», на цільову програму «Здоров’я Одещини на 2021-2023 роки» – 35,0 млн грн, на розвиток міжнародної та інвестиційної діяльності – 1,5 млн грн.

До того ж, 27 лютого Одещина відзначатиме своє 90-річчя. Заходи відбуватимуть протягом всього року і з обласного бюджету на програму святкування планується передбачити 4,8 млн грн.

«Варто зазначити, що питому вагу коштів (62,2 млн грн) буде передбачено на надання фінансової підтримки комунальним підприємствам, установам та організаціям спільної власності територіальних громад. На співфінансуванняоб’єктів програми Президента «Велике Будівництво» передбачено 60 млн грн. Однак розподіл фінансового ресурсу на регіональні програми та об’єкти бюджету розвитку можливо передбачити лише на початку 2022 року” – додала Директор Департаменту фінансів Марина Зінченко.

Проєкт рішення про обласний бюджет Одеської області на 2022 рік буде винесений на сесію вже 17 грудня.

***

Одним з питань порядку денного чергового засідання колегії Одеської облдержадміністрації, яке у режимі онлайн провів голова ОДА Сергій Гриневецький, став поточний стан готовності та якості містобудівної документації у територіальних громадах регіону. Із зазначеного питання доповіла начальник управління з питань містобудування та архітектури ОДА, головний архітектор Одеської області Надія Бєлєнко.

«Основними завданнями Управління є забезпечення реалізації державної політики у сфері містобудівної діяльності на території Одеської області, проведення аналізу стану містобудування на території області, координація діяльності суб’єктів містобудування щодо комплексного розвитку територій, забудови населених пунктів на території області. При цьому одним з пріоритетних напрямків є забезпечення населених пунктів відповідною містобудівною документацією місцевого рівня. В області діє «Регіональна комплексна програми з утворення (оновлення) містобудівної документації територій та містобудівного кадастру на 2019 – 2021 роки», яку було затверджено рішенням Одеської обласної ради. Виготовлення та актуалізація картографічної основи в цифровій формі як просторово орієнтованої інформації виконується в державній системі координат УСК-2000. Виготовлення містобудівної документації та топографо-геодезичної зйомки забезпечується на основі співфінансування з відповідних місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законом. На сьогодні із 1174-х населених пунктів Одещини генеральними планами забезпечено 801 населений пункт (68%)», – зазначила Надія Бєлєнко.

Головний архітектор Одеської області вказала на актуальну проблему декількарічного недофінансування по зазначеній Програмі, що у значній мірі вплинуло на кількість розроблених генеральних планів населених пунктів. Також гальмування цього процесу було обумовлено внесенням змін до низки законів України у тому числі, до тих, що регламентують містобудівну діяльність: було введено новий вид містобудівної документації місцевого рівня (комплексний план просторового розвитку території територіальної громади), що водночас є земельною документацією та розробляється з обов’язковою наявністю генерального плану адміністративного центру територіальної громади.

На разі в Одеській області рішення про розроблення комплексних планів прийняті тільки в Красносільській, Курісовській, Теплицькій сільських, Авангардівській селищній, Кодимській та Южненській міських територіальних громадах.

Управлінням підготовлено проєкт «Програми із забезпечення територіальних громад Одеської області містобудівною документацією з просторового розвитку територій на 2022 – 2025 роки», яка спрямована на забезпечення сталого розвитку територіальних громад з дотриманням принципу збалансованості державних, громадських та приватних інтересів.

Окремо Надія Бєлєнко зазначила, що за останні 3 роки було розглянуто 200 проєктів генеральних планів населених пунктів, а на Геопорталі містобудівного кадастру Управління (створено у 2019 році) вже розміщено 805 генеральних планів.

«Хочу звернути увагу, що земельні ресурси є ключовим фактором розвитку територіальних громад, а їх ефективне використання на користь громади є ключовою функцією органів місцевого самоврядування. Комплексний план просторового розвитку є основним документом, що узгоджує всі рішення, впорядковує земельні відносини, об’єднує всю містобудівну документацію та одночасно є документом стратегічного розвитку. Таким чином, без якісно розробленого та ретельно прорахованого комплексного плану, із планом зонування в його складі, територіальні громади не зможуть ані використовувати земельні ресурси, ані узгоджувати рішення щодо планування окремих частин своїх територій, ані надавати у власність та у право користування земельні ділянки. Тож вважаємо, що початок розроблення комплексного плану для кожної території є необхідним стратегічним кроком, без якого про перспективний розвиток територіальної громади не може йти мови», – наголосила Надія Бєлєнко, звертаючись до представників органів місцевого самоврядування Одещини та закликала їх до прискорення процесу розробки належної містобудівної документації.


Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Від Миколая до Різдва. Святкова програма для дорослих і дітей
Одеська національна наукова бібліотека традиційно підготувала для одеситів та гостей міста цікаву й розмаїту різдвяно-новорічну програму «Від Миколая до Різдва». Цей проєкт родинного дозвілля, спрямований на популяризацію книги та читання, згуртування сімей, організацію змістовного відпочинку, триватиме впродовж грудня (6.ХІІ – 31.ХІІ. 2024 р.). Тож запрошуємо здійснити захоплюючу подорож усією родиною у дивовижний світ книжок найстарішої книгозбірні України!

Останні новини:
15:38 25.12.2024
15:31 25.12.2024
15:27 25.12.2024
15:23 25.12.2024
14:14 25.12.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 1.590