
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
![]() |
ВІДРОДЖЕННЯ СПАДЩИНИ М. ЖУКА — НОВА СТОРІНКА УКРАЇНСЬКОЇ ОДЕСИ
![]() 15:20 / 25.02.2019
![]() Минулого тижня в Одеському літературному музеї відбулася презентація нового видання – «Михайло Жук. «Білим і чорним хотів би я бути». Михайло Жук – один з перших українських художників-модерністів, драматург, перекладач, творчість якого була на довгі роки незаслужено забута. В експозиції літературного музею творчість Жука представлена досить багатогранно. Його окремі твори, статті, присвячені його творчості постійно публікуються у науковій збірці «Дім князя Гагаріна». І ось вперше після дев'яносторічної перерви в Одесі побачить світ книга митця, присвячена його 135-річчю – видання вибраних творів митця, якому за життя так і не судилося побачити омріяну книгу. Імена, завдяки яким вдалося повернути творчу спадщину Михайла Жука – це відомий колекціонер-краєзнавець Сергій Лущик, що ретельно збирав та зберігав раритетні матеріали та меценат Сергій Гриневецький, який допоміг придбати архів письменника до фондів музею. Символічно, що презентація книги відбулася саме у День рідної мови – 21 лютого. Розповідь укладача збірки наукового співробітника музею. Олени Яворської ніби занурила усіх присутніх до копіткого і неповторного творчого процесу її створення. А ще на презентації виступали відомі краєзнавці, науковці, колекціонери, художники, журналісти, – всі ті, хто вболіває за українську спадщину Одеського краю та докладає чималих зусиль до її збереження. Онука письменника Наталія Жук розповіла про чудових правнуків, в яких сьогодні продовжується життя митця. А завершилася зустріч яскравим творчим акордом – у виконанні Олени Вишневської та Микити Волкова пролунали чудові українські пісні на вірші і музику митців, портрети яких малював Михайло Жук.
![]() Татьяна Липтуга
![]() Олена Яворська — не просто укладач збірки, вона її душа та серце
![]() Олег Владимирський
![]() Онука Михайла Жука — Наталія Жук
![]() Чарівна Олена Вишневська подарувала чудову зустріч із українською піснею
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
|
Поиск:
![]() ![]() ![]() Ярослав Жаліло
Продовжуємо знайомити з основними складовими «Стратегії зміни майбутнього», розробленої фахівцями Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України (НІСД).
![]() ![]() ![]() 21 лютого світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було проголошено на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1999 р. Тим самим організація підтримує мову як ознаку культурної приналежності людини і вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
![]() ![]() Центр «Розвиток КСВ» в рамках ініціативи #ДівчатаSTEM за підтримки компанії L’Oreal провели онлайн конференцію “Українки в науці, яким аплодує світ” з нагоди Міжнародного дня жінок і дівчат у науці.
![]() ![]() 14 лютого 2021 року з нагоди Дня закоханих та Міжнародного дня дарування книг в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться найяскравіша, найромантичніша та най-fashion БІБЛІОНІЧ – ІІІ.
![]() ![]() 26 січня 2021 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбулися ХХ ювілейні Різдвяні читання, які бібліотека традиційно проводить у партнерстві з Одеською єпархією Української православної церкви.
Цьогоріч для обговорення обрано найактуальнішу тему сьогодення – збереження миру в світі, адже ООН проголосила 2021 рік Роком Миру і Довіри. Одвічні євангельські рядки «Плід правди сіється творцями миру» (Як.:3:18) стали своєрідним гаслом під час Різдвяних читань.
![]() ![]() 22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель. Адже 22 січня 1918 року вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу.
![]() |
![]() Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
© 2005—2021 S&A design team / 0.042Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье» |