|
УРЯД МАЄ СТАТИ НА ЗАХИСТ ПРЕСИ УКРАЇНИ!
06.10.2018 / Газета: Чорноморські новини / № 85(21995) / Тираж: 8525
НСЖУ І ГАЗЕТЯРІ ВИМАГАЮТЬ ПІДТРИМКИ ДРУКОВАНИХ ЗМІ Матеріали цього спецвипуску об’єднує тривога. Тривога за майбутнє української преси та її читача. Преси, яка опинилась у заручниках фінансово-економічного зашморгу від «Укрпошти». Недоречні «оптимізації», непродумані «експерименти» й непідйомні постійні підняття тарифів насправді виливаються у величезні незручності — і для споживачів поштових послуг, і для редакцій. Користуючись статусом монополіста, «Укрпошта» своєю політикою фактично викручує руки редакціям і ставить їх на коліна. Як наслідок друковане слово стає дедалі менш доступним жителеві «глибинки». Свіжа українська газета, насамперед місцева, стає екзотикою в оселях українців. Село без пошти, без листоноші, без свіжої газети. Міста й райони, місцеві громади без друкованих засобів комунікації. Ось сумна перспектива, до якої веде політика поштового монополіста. Ми не можемо, не хочемо й не будемо з цим миритися. Бо НСЖУ як найбільше професійне об’єднання працівників вітчизняних ЗМІ є виразником інтересів не лише українського журналіста, а й українського читача. А «Укрпошта» — не просто монополія, а монополія державна. Отже, «експерименти», які напряму стосуються інформаційного простору держави, не можуть і не повинні залишатися поза державною політикою в інформаційній сфері. Саме тому ми закликаємо Президента, парламент та уряд разом з нами стати на захист української преси як однієї з підвалин інформаційної безпеки держави. Відповідальний вибір влади на всіх рівнях, реалізація реформ, проведення дієвої децентралізації — в усіх цих сферах важко переоцінити значення місцевої преси. Адже лише через телевізійні ток-шоу комунікацію влади і громади та членів громади між собою не забезпечиш. А на місцевому рівні — і поготів. Позбавлення громад права голосу через місцеву пресу — це не розвиток, а послаблення держави. Альтернативи ж нема: якщо мовчатиме українська преса — з нашими громадянами говоритиме чужа. Якщо інформаційний простір не наповнений українським змістом — у ньому неодмінно пануватиме інший. Інформаційна сфера не терпить вакууму. Кому це на руку — питання риторичне. Ось чому НСЖУ звертається до Президента, Верховної Ради і Кабінету Міністрів України із закликом спільно сформувати і реалізувати пакет конкретних заходів з державної політики підтримки друкованих ЗМІ. Автор: Сергій ТОМІЛЕНКО, голова НСЖУ.
|
Пошук:
Сергій Токарєв
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.
Останні моніторинги:
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
|
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.072 |