ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




ОНУ імені І. І. Мечникова проводить традиційну Міжнародну Гамовську конференцію
14:36 / 21.08.2024
Освіта

ОДЕСА, 21 СЕРПНЯ 2024 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – На базі Одеського національного університету імені І. І. Мечникова проходить робота Міжнародної Гамовської конференції.

Як передає кореспондент ІА «Контекст-Причорномор'я», про це повідомляється на Фейсбук-сторінці «Новини Одеського університету».

У повідомленні ОНУ сказано:

Міжнародна Гамовська конференція розпочала роботу в ОНУ імені Мечникова!

🎓 В Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова стартувала Міжнародна Гамовська конференція «Астрономія на стику наук: астрофізика, космологія, радіоастрономія, астробіологія та генетика».

♻ Відкриваючи Гамовську конференцію, ректор ОНУ, професор Вячеслав Труба зазначив: «Студенти ОНУ пишаються такою особистістю, як Георгій Гамов, чия біографія пов'язана з Одеським університетом. Фізики, астрономи та біологи цікавляться його працями і підготували доповіді для конференції. У 2024 році Одеський національний університет проводить вже 24-у Гамовську астрономічну конференцію».

🌍 Цього року конференція, присвячена 120-річчю видатного вченого, проводиться онлайн. У конференції беруть участь 170 науковцiв з 13 країн світу: Азербайджан, Болгарія, Ботсвана, Ізраїль, Італія, Німеччина, Латвія, Польща, США, Туреччина, Україна, Канада та Фінляндія.

У перший, меморіальний день конференції виступили видатні вчені-космологи та астрофізики. Серед них — Андрій Лінде та Нат Гопалсвамі (США). Команда вчених з Італії представила Центр наукових досліджень INAF на чолі з його директором Роберто Рагаззоні.

♻ З 19 по 23 серпня у 7 наукових секціях конференції буде прочитано 124 доповіді.

📜 Секції конференції:

- Космологія, гравітація, астрофізика частинок, фізика високих енергій (голова: А.І. Жук)

- Астрофізика: нуклеосинтез, атмосфери зірок, кінематика, структура і хімічна еволюція Галактики (голова: Т.В. Мішеніна)

- Астрофізика: взаємодіючі подвійні системи і змінні зірки (голова: І.Л. Андронов)

- Астрофізика: позагалактична астрономія та астроінформатика (голова: І.Б. Вавілова)

- Сонячна система, екзопланети та астрономія навколо Землі (голова: Н.І. Кошкін)

- Радіоастрономія (голови: О.М. Ульянов, О.А. Литвиненко)

- Сонце, сонячна активність, сонячно-земні відносини та астробіологія (голови: В.М. Єфіменко, М.І. Рябов)

- Біологічна секція «Ідеї Гамова у біології XXI століття» (голова: С.В. Чеботар)

- Астрономічна освіта та популяризація астрономії

📚 Видатний фізик та астрофізик, Георгій Гамов, народився в Одесі, навчався в Одеському університеті та працював обчислювачем в університетській астрономічній обсерваторії. Його блискуча наукова кар'єра пов'язана з провідними європейськими науковими центрами в Кембриджі, Геттінгені, Парижі, Копенгагені, де він співпрацював з видатними фізиками того часу, такими як Альберт Ейнштейн, Нільс Бор та Ернест Резерфорд. Георгій Гамов здійснив фундаментальні відкриття в галузі фізики, космології та генетики. Перебуваючи в США, Гамов став організатором 10 щорічних конференцій у Вашингтонському університеті, на яких обговорювалися найсучасніші напрямки фізики XX століття. Після його смерті, в Колорадському університеті США продовжують проводитися щорічні «Гамовські лекції». За 47 років було прочитано 53 лекції, в яких взяли участь 25 лауреатів Нобелівської премії. Про своє життя Гамов написав у книзі «Моя світова лінія», яка була видана в США, а в 1994 році переведена в Одесі.

♻ Конференції в Одесі продовжують традиції Гамовських конференцій у Вашингтоні, як широтою охоплення актуальних наукових проблем, так і залученням молодих дослідників, серед яких, можливо, є майбутні лауреати Нобелівської премії.

🌟 Організатори конференції:

Одеський Національний університет імені І.І.Мечникова, Інститут Радіоастрономії НАНУ, Українська астрономічна Асоціація, Одеське астрономічне товариство

📝 Текст: Алла Гудзенко, Михайло Рябов

📸 Фото: #пресслужбаОНУ; архiви

#ОНУМечникова #GeorgeGamow #ГеоргійГамов #ASTRONOMY #ASTROBIOLOGY #Україна_космічна


Пошук:
розширений

Роман Сирінський
ЛЕНІНСЬКА МОДЕЛЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ЯК ОДНА З ТЕОРЕТИЧНИХ ОСНОВ РОСІЙСЬКИХ ШОВІНІЗМУ ТА ІМПЕРІАЛІЗМУ РАДЯНСЬКИХ ТА ПОСТРАДЯНСЬКИХ ЧАСІВ
Стаття присвячена аналізу ленінської національної політики та розвінчанню як радянського міфу про її кардинальну відмінність від практик, які мали місце в національній політиці СРСР постленінського періоду, так і міфологем сучасної російської пропаганди, яка вслід за своїм диктатором часто твердить про «створення» України Леніним та більшовиками.

Презентація книжкової виставки-інсталяції «Мова – духовний скарб народу»: до Дня української писемності та мови
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.

Останні новини:
20:38 30.10.2024
20:01 30.10.2024
17:05 30.10.2024
16:34 30.10.2024
16:13 30.10.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 1.033