ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Литовський борець з «путінферштеєрами» знову зібрав мільйони євро для України: цього разу – на ППО для захисту критичної інфраструктури
17:08 / 03.02.2023
Міжнародні відносини

ОДЕСА, 03 ЛЮТОГО 2023 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Мешканці Литви встановили «благодійний рекорд», пожертвувавши на радари для України понад 1 млн євро протягом однієї години.

Як повідомляє кореспондент ІА «Контекст-Причорномор’я», про це йдеться на Фейсбук-сторінці Andrius Tapinas.

Збір 5 мільйонів євро був оголошений Андрюсом Тапінасом лише кілька днів назад і завершений після того, як один з благодійників — литовська ІТ-компанія Tesonet — оголосила спеціальну «щасливу годину», пообіцявши подвоїти пожерви людей, зроблені сьогодні з 8 до 9 ранку. За цей було надіслано 1 006 000 євро, які перетворяться на 2 012 000 євро. Таким чином сума перетнула заявлені Тапінасом як мінімал ьні 5 млн і сягнула 5,3 млн євро.

Кампанію з фандрайзингу запустила коаліція чотирьох ініціатив, щоб придбати для ЗСУ радари протиповітряної оборони ізраїльського виробництва. Вони мають посилити, зокрема, захист українських енергетичних обʼєктів.

***

Андрюс Тапінас вже не вперше організовує подібні кампанії: після «бавовни» в Севастопольській бухті він організував збір на українські морські безпілотники, але найбільш відомим в Україні він став після першого (ще до Фонду Сергія Притули) збору на «Народний Байрактар» для ЗСУ. Але цим список його заслуг перед нашою країною не вичерпується. Як повідомляло ІА «Контекст-Причорномор’я, він брав участь в евакуації українських дітей, що могли стати жертвами російського вторгнення, а також ще в квітні зібрав 300 тисяч євро на два надсучасні естонські дрони, які допомагають українським артилеристам нищити російських окупантів. Після того успіху у Андрюса та його друзів і з’явилась ідея зібрати для ЗСУ гроші на танк чи винищувач. І не тільки для того, щоб безпосередньо допомогти Збройним Силам України, а і для того, щоб показати великим і багатим країнам «Старої Європи», що прості люди з маленької Литви можуть допомогти Україні більше, ніж їх «глибоко занепокоєні», але занадто обережні уряди.

У себе на батьківщині Андрюс Тапінас відомий не тільки як журналіст. Разом з іншим місцевим активістом українського походження Олегом Сураєвим він протидіє політикам та бізнесменам, які підозрюються у зв’язках з Кремлем. І в полі їх зору опинились не тільки «дочки» російських енергокомпаній. Досить жорстке протистояння вони розпочали з місцевою компанією Vičiūnai Group — виробником морепродуктів VICI на напівфабрикатів Goyza, який пообіцяв покинути російський ринок, але не тільки постійно «відтягує» остаточний термін виходу з РФ, а ще й продає свою продукцію на окупованих українських територіях. Ця компанія почалася 21 березня минулого року з мітингу біля мерії Каунаса під гаслом «Пане мер, ваша сорочка в крові», адже Vičiūnai Group належить очільнику цього другого за величиною міста Литви Вісвалдасу Матійошайтісу, якого вже українські журналісти за досить тісні зв’язки з Кремлем назвали «Литовським Медведчуком».

***

Одна із чисельних розмов Андрюса Тапінаса з українськими колегами: https://www.dsnews.ua/ukr/interviu/andryus-tapinas-19082022-464564


Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні новини:
14:27 27.04.2024
11:52 27.04.2024
11:50 27.04.2024
11:47 27.04.2024
11:41 27.04.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.881