ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




УИНП опубликовал инструкцию по поиску данных о репрессированных родственниках
17:36 / 01.07.2020
Общество

ОДЕССА, 01 ИЮЛЯ 2020 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Украинский институт национальной памяти опубликовал инструкцию по поиску данных о родственниках, ставших жертвами репрессий времен советского режима.

Об этом, как передает корреспондент ИА «Контекст-Причерноморье», сообщается на Фейсбук-странице Южного межрегионального отдела Украинского института национальной памяти.

В сообщении УИНП сказано:

За мінімальними підрахунками редколегії проєкту «Реабілітовані історією» на підставі архівно-слідчих справ встановлено імена 720 тисяч репресованих.

Безліч українців досі шукають бодай якусь інформацію про своїх рідних, які потрапили під каток комуністичного тоталітарного режиму. Якщо для вас ця тема є актуальною – подальша інформація для вас.

Короткий алгоритм пошуку інформації про репресованих:

1. Збір основних даних (прізвище, ім'я, по батькові, дата та місце народження розшукуваної особи, обставини репресії, інші важливі факти біографії, тощо).

2. Пошук інформації на таких сайтах:

- Національний банк репресованих (http://www.reabit.org.ua/nbr/ ) та науково-документальна серія книг «Реабілітовані історією» по кожній області;

- Жертви політичного терору в СРСР (http://base.memo.ru/ );

- «Відкритий список» українська (https://ua.openlist.wiki/ ) та російська версії (https://ru.openlist.wiki ).

- Сталінські розстрільні списки (http://stalin.memo.ru );

- Єдина система пошуку репресованих (https://bydc.info/about#gsc.tab=0 );

3. Звернення в довільній формі. Для зручності можете завантажити зразок звернення в архіви — https://bit.ly/2zMZ1iG , який Ви можете заповнити та надіслати в такі установи:

- Галузевий архів Служби безпеки України (м. Київ, 01601, вул. Малопідвальна, 16; телефон: (044) 256-92-96; e-mail: arhivsbu@ssu.gov.ua );

- Галузевий державний архів Міністерства внутрішніх справ України (м. Київ, 01024 вул. Богомольця, 10; тел./факс: (044) 254-76-22; e-mail: derzh_arhiv@mvs.gov.ua );

- ліквідаційна комісія УМВС України в області за місцем народження, проживання та арешту;

- державний архів області за місцем народження, проживання та арешту;

- Головний інформаційно-аналітичний центр Міністерства внутрішніх справ РФ (https://xn--b1aew.xn--p1ai/mvd/structure1/Centri/Glavnij_informacionno_analiticheskij_cen/gosuslugi/spravka-arhiv ).

Архів національної пам'яті відкрив Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Там допоможуть знайти відомості про репресованих у 1917-1991 роках та підкажуть, як правильно подати звернення до архівів. Звернутися до нього можна за такими контактами: тел.: (067) 298-18-18 або (044) 298-12-12, e-mail: poshuk@hdauinp.org.ua , повідомлення на сторінці архіву: https://www.facebook.com/hdauinp або через сайт: http://hdauinp.org.ua .

Допомогти в пошуку відомостей про репресованих може відеолекція «Репресовані родичі» проєкту «Суспільний університет» на UA: Перший (https://youtu.be/6aKNQ6-6orw ). Також корисною буде книга «Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів. Видання друге, доповнене» — http://hdauinp.org.ua/ua/archives-ua/books (остання в переліку книжок). Ці матеріяли містять контакти установ та ресурсів, до яких варто звертатися. Там можна відшукати зразки заяв та алгоритм дій.

У разі додаткових запитань радимо скористатися розділом «Питання-відповіді» на нашому сайті https://uinp.gov.ua/dostup-do-arhivnoyi-informaciyi-represyvnyh-organiv/pytannya-vidpovidi або звернутися до Facebook-спільноти Доступ до архівів.


Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні новини:
19:19 25.04.2024
17:11 25.04.2024
16:41 25.04.2024
15:44 25.04.2024
14:34 25.04.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.892