ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Володимир Зеленський: Україна та Польща можуть бути вільними тільки разом, і це – фундаментальний прояв соборності, який потрібен зараз усій Європі
13:19 / 23.01.2024

ОДЕСА, 23 СІЧНЯ 2024 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Звернення Президента України Володимира Зеленського від 22 січня 2024 року.

Як повідомляє кореспондент ІА «Контекст-Причорномор’я», про це йдеться на Фейсбук-сторінці «Офіс Президента України».

У своєму зверненні Володимир Зеленський сказав:

Пане Прем’єр-міністре!

Пані та панове студенти й студентки!

Пане президенте академії!

Усі присутні!

Символічно, що сьогодні, у День Соборності, в Україні такий гість – пан Прем’єр-міністр Польщі. Держави й народу, які близькі нам не лише географічно. Окрім географії, нас єднає і безпека, і історія, і економіка, і культура, і доля наших суспільств. Україна та Польща можуть бути вільними тільки разом. І це – фундаментальний прояв соборності, який потрібен зараз усій Європі, кожній європейській нації, яка цінує свою свободу й культуру. Нам усім у Європі потрібна соборність безпекова, соборність політична, соборність економічна – соборність народів, які вміють дбати одне про одного і про всю спільноту – про свою єдність. І завдяки цьому можуть захистити не лише кожен себе, а й усю європейську спільноту, увесь наш простір цінностей. Саме так, як ми зараз захищаємо.

Європа добре знає, що під час битв за свободу століття тому – у 10-х, 20-х, 30-х роках – свобода європейських народів падала під ударами тираній передусім тому, що люди тоді були недостатньо солідарними, недостатньо об’єднаними. Саме соборності тоді не вистачило Європі, щоб не допустити поступу диктатур у Європі. І зараз, у наш час, ситуація інша, наші можливості інші саме тому, що наше європейське ставлення до спільного, до коаліційних дій, до солідарності, до соборності у Європі тепер інше. Я вдячний кожній державі та кожному народу, які допомагають зараз Україні захищатися. І внесок Польщі, польських сердець, у нашу спроможність боронити свободу справді історичний, справді безцінний. Я вдячний за кожен зі шляхів солідарності у Європі, які запрацювали. Дуже важливо й те, що зараз ми укладаємо двосторонні безпекові угоди з державами-партнерами на основі відповідної декларації «Групи семи». Це саме та безпекова соборність демократій, яка потрібна. І ми цінуємо готовність Польщі розпочати таку безпекову роботу з нами – буде двостороння безпекова угода України та Польщі. Вдячний і за готовність спільно виробляти зброю. Цінуємо й постійну, незмінну протягом десятиліть підтримку Польщею української європейської та євроатлантичної мети. Ми вже пройшли великий шлях, і маємо зараз політичне рішення про відкриття переговорів щодо членства України у Євросоюзі. Маємо разом погодити й справедливі умови набуття Україною членства у Євросоюзі. Згодом Україна обов’язково стане й повноправним членом НАТО. Кожен такий елемент нашої співпраці – України та Польщі, України та всіх наших партнерів – це насправді про соборність. І хай наше єднання завжди робить нас тільки сильнішими! Пам’ятаємо: лише від нас, від нашої стійкості та єдності зараз залежить, що про Україну та Польщу, про всю нашу Європу знатимуть завтра. Наша соборність пише нашу історію.

Дякую всім за увагу!

Слава Україні!


Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні новини:
21:44 27.04.2024
14:27 27.04.2024
11:52 27.04.2024
11:50 27.04.2024
11:47 27.04.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 1.164