ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Поради, як під час війни не стати жертвою шахраїв
16:54 / 20.03.2022

ОДЕСА, 20 БЕРЕЗНЯ 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР'Я – Товариство з обмеженою відповідальністю «Одеський припортовий завод» опублікувало поради громадянам щодо того, як під час війни не стати жертвою шахраїв.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі Одеського припортового заводу.

У повідомленні підприємства сказано:

НЕ ЗУПИНИТЬ НАВІТЬ ВІЙНА: ЯКИМИ СХЕМАМИ ШАХРАЇ ДУРЯТЬ УКРАЇНЦІВ

Розповідаємо, які схеми вигадують шахраї, аби виманити з українців гроші під час війни

Під час воєнного стану пильність до брехні та обману збільшилася. Сьогодні кожен українець намагається знайти лише перевірену інформацію та уникнути проблем через фейки. Та все ж є люди, які готові в екстреній ситуації наживатися на інших.

Ми розповімо, які злочинні схеми вже вигадали шахраї для того, аби ошукати українців навіть під час війни.

У Нацбанку розповіли, що найчастіше трапляються такі схеми.

Евакуація. Шахраї нібито організовують вивезення людей з гарячих точок. Спочатку вони просять передоплату на картку за перевезення, а потім просто зникають.

Оренда житла. У інтернеті розміщують повідомлення про доступне для оренди житло для тих, хто вимушено покинув дім. Потім, як і в попередньому варіанті, просять передоплату, а згодом обривають усі зв'язки.

Лікування. Шахраї знаходять фото потерпілих людей в Інтернеті і збирають гроші на допомогу «постраждалим». Так само збирають гроші на «лікування» дітей.

Фішингові сайти. В Інтернеті з'являються сторінки, дуже схожі на офіційні ресурси благодійних фондів. Там пропонують допомогти армії, постраждалим тощо. Таким способом шахраї викрадають гроші, паролі, секретні карткові реквізити та персональні дані.

Що робити?

Щоб не потрапити у пастку варто дотримуватись таких правил:

Реклама

• купувати квитки для поїздок варто лише на офіційних сайтах. Якщо ви все ж їдете з незнайомими людьми приватним авто, то спробуйте домовитись про передоплату готівкою уже в момент зустрічі та відправлення;

• якщо ви шукаєте житло, то намагайтеся через знайомих у цьому місті перевірити, чи дійсно цей дім здається. Можливо, вони знають орендодавця;

• також є ще один варіант перевірки: спробуйте «забронювати» квартиру з обіцянкою переказати кошти найближчим часом, а потім зателефонувати з цим же проханням з різних номерів. Якщо вам навіть не згадають в розмові, що в них вже є «бронь», велика ймовірність, що це шахраї;

• допомагати армії та постраждалим варто через перевірені фонди, надійні інтернет-ресурси чи особистих знайомих. Зазвичай, благодійні фонди публікують звіти використаних коштів, що легко можна перевірити на сайті чи їхніх соцмережах. Також ми писали раніше про те, якими надійними способами можна допомогти українській армії.

• щоб не потрапити на фішинговий сайт, треба дивитися на правильність написання його адреси. Викрити підробку можна завдяки зайвим символам у адресі ресурсу, яких немає у справжньому, офіційному варіанті;

• а якщо вам надійшло посилання на сайт благодійного фонду в месенджері, SMS чи на e-mail, чи ви побачили подібне в публікаціях у соцмережах, то не потрібно їх відкривати, якщо вони не з офіційного джерела.


Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Від Миколая до Різдва. Святкова програма для дорослих і дітей
Одеська національна наукова бібліотека традиційно підготувала для одеситів та гостей міста цікаву й розмаїту різдвяно-новорічну програму «Від Миколая до Різдва». Цей проєкт родинного дозвілля, спрямований на популяризацію книги та читання, згуртування сімей, організацію змістовного відпочинку, триватиме впродовж грудня (6.ХІІ – 31.ХІІ. 2024 р.). Тож запрошуємо здійснити захоплюючу подорож усією родиною у дивовижний світ книжок найстарішої книгозбірні України!

Останні новини:
10:03 23.12.2024
09:26 23.12.2024
09:23 23.12.2024
09:21 23.12.2024
09:11 23.12.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 1.288