ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Культурний аспект
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
Культурний аспект
Культурний аспект
Хоча День захисників і захисниць України має конкретну дату в календарі, у воєнний час в Україні цей день відзначаємо щодня – хто донатами, хто волонтерством, хтось підтримує своєю працею економіку, а хтось — бойовий дух. Фахівці Одеської національної наукової бібліотеки у переддень свого професійного свята вирішили висловити свою вдячність воїнам ЗСУ за можливість жити і працювати у рідній країні.
Це точно про мене сказано! А це наче мій кіт намальований! — Так казали відвідувачі на презентації видань ілюстраторки Ірини Потапенко та архітекторки Олени Грицюк, які випустили свої перші книжки у якості письменниць у видавництві «Ранок». І одразу згадалася відома цитата Блеза Паскаля: «Найкращі книжки — ті, про які читачі думають, що самі змогли б їх написати».
23 вересня о 19:00 у Філармонії в Одесі відбудеться концерт співачки Анни Трінчер.
11 серпня 2023 року в ОННБ на презентацію третього видання про лауреатів конкурсу «Люди дела», присвяченого 50-річчю виходу першого номера газети «Вечерняя Одеса» до ОННБ завітали лауреати різних років.
Шампанські очі. В Одесі відбудеться концерт до 55-річчя Кузьми Скрябіна
«Країна мрій»  10:40 07.08.2023
Яскрава представниця сучасної одеської школи живопису, випускниця Одеського державного художнього училища імені М.Б. Грекова Ольга Погрібна порадувала любителів мистецтва на черговій імпрезі.
Його голос закохує з перших нот, а пісні залишаються в серці вже після першого прослуховування. Після аншлагу навесні, на численні прохання публіки, YAKTAK готує нову програму та виступить на біс 5 серпня в Одеській філармонії з великим концертом, повідомили організатори VINIL Concert agency.
Вийшов ювілейний спецвипуск «Буремного подкасту» від Медіа СЛУХ та за підтримки благодійної організації «Хвиля’91», в якому Марʼян Пиріг, засновник та ідеолог львівського гурту «Пиріг і Батіг» розповів, як досліджує і кладе на музику слова забутих українських поетів.
Станіслав Асєєв 27 червня в укритті Одеської національної бібліотеки розповів про те, як писав книгу у російському таємному концтаборі «Ізоляція» та про мету — зібрати дані про нинішніх катів. Ледь освітлене приміщення імітувало відповідну атмосферу, що пасувала розповіді письменника про перебування в російській «Ізоляції» у Донецьку
Підсумки Інтелект-форуму 2023, ХХІІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині», IV ОдесаБібліоСаміт 9-11 червня 2023 року
Живе виконання, насичена та вибухова програма концертів – все заради певної мети: порадувати величезну армію шанувальників по всій Україні своєю творчістю та, звичайно, підтримати наших захисників, адже частина коштів з продажу квитків буде передана на потреби ЗСУ.
9 червня під егідою Міністерства культури на інформаційної політики України в Одеській національній науковій бібліотеці розпочав роботу ІНТЕЛЕКТ-ФОРУМ-2023.
9 червня 2023 р. о 15.00 під час XXIIІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.С. Грушевського відбудеться зустріч з Мар’яною Володимирівною Афанасьєвою та презентація її монографії «Правова аргументація та юридичне письмо».
З нагоди Всеукраїнського дня краєзнавства 1 червня 2023 року в Одеській національній науковій бібліотеці під егідою Міністерства культури та інформаційної політики України відбувся круглий стіл «Краєзнавство як чинник національно-патріотичного виховання: досвід культурних та освітніх інституцій». Співорганізаторами круглого столу стали Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті та Одеська обласна організація Національної спілки краєзнавців України.
24 травня 2023 року у камерній обстановці читального залу Одеської національної наукової бібліотеки на вулиці Академіка Філатова, 1, як завжди щосереди, відбувалося заняття у мовно-літературній вітальні «Дивослово». Коли присутні по черзі читали рядки з поеми «Кавказ» Тараса Шевченка, що яскраво ілюструвало тему заняття «Пророчість поезії Кобзаря», на заняття завітала Наталя Чайчук, громадський діяч, меценат та засновник «Українського клубу Одеси».
Олег Собчук, лідер гурту, є амбасадором національної програми #ВрятуйКінцівку. Місія полягає у запобіганні ампутації у українців, які отримали травми рук та ніг внаслідок війни. Аби досягти цієї мети, планується проведення 15 000 операцій. Український рок-гурт СКАЙ доєднався до збору на благородну місію.
З початку навчального року нові студенти вишу здобуватимуть спеціальність «Інженерія програмного забезпечення» за програмою та методикою центру DAN.IT Education, що використовується Ізраїльською армією
Організація Об’єднаних Націй оголосила 12 травня Міжнародним днем здоров’я рослин. Це має на меті підвищити глобальну обізнаність про те, як захист здоров’я рослин може допомогти ліквідувати голод, зменшити бідність, захистити біорізноманіття та стимулювати економічний розвиток.
Українські благодійники збирають гроші на лікування захисників: до збору долучився гурт «СКАЙ».
27 квітня 2023 року 12-й раз стартує щорічний конкурс читацьких відгуків «КНИГОЛЮБ–2023» – партнерський проєкт Одеської національної наукової бібліотеки та громадської організації Ротарі клуб «Одеса-Рішельє», організований за підтримки Одеської обласної організації Національної спілки письменників України, Одеської обласної бібліотеки для юнацтва, офісу Мережі креативних міст ЮНЕСКО «Одеса – місто літератури ЮНЕСКО».

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 ...
Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».
«Все, що ми пам'ятаємо, – неправда»
Презентація 8-го видання проєкту «Стара Одеса у фотографіях» зібрала повний зал в Одеській національній науковій бібліотеці
«Палітра рідного міста»: виставка картин Володимира Василенка в ОННБ
3 квітня 2024 року в головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки відбулося відкриття персональної виставки картин художника, члена НСХУ Володимира Василенка «Палітра рідного міста». Володимир Сергійович – учасник багатьох всеукраїнських та регіональних виставок. Роботи митця знаходяться в приватних колекціях України та зарубіжжя.
SHABO провело серію дегустацій Великих вин України
Одне з провідних українських виноробних підприємств SHABO провело серію дегустацій, присвячену 20-річчю компанії.
Перформативна вистава «Ось Таке Мистецтво»
У період війни, коли багато людей втратили свої сталі засоби існування, вистава «Ось Таке Мистецтво» дала простір надії на новий початок. Вистава відбулася в Одесі 22 березня 2024 року.© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.023